Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Huawei P20

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1676 replies to this topic

#1603
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Eu am P20 pro dar și eu sunt mulțumit. Săptămâna trecută i-am dat și prima resetare de când îl am.

#1604
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,862
  • Înscris: 26.02.2010
De când l-am cumpărat nu i-am dat niciun reset. În câteva zile mă duc să schimb bateria, fac un back-up înainte și mai trag de el.

#1605
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Aveți o recomandare de service pentru schimbat bateria (București) și un preț?

Edited by ecologistul, 10 April 2021 - 08:05.


#1606
ciprian1609

ciprian1609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.02.2010

 ecologistul, on 10 aprilie 2021 - 08:05, said:

Aveți o recomandare de service pentru schimbat bateria (București) și un preț?

Recomand service Huawei. Piesele originale si "lucratura" perfecta. Am schimbat la p20 pro al sotiei ecranu si bateria in garantie. Zici ca telefonul e nou nout, ne se vede nici o urma de interventie.

#1607
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007

 aris86, on 01 aprilie 2021 - 23:03, said:

De când l-am cumpărat nu i-am dat niciun reset. În câteva zile mă duc să schimb bateria, fac un back-up înainte și mai trag de el.

In aceeasi situatie sunt si eu, in toamna face 3 ani telefonul, si nu l-am resetat to defaults niciodata. Il resetez doar cand il vand, dureaza mult pana il aranjez cum vreau eu, nu sunt adeptul resetului de buna voie.
Ai schimbat bateria, a fost nevoie de reset? As schimba-o si eu dar nu stiu daca trebuie reset dupa sau nu. Multumesc!

#1608
claudiu77

claudiu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 22.10.2002
Am schimbat eu bateria acum o luna la service-ul de pe Magheru. Au si luna aceasta "Huawei service day" 21, 22 si 23 aprilie (manopera gratuita pentru reparatiile in afara garantiei). Am platit aproape 50 lei pentru baterie. Nu e necesar niciun factory reset. Telefonul functioneaza perfect.

#1609
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
De curiozitate, eu am telefonul asta de 3 ani si bateria este inca in stare buna, in sensul ca ma tine o zi full cu tot ce inseamna, internet, bluetooth non stop, rotire ecran activa mereu si 2 cartele in interior, la voi de ce a necesitat inlocuirea ei.

#1610
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 26.02.2006
Cum fac sa pot realiza print screen-uri cand sint in aplicatia BTransilvania, e vreo setare pe undeva? Pe iphone merge sa fac PS, iar pe android nu?
Cand apas volume down si power, imi da asta:

Attached Files


Edited by sov, 10 June 2021 - 14:24.


#1611
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,862
  • Înscris: 26.02.2010
Este cu protecție din aplicatie, nu ai ce să-i faci.

#1612
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Am schimbat si eu bateria recent la ESD service (trimis/primit prin curier), a costat 150 cu piesa transport incluse, dar a meritat. Vreau sa mai folosesc acest telefon cat mai mult, sunt foarte multumit de el.
Cat a fost in service am folosit telefonul de la job un Samsung A51 si in scop personal, si a fost cam greu. M-am bucurat ca un copil cand a revenit Huawei-ul din service. :D

Ca fapt divers inainte sa-l trimit la ESD, m-am interesat de preturi, un service GSM oarecare din Cluj, destul de laudat, mi-a dat scorul de 250 de RON pentru schimbare de baterie. Asa ca am mers pe oferta de la ESD, care au fost foarte prompti de altfel, telefonul a stat mai mult la Fan Curier (meh) decat la ei.

#1613
ciprian1609

ciprian1609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.02.2010

 katti, on 25 august 2021 - 14:42, said:

Am schimbat si eu bateria recent la ESD service (trimis/primit prin curier), a costat 150 cu piesa transport incluse, dar a meritat. Vreau sa mai folosesc acest telefon cat mai mult, sunt foarte multumit de el.
Cat a fost in service am folosit telefonul de la job un Samsung A51 si in scop personal, si a fost cam greu. M-am bucurat ca un copil cand a revenit Huawei-ul din service. :D

Ca fapt divers inainte sa-l trimit la ESD, m-am interesat de preturi, un service GSM oarecare din Cluj, destul de laudat, mi-a dat scorul de 250 de RON pentru schimbare de baterie. Asa ca am mers pe oferta de la ESD, care au fost foarte prompti de altfel, telefonul a stat mai mult la Fan Curier (meh) decat la ei.

Felicitari!!! Chiar e un telefon bun. Am unul in familie si isi face treaba cu brio. L-am folosit si eu o perioada si nu m-a dezamagit.
Singurul regret e ca nu se mai fac modele noi cu android cu tot pachetul google...

#1614
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Noi avem 2 in familie, doar ca sotia are modelul de 64 GB si numai 1,5 ani vechime. Bine a fost si la jumatate de pret fata de cat am dat eu pe el imediat dupa lansare :D

#1615
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014
Update de securitate! 10.0.0.192 gasit prin asistenta!

#1616
AndreiDumitrescu86

AndreiDumitrescu86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 30.10.2014
Si la voi este la fel de mic Instagram-ul? Este de câteva saptamani asa, iar azi i-am dat o resetare din Fabrica. Din pacate, tot asa este.
Toate actualizarile la zi

Attached Files



#1617
bluebilly

bluebilly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 15.08.2006

 sov, on 10 iunie 2021 - 14:21, said:

Cum fac sa pot realiza print screen-uri cand sint in aplicatia BTransilvania, e vreo setare pe undeva? Pe iphone merge sa fac PS, iar pe android nu?
Cand apas volume down si power, imi da asta:

Ati avut probleme cu aplicatia BT Pay?
Mie imi da o eroare de securitate si nu mai pot folosi aplicatia. Am aplicatia de vreun an si nu am avut probleme.
Am sunat la banca si mi-au zis ca pe ID-ul telefonului (pe care l-am transmis), e nevoie de un Reset Factory defaults.
Cum ca o aplicatie instalata pe telefon, routeaza prin el nu stiu ce ......
Nu am de gand sa resetez telefonul, am sa ma lipsesc de aplicatie.

Ati avut ceva probleme?

Atasez un PS din aplicatie.

Attached Files



#1618
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 28.11.2001
Reinstalează aplicația. E root-at?

Edited by badmania98, 13 October 2021 - 11:18.


#1619
bluebilly

bluebilly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 15.08.2006

 badmania98, on 13 octombrie 2021 - 11:18, said:

Reinstalează aplicația. E root-at?

Am reinstalat-o. Nici o modificare.
Telefonul e asa cum l-am luat, nu e rootat.

Se pare ca cei de la banca stiau de problema, pentru ca operatorul m-a si intrebat ce ID am la telefon, ca sa poata verifica cei de la tehnic.
Oricum in afara ca vedeam instant ce cheltuieli am facut, alt avantaj nu aveam, nu plateam cu telefonul asa ca...... stau fara aplicatie.

Edited by bluebilly, 13 October 2021 - 13:40.


#1620
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Intri in setari-> mai multe conexiuni ->DNS privat si dezactivezi orice ai tu acolo. Succes.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate