Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

The Shape of Water (2017)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Upss !!! @diogene_din_butoi, daca iti spun ca am uitat complet de celelalte filme, ma crezi ?
Ai dreptate cand spui ca au fost filme mai bune decat The Shape of Water (2017) si asta a castigat din cauza political correctness-ului.

Vorba filosofului Philip Atkinson:
"Folosind scuza de a nu vrea să ofenseze pe nimeni, “Corectitudinea politică” le impune oamenilor să se poarte precum un nebun care vrea să le facă pe plac tuturor.
Adică toți trebuie să se comporte precum acel nebun ! Toți trebuie să accepte noțiunile “Corectitudinii politice” ca pe un adevăr.
În caz contrar, vai de ei !
Odată ce libera exprimare este băgată în cămașa de forță a adevărului oficial, se ajunge la nebunia care domnește în toate statele totalitare.
Viața, atât cea privată cât și cea publică, devine o șaradă golită de sens, în care prosperă iluzia și domnește teroarea."

citat: wikipedia

#38
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012

View Posttyrionpiticul, on 28 aprilie 2018 - 16:35, said:

Cat timp e dragoste reciproca intre doua ființe adulte cu discernământ,indiferent de  rasa, etnie, cultură sau sex, zic ca n-ar trebui sa ne băgam.
Si unde ai vazut tu discernamant in povestea asta? Revezi, te rog, secventele cand il cazeaza acasa la dansa in vana(inclusiv cu pisica) si spune-mi si mie unde-i discernamantul.

Dar, for the sake of the argument, sa zicem ca suntem open-minded si nu ne bagam- asta nu face filmul mai putin plictisitor. Chiar si pentru un love-story pentru persoane cu coeficient de inteligenta sub medie, e un film extrem de prost.

View Postsuper8, on 29 aprilie 2018 - 07:19, said:

Upss !!! @diogene_din_butoi, daca iti spun ca am uitat complet de celelalte filme, ma crezi ?
Te cred, ma, de ce sa nu te cred/ Se mai intampla :)

View Postsuper8, on 29 aprilie 2018 - 07:19, said:

Ai dreptate cand spui ca au fost filme mai bune decat The Shape of Water (2017) si asta a castigat din cauza political correctness-ului.

Vorba filosofului Philip Atkinson:
"Folosind scuza de a nu vrea să ofenseze pe nimeni, “Corectitudinea politică” le impune oamenilor să se poarte precum un nebun care vrea să le facă pe plac tuturor.
Adică toți trebuie să se comporte precum acel nebun ! Toți trebuie să accepte noțiunile “Corectitudinii politice” ca pe un adevăr.
În caz contrar, vai de ei !
Odată ce libera exprimare este băgată în cămașa de forță a adevărului oficial, se ajunge la nebunia care domnește în toate statele totalitare.
Viața, atât cea privată cât și cea publică, devine o șaradă golită de sens, în care prosperă iluzia și domnește teroarea."

citat: wikipedia
Sfatos tare, Atkinson asta. Zice el bine, ce zice.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate