Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

merita a5 2017?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 09.09.2013
Salut.. Stiu ca sunt mistocari multi pe aici, si cunoscatori multi, dar sper ca pe langa mistourile legate de ,,samshit,, si altele sa imi ziceti si o parere.
Detin samsung de mult timp, am avut un s2... un s3 neo iar acum am a5 2015 de 2 ani.. sunt super multumit de el doar ca dupa 2 ani la mine si inca jumatate de an la altul de la care l-am luat a cedat sertarul sim.. Am bagat fortat cartela.. in final a cedat si cititorul de sim.. dupa 4 luni de folosinta cu simul bagat fortat :))
Acum, in cautarea altui telefon ma bate gandul sa merg pe a5 2017. Ca puncte forte ar fi fast charging, chiar daca a5 2015 nu are fast charging, la 2A/h se incarca repede. Bine, normal la 1.5 A dar de 2 ani il incarx la 2A si merge bine.
Un alt punct forte ar touchwizul. Da stiu, multi il critica ca papa ram etc... dar mie imi place. Sunt obisnuit cu el, e placut ochiului. Ar mai fi amoledul, senzorul de amprenta pus pe tasta home.. taste capacitive si rezistenta la apa.
Singurul minus ar fi camera dar oricum sper ca e peste a 5 2015 la acest capitol.
Prima oara ma gandeam sa dau o sansa la in xiaomi mi a1 sau asa ceva... dar nu stiu...
Vreau un telefon care sa arate binisor, sa se incarce repejor, sa aiba taste capacitive si camera cat de cat ok.
Ce imi recomandati? Probabil am sa vad xiaomi, sau huawei, dar chiar si asa cam la 1300 lei ce as putea gasi cat de cat ok?
Repet ca sunt super incantat de a5 2015. As dori ceva macar cat a 5 2015.... Jocuri nu prea joc.... deci.. facebook, ceva whatssap, poze ocazional si cam atat. Multumesc si astept si sfaturile voastre.... Eu as merge pe a5 2017... pare telefonul perfect pentru mine. Din pacate nu l-am butonat deci nu stiu ce poate.

Edited by danidica, 18 February 2018 - 16:37.


#2
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,977
  • Înscris: 06.01.2006
Eu zic ca merita. Am un A5 2017 si sunt multumit. Fata de versiunea pe care o ai tu, are carcasa mai frumoasa cu spate de sticla, ecran mai mare si rezistenta la apa.

Edited by Kroghy, 18 February 2018 - 16:48.


#3
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
A5-2017 este un telefon bun.

#4
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,420
  • Înscris: 06.11.2014
Telefonul meu de serviciu e un A5 2017. E un telefon ok, bateria ma tine o zi si ceva (spre 2), in conditiile in care e conectat mereu la wireless, la retea e conectat 4G si primesc multe notificari de pe grupurile de serviciu. Desi pare firav si alunecos, n-am reusit inca sa-l scap. Telefonul anterior de serviciu a fost un S3 Neo, deci e un mare pas inainte.

#5
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 09.09.2013

View PostiZet, on 18 februarie 2018 - 16:48, said:

Telefonul meu de serviciu e un A5 2017. E un telefon ok, bateria ma tine o zi si ceva (spre 2), in conditiile in care e conectat mereu la wireless, la retea e conectat 4G si primesc multe notificari de pe grupurile de serviciu. Desi pare firav si alunecos, n-am reusit inca sa-l scap. Telefonul anterior de serviciu a fost un S3 Neo, deci e un mare pas inainte.
Multumesc. Am trecut de pe s3 neo la a5 2015 si acum vreau sa trec la varianta 2017. Clar nu e mare salul, dar totusi zic ca e mai bun decat 2015 corect? Nu stiu camera daca e mai buna.. Dar sper sa fie macar cat varianta din 2015

View Postanarchy78_ro, on 18 februarie 2018 - 16:47, said:

A5-2017 este un telefon bun.
Multumesc. Sper.. spre el vreau sa bat si eu.

#6
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Cu siguranta nu merita, e un mid-range overpriced.
Mai bine mai strangi bani pt un S7 daca e fan Samsung.

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdanidica, on 18 februarie 2018 - 16:56, said:

Multumesc. Sper.. spre el vreau sa bat si eu.
Daca-ti place, nu mai sta pe ganduri.

Dar le ce telefoane se gasesc in ziua de azi, eu nu as da 14 mile pe A5-ul ala.
Fara suparare.

#8
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 09.09.2013

View Postericmario, on 18 februarie 2018 - 17:25, said:


Daca-ti place, nu mai sta pe ganduri.

Dar le ce telefoane se gasesc in ziua de azi, eu nu as da 14 mile pe A5-ul ala.
Fara suparare.
Ok, atunci pe ce ai da? Te rog, da link de la magazine online din Romania. Multumesc

#9
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
E un telefon decent si sigur iti vei putea face treaba cu el, dar aia nu inseamna ca nu exista telefoane mai bune la aceiasi bani.

De exemplu HTC U Ultra: https://www.pcgarage...l-screen-black/
Taste capacitive, check, senzor de amprenta pe fata, check, camera mult mai buna ca pe A5, procesor mult mai puternic, display mai mare si de rezolutie mai mare, display secundar always on care poate fi foarte folositor, 64GB stocare, Android 7 direct din cutie, si toate astea la un pret doar putin mai mare ca A5-ul.

#10
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 09.09.2013
Recunosx ca nu arata rau. La a5 tocmai am aflat ca ara prost cu focusarea la camera din fata...

#11
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
https://www.emag.ro/...g/pd/DCMW89BBM/

Poate reusesti sa faci un mic efort :) : https://www.emag.ro/...3/pd/D13W3HBBM/

Edited by diegodanny, 18 February 2018 - 18:13.


#12
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Inca se gasesc S7 si S7 Edge SH cu garantie pe site-uri de vanzare cu 1300-1500 Lei. Multe din ele sunt in stare foarte buna. Decat A5 2017...mai bine S7 sau S7 Edge ;)
Daca vrei alte marci, mergi pe recomandarea cu HTC.

#13
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Mai adaug si eu o alternativa: Huawei Honor 8. Are un design aparte, camera mai buna decat A5 si procesor mult mai capabil.

Cum au spus si colegii, A5-ul nu merita cand ai atatea alternative mai bune sau la fel de bune.

#14
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 27.11.2007
Sigurul rival care merita bagat in seama este Motorola Moto Z un smartphone reusit din toate punctele de vedere mai putin autonomia. Are un pret de 1400 lei la pcgarage la care mai primesti cadou un Moto Mod JBL Speaker Soundboost Black si o licenta Bitdefender Mobile Security 2018 for Android, 1 device, 1 an https://www.pcgarage...jbl-soundboost/

#15
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
+1 Huawei Honor 8 https://www.pcgarage...-4gb-ram-black/

E o alternativa mai buna pt. camera, autonomie, performanta si design.

Edited by 159, 18 February 2018 - 20:04.


#16
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Da, si Honor 8 e foarte ok, dar parca pentru 50 de lei in plus HTC U Ultra e o alegere si mai buna. Are procesor mai bun, camera ceva mai buna, display mai mare de rezolutie mai mare si e mai nou cu 7 luni => suport software pentru mai mult timp. Ah, si are butoane capacitive si senzor de amprenta pe fata, cum a zis OP-ul. :D

Dar da, oricum si Honor 8 e mult mai bun decat A5.

#17
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
U Ultra e mai slabut la autonomie, SOT mai mic la un ecran de 5.7" cu rezolutie QHD si aceeasi capacitate a bateriei.
La camere si procesoare sunt cam la fel.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate