Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Atentie in zona Grozavesti!

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
AICI puteti vedea ce a patit un om care a sarit in apararea masinii zgariata de catre aurolaci.

sunt dezgustat...atentie maxima si sa aveti asupra voastra tot timpul o arma (macar alba) :cursing:

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
am citit si eu topicul ala si cred ca unii de acolo au sarit calul. Stiu ca a fost nasol pentru tico_rs dar de la acea intamplare pana la dorintele unora (omorarea tiganilor si a copiilor strazii) e cale lunga.

#3
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
intr-un fel le dau dreptate...daca si eu mi-as vedea masina in halu ala, as vedea rosu in fata ochilor. este bunul meu...si nu se atinge nimeni de el.

oricum, nu prea trebuiau facute publice "declaratiile" unori useri care amenintau cu omor...ar fi suspecti principali :P

#4
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,396
  • Înscris: 29.11.2001
romaximus ... vii dintr-un oras linistit, nu te-ai obisnuit inca cu toate aspectele din jungla, de aici ... probabil ...

Asa eram si eu la inceput ... sa nu supar, sa ajut etc ... In timp, s-au schimbat multe ... am trosnit vreo cativa, am urmarit vreo doi cu masina, am imprastiat o gasca adunata la furat la masina din fata ... Politia - dupa cum ai vazut - are "mainile legate" ...

S-a exagerat acolo? Poate ... insa fereasca Dumnezeu sa fii prins intr-o situatie similara ... cred ca ti-ai schimba radical viziunea ...

Partea mai nasoala e ca nu prea rezolvi nimic cu bataia ... sunt invatati cu ea ca magarul cu caruta, n-au treaba daca mai iau INCA o tabaceala ... Cu atat mai mult daca is dozati bine cu aurolac !

Protectia copilului?! C'mon, aia nu mai sunt copii ... de mult ... Si pe mine cine ma protejeaza? Sau copiii nostri de catre cine sunt aparati? Ruptul capului in astfel de situatii intra la legitima aparare ... si mi se rupe de protectia copilului, a animalelor sau a mai stiu eu cui ... In primul rand e vorba de viata mea si a celor din jurul meu ...

 Tzepi, on Feb 24 2006, 16:04, said:

intr-un fel le dau dreptate...daca si eu mi-as vedea masina in halu ala, as vedea rosu in fata ochilor. este bunul meu...si nu se atinge nimeni de el.

oricum, nu prea trebuiau facute publice "declaratiile" unori useri care amenintau cu omor...ar fi suspecti principali :P


da-o-n gura ma-sii de masina ... acolo e vorba de ATAC LA PERSOANA. La propriu! WTF, daca il omora pe saracul om, ce se intampla?! Cine era vinovat? Si - la cum am inteles ca s-a intamplat - nu era asa de improbabil sa se intample ... din contra!

#5
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,979
  • Înscris: 03.12.2005
candva cand inca facea fotbal universitatea am ramas eu fara numere in giulesti (masina de dolj, microbisti infocati - a se citi tarani cocliti).

instant m-am facut rosu-mov-verde-violet, am luat o bucata de teava dintr-un gard si m-am dus pe sub podul grant. in 10 min aveam numerele inapoi si 2 broscoi boceau pe acolo cu creacii in sus. nu i-am pocnit cu fieru, dar cate un picior si-au luat, de gust.

imediat dupa am parcat masina tocmai la ciurel, in capat acolo unde incepe apa.

si tine minte, sunt in general calm. dar pur si simplu uneori ti se pune pata si nu mai poti sa tii in tine.


edit: daca pateam asa ceva cred ca ori o pateam eu, ori o pateau ei. in orice caz, cand ma apuca nu renunt asa usor.

Edited by sebulbus, 24 February 2006 - 16:26.


#6
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
Deoarece acesti aurolaci sunt mânaţi de instincte primitive, cred ca bătaia e o soluţie! Când îi prinzi, dă-le o mamă bună de bătaie ca să aibă cu ce işi potoli foamea!!!! După ce o să se sature de atată cotonogeală se vor linişti!!

Edited by TIC, 24 February 2006 - 21:16.


#7
qaerdla

qaerdla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2006
io am rupt cu bataia vreo 3
pe bulevardul unirii
au sarit "prietenii lor"
i-am alergat cu batele (eram cu un prieten, tot 120kg, ca si mine)
am crezut ca ne da la televizor
cand imi vad masina dispar toti

#8
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

 qaerdla, on Feb 24 2006, 21:15, said:

io am rupt cu bataia vreo 3
pe bulevardul unirii
au sarit "prietenii lor"
i-am alergat cu batele (eram cu un prieten, tot 120kg, ca si mine)
am crezut ca ne da la televizor
cand imi vad masina dispar toti

:coolspeak:
Asta e solutia, ne ingrasam toti, sa fim cam la 120-130 kile, mama lor de auroloaci , sa vezi ca nu or sa mai miste in front  :D

#9
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004
Eu am patit-o cu un ciordales din zona in care stau ( am mai povestit undeva aici,pe auto) .Dupa o corectie stil wild-wild-west aplicata aluia , si-au dat seama si ceilalti ca nu prea gasesti intelegere la mine la faze de astea ,si ca risca sa aiba mainile rupte , si sa se termine urat de tot pentru ei , chiar daca ameninta ca vin in gasca dupa aia , si nu mai au tupeul nici sa-mi comenteze.Dar si daca ar face-o , atata as astepta si eu ... :naughty: ( ca si asa nu am sac de box acasa )
Cu politia si cu legile din tara asta de kko poti muri si tot se face nimic pt a stopa infractionalitatea de genul asta  :puke:
E mai bine sa-ti stie de frica , sa te stie de nebun ...  :coolspeak:



:peacefingers:

Edited by Netshadow, 24 February 2006 - 23:01.


#10
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
:eek: OMG. Amintiti'mi sa iau prieteni de 120 kile cu mine cand o sa vin la Bucuresti cu masina.

#11
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,979
  • Înscris: 03.12.2005
poate parea jungla dar nu-i de ras. aurolacii n-au mare lucru de a face cu o fiinta umana obisnuita, sunt inraiti si dominati de instincte, exact ca la animale.
fiind si foarte putin educati si destul de drogati nu ii sperie posibila pedeapsa conform legii, se aplica mai mult legile junglei.
daca se intampla sa aveti nevoie sa indepartati de-astia solutia nu e targuiala. direct trebuie ochit cel mai "staroste" dintre ei si pocnit bine, scurt si fara comentarii in asa fel incat sa ii treaca orice idee sa riposteze. cu cat atacul e mai exemplar cu atat riposta e mai redusa.
treaba asta o data facuta ii descurajeaza si pe cateii lui si problema e pe jumatate rezolvata. daca inca n-au priceput sa elibereze zona se rezolva si asta cu cateva picioare bine plasate, "de incurajare".
cel mai important: pastrati calmul, folositi mintea si nu reactionati la injurii. daca ai posibilitatea sa pleci din zona fa fix asta, indiferent cu ce urari te petrec narcomanii.

#12
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Mi-am dat cu parerea si pe forumu' din primul post, asa ca am sa'mi mai subliniez doar un of: nimic nu ma deranjeaza mai mult decat sa se ia de mine (sau de ea) vreun defavorizat de asta cand sunt cu iubita.
Nimic nu urasc mai mult decat sa fiu pus in situatii imposibile, dar cum defel pe mine nu ma deranjeaza foarte tare agaricii, cand se iau de cei iubiti se scoala Stefan cel Mic din mine.

Am patit-o cu fratimiu, un pripernicit la vremea aia. Smarandescu am fost.
Si cum vad ca si in CT se impute treaba cu imputiti din astia, am in plan dotarea masinii cu una bucata scula de baseball solida. Si am sa'mi iaus-o minge, de dragu' domnilor verzi cu basca :D

#13
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
E de filme tot ce a patit bietul om. Bine ca nu l-au batut sa nu mai miste.
Astia trebuie batuti mar la faze d-astea, altceva nu ai ce sa le faci, ca de vorba buna nici daca nu sunt drogati de 1 sapt nu inteleg.
Eu am niste "prieteni" d-astia la Texas tot in regie, si de cand am dat de pamant cu vreo 2(cu unu am fost nevoit sa folosesc echipamentul din dotare, un spray paralizant :), si la intimidare, tacul pe care doar in situatii limita l-as folosi, ca vreau sa mai joc cu el),nu mai vine nici unu sa imi ceara bani, sau sa ameninte ca s-ar putea sa am desene pe masina.
Niste drogati asta sunt, si de cele mai multe ori e mai bine sa nu iti pui mintea cu ei, insa cand sar calul daca nu esti primul care actionezi s-ar putea sa o iei in barba rau de tot!

@Immortal, cel mai bine e un pistol cu aer comprimat, si crede-ma ca nu va fi nevoie nici macar sa il folosesti ;)!

Edited by MATRIXU, 25 February 2006 - 14:46.


#14
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,979
  • Înscris: 03.12.2005
am vazut printr-un magazin de produse autoaparare niste batoane de metal telescopice care cred c-ar lasa amintiri de durata pe pielea oricui s-o nimeri.
pliate sunt cam cat o lanterna de-aia de jucarie, mai scurte decat lungimea unei carcase de dvd.

#15
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

 sebulbus, on Feb 25 2006, 14:09, said:

am vazut printr-un magazin de produse autoaparare niste batoane de metal telescopice care cred c-ar lasa amintiri de durata pe pielea oricui s-o nimeri.
pliate sunt cam cat o lanterna de-aia de jucarie, mai scurte decat lungimea unei carcase de dvd.
Unde, unde? :)
Vreau sa-mi iau si eu unul (in caz ca mai sare vreo javra la mine)

#16
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,979
  • Înscris: 03.12.2005
in bucuresti cica-s chiar ieftine prin obor.

pe www uite de exemplu aici: http://www.samuraiclub.ro/pageD6r.htm

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate