Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

VU SOLO

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dan1001

dan1001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.05.2017
Salut
Am o intrebare, pentru cine are idee. Mai intai precizez ca am antena satelit cu motor pentru orientare si un receiver VU SOLO. Platesc pe luna vreo 12 euro la provider. Nu asta-i problema. Problema este ca, sunt anumite programe la care nu am acces.
Cum pot ocoli providerul, adica sa cumpar cartela direct de la providerul principal?
Ni vreau Orange, Digi sau alte kkt-uri de-astea care iti dau acces la un satelit cu programele lor.
De asemenea nu vreau sa trec pe IPTV: am motivul meu - pentru antena satelit viteza necesara la internet ca sa funtioneze ok este sub 1Mb . Pentru IPTV minim 10Mb.
Multumesc pentru ajutor

#2
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010

View Postdan1001, on 04 martie 2018 - 21:32, said:

De asemenea nu vreau sa trec pe IPTV: am motivul meu - pentru antena satelit viteza necesara la internet ca sa funtioneze ok este sub 1Mb
Cum adica ai nevoie de internet sa functioneze antena? Banuiesc ce ai vrut sa spui..

#3
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007

View Postdan1001, on 04 martie 2018 - 21:32, said:

Salut

Cum pot ocoli providerul, adica sa cumpar cartela direct de la providerul principal?



Nu inteleg ce vrei sa spui prin provider sau provider principal: daca te referi la baietii destepti care-ti vand ...., atunci afla ca nu exista provider principal,
doar baieti isteti si voi, opusul lor, cei dispusi sa platiti pentru asa ceva.

p.s nu prea ai gasit forumul potrivit pentru astfel de discutii.

#4
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,560
  • Înscris: 16.12.2011

View PostSwerige, on 04 martie 2018 - 21:49, said:

Cum adica ai nevoie de internet sa functioneze antena? Banuiesc ce ai vrut sa spui..
VU SOLO ,,stie" card sharing. Despre acest aspect gasiti informatii pe net aici nu-i voie.

#5
dan1001

dan1001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.05.2017
Stati putin, ca nu vreau nici sa pacalesc providerul nici sa am gratis canalele.
La ora asta, am numarat, am 40 de sateliti pe care sa-i accesez,  Sunt sute de canale tv  dar la unele nu  am acces.Si da, am nevoie de internet ca....pana mea, asa functioneaza farfuria.  Eu nu cumpar o cartela s-o bag in receiver, doar dau telefon , ii spun aluia ca abonamentul a expirat ( platesc pe un an ), si tipul, de acasa de la el, rezolva problema . E simplu! Ce ma fac daca o sa plec acasa in Romania si gasesc oferte " traznet" cu Etno si Taraf gratuite? (am de gand sa car echipamentul dupa mine ) - dar, ofertele din tara sunt nesatisfacatoare.
Astia pe aici , au trecut toti pe IPTV- eu nu vreau. Stiu ca au alte facilitati dar, de ce sa platesc pentru mai putine canale in 4 luni cat platesc actual pe un an ? Asa ca, acum, a devenit greu sa gasesc unul ( si de asta tin cu dintii).

#6
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010

View Postdan1001, on 05 martie 2018 - 08:36, said:

Si da, am nevoie de internet ca....pana mea, asa functioneaza farfuria
Poate ca nu ma pricep suficient dar treaba asta' n-am mai auzit-o. Fara internet nu se invarte sau nu ai semnal?

#7
dan1001

dan1001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.05.2017
este abonament oficial,doar ca nu ne intelegem.
Ce spun eu , e ca, asa cum in Romania plateam cablu si aveam 30(?) de programe si aici plateam 35 de euro pentru 25 de canale. Mi-am bagat picioarele in el de cablu si am luat antena pt satelit unde am acces la 40 de sateliti dar nu vad toate canalele . Intrebarea mea era , dar pare ca si voi nu-mi sunteti de ajutor, de unde pot sa cumpar abonament mai larg?

View PostSwerige, on 05 martie 2018 - 09:19, said:

Poate ca nu ma pricep suficient dar treaba asta' n-am mai auzit-o. Fara internet nu se invarte sau nu ai semnal?
fara internet nu merge. farfuria se invarte dar e ca si cum incerc sa prind programele free.

chiar am vb cu providerul meu, de ce sa nu aduc asta si in Romania? pare ca la moda e numai cablul si acum mai nou android box sau IPTV. Probabil ca nu mai e la moda saai farfuria pe bloc,  dar ai canale sa-ti pui si in cap! HBO? Pai am vreo 3.

Edited by dan1001, 05 March 2018 - 19:05.


#8
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,678
  • Înscris: 23.10.2006
Pentru a receptiona programe tv legal de la satelit nu ai nevoie de legatura la internet. Doar daca vrei sa faci card sharing, dar atunci nu mai este legal, sau sa folosesti chei de decodare luate tot de pe net si incarcate in receiver. Daca vrei sa cumperi legal intri pe siteul furnizorului de programe pe care le vrei si cumperi de acolo ce pachet doresti.

Edited by baribalu, 20 March 2018 - 12:31.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate