Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Accesorii Samsung S9 si S9+

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#145
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Auchan Titan

Attached Files



#146
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
Am trecut si eu de cateva zile la acest model de telefon. As avea o rugaminte catre cei avizati si dispusi sa ajute pe cineva aflat la inceput cu acest model si care nu are timpul si rabdarea sa citeasca toate paginile de pe aici. Ce tip de husa sa-mi iau, pentru a nu avea probleme si nici sa nu fie prea gros elementul final? Am cautat pe diverse site-uri si in magazine fizice si nu stiu ce sa aleg! Merci anticipat pentru raspuns si sugestii.

#147
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Husa silicon sau alcantara,modelele originale de la samsung,mai sus putin ai si un exemplu cu un pret excelent.

#148
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
Cele doua sugestii ale tale acopera pe spate, nu? Asta ar implica si cumpararea unei folii pentru ecran, banuiesc...

#149
Comi80

Comi80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 16.11.2015
SPIGEN Rugged Armor nu m-a dezamăgit pe niciun telefon. Si costul e ok in jur de 60 Ron.
Folii sticla nu folosesc, prefer doar un pet ok pentru zgarieturi, de exemplu cele de la samsung sau flex tot de la spiegen. Dacă ai mâinile cu găuri, atunci folie sticla, greu de spus care e ok. Whitedome daca vrei ceva bun.

#150
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
360 de grade si-a luat cineva ?

#151
razvan281

razvan281

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.10.2009
Salutare,
Vreau sa schimb folia de sticla si as fii vrut cateva recomandari, pana acum am avut de la AFC din mall si Cellara de la Vodafone, insa ambele reduc sensibilitatea ecranului chiar si cu setarea de crestere a sensibilitatii activa.


#152
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,499
  • Înscris: 31.07.2011
Salut. ce husa flip recomandati pt un S9?

#153
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
După ce mi-am antrenat nervii cu o folie cu lipici doar pe margine, am comandat whitestone dome glass .  O să-mi vina 2 folii, una o pun pe telefonul meu, pe cealaltă o vând, în caz ca sunt doritori  pm me.

#154
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Acum folosesc Silicon cover si folia de la samsung. Cred ca in final este best choice. Am avut Spigen rugged armour care s-a largit si nu era atat de aderenta in mana. Char e o alegere buna.
Alcantara e foarte misto, merge brici dar se umple de jeg in final mai ales vara si nuprea ai ce sa ii faci (nu umblu in mediu murdar sau cu mult praf), in 6 luni o cam schimbi.
Folia de la spigen este fix aceeasi chestie ca la smart protection si alien, poate ceva mai buna decat cele doua dar tot genul ala de folie aplicata umed care la caldura se va schimba putin. Am avut si folie de sticla full glue, destul de ok, dar ingroase telefonul si se dezlipeste dupa un timp insa il protejaza foarte foarte bine.
Folia de la Samsung e geniala, 23 de lei doua bucati de la media galaxy abia iti dai seama ca e pe ecran, nu are vreo bula (desi freci la ea 1 ora pana le scoti) dar merita. Telefonul arata bine cu ea.

Pana la urma ne cumparam niste device-uri scumpe care pe langa functionalitate arata bine si se simt placut in mana. Sa blindez acum telefonul si sa il fac mare, gros si urat nuprea mi se pare o alternativa, mai de graba imi asum ca peste cateva luni o sa apara s10 sau ceva smecher de la huawei si oricum il schimb.

#155
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,499
  • Înscris: 31.07.2011
Buna,
Detin un S9 si sunt in cautare de husa flip. Cred ca cea originala e cea mai indicata.. voua cum vi se pare? Din descrierea de mai jos pare transparenta partea frontala.. ciudat nu ? Ce recomandati?

"Îți protejezi telefonul și, în același timp, poți să îi accesezi funcțiile.De asemenea, răspunzi la notificări și verifici cu ușurință setările Always On Display prin husa transparentă, iar aceasta va rămâne curată datorită straturilor de protecție împotriva amprentelor. În timp ce vizionezi un film, poziționează husa astfel încât să sprijine telefonul pentru o vizualizare confortabilă"

https://www.samsung....s9/accessories/

#156
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Este frumoasa dar mie nu mi se pare practica deloc,daca stai putin pe telefon probabil este ok,dar daca esti ca mine care deblochez telefonul de 100 de ori pe zi,nu este indicata.
Plus ca daca iti scapa,se dechide si n ai protectie la display.

#157
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Mi-a venit Whitestone dome pentru s9 plus.   Înainte aveam una cica cu full glue dar care nu mergea ok, și mai era și foarte groasa. Nici cu senzitivitatea crescuta nu mergea perfect, câteodată scria alte caractere.  Mi-a luat cam 30 min de instalat Whitestone dome, cu tot cu vizionare tutoriale pe fb. Mi-a ieșit cam 99%, am ratat o particula de praf și a rămas o bula foarte mica. În rest a ieșit perfect, se vede foarte bine și e foarte plăcută la atingere. Senzitivitatea e foarte bună,  am dezactivat și opțiunea aceea din meniu pentru ca nu mai era nevoie.

Am luat un pachet de 2 folii, mai am o folie cu 2 adezivi pe care o pun la vânzare, în caz ca e cineva interesat pm me,  poate sa vadă rezultatele pe telefonul meu.

#158
kzz

kzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.01.2008
Este SAMSUNG WATCH+încărcător portabil HAMA la prețul  999 lei,  la Media Galaxy Cluj, dacă e cineva interesat.

#159
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 29.10.2007
e prea tarziu ?

era de 46 (ce avea ? era stricat la pretul asta ?)

#160
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
Salutare!
Mi-am pierdut încarcatorul original. De unde cumpără și eu unul similar?

#161
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
De pe net.

#162
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 29.10.2007
Altex ai incercat?

https://altex.ro/inc.../AISTA300CWEGW/

Edited by altair_xms, 23 February 2019 - 19:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate