Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Ce hoteluri au plaja privata gratuita

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Laur-

Laur-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 24.01.2007
Va salut. Am cautat si vad ca nu exista o astfel de baza de date.

Sunt multi oameni (printre care ma numar) pentru care plaja marii conteaza mai mult decat piscina, iar daca tot este all-inclusiv, ar fi aiurea de mers cu bani in buzunar special pentru plaja. Preferabil de lasat banii in camera, iar plaja (sezlonguri+umbrela) sa fie platita inca din Romania, de cand se cumpara sejurul.

Anul asta ne-ar interesa acest aspect pentru Sunny Beach pentru ca am vrea sa revenim acolo, dar cred ca ar fi util de adunat aceste informatii despre orice alt hotel din orice statiune bulgareasca, unde sa existe plaja privata gratuita.

Ceva recomandari pentru Sunny Beach mai intai, va rog ?

#2
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,005
  • Înscris: 14.03.2013
Nu vad de ce un hotel ar avea plaja privata gratuita pentru alte persoane in afara celor care sunt cazati acolo.

#3
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
Duni Royale Resort

#4
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 27.02.2004

View Postjm2010, on 20 decembrie 2017 - 17:53, said:

Nu vad de ce un hotel ar avea plaja privata gratuita pentru alte persoane in afara celor care sunt cazati acolo.
Nu cred ca initiatorul se refera la alte persoane ci ar vrea sa stie daca exista hoteluri cu propria plaja privata, unde cei cazati acolo sa aiba acces gratuit fara a fi nevoiti sa mearga zi de zi in alta parte.

#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Daca mergi la 2-3 stele si la " ieftin " nu poti sa ai si pretentii .

Edited by Baxon, 20 December 2017 - 18:32.


#6
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,005
  • Înscris: 14.03.2013

View PostKlaudio, on 20 decembrie 2017 - 18:24, said:

Nu cred ca initiatorul se refera la alte persoane ci ar vrea sa stie daca exista hoteluri cu propria plaja privata, unde cei cazati acolo sa aiba acces gratuit fara a fi nevoiti sa mearga zi de zi in alta parte.
Orice hotel care se respecta ofera gratuit plaja pentru clientii proprii. Evident, daca vrea sa mearga la hotel cu 10 euro/noapte si mic dejun inclus nu poate avea pretentii. Eu inca nu am gasit hotel cu plaja privata care sa imi ceara bani pentru acces dar poate exista din astea mai foarte low cost.

#7
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
Miramar Club Obzor

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,529
  • Înscris: 05.06.2009
Club Evrika. Am fost acolo in urma cu cativa ani si era foarte ok, nu stiu daca au pastrat aceleasi standarde, cauta impresii recente pe site-ul romanesc al carui nume incepe cu amfost...

#9
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Riu Evrika -actual club evrika, recomand ...... daca a ramas totul cum a fost acum cativa ani. Oricum are plaja pivata, piscina, mancare peste necesitati,bautura

Edited by sailor62, 20 December 2017 - 21:42.


#10
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
Sol Nessebar

#11
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
Toate hotelurile Sol de le litoralul bulgăresc  (am fost în nessebar și obzor ). Deși în nessebar e cam ciudata plaja , e ceva mai sus de  are, mergi pe jos vreo 20 - 30m pe jos pana la mare

#12
Laur-

Laur-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 24.01.2007

View PostBaxon, on 20 decembrie 2017 - 18:32, said:

Daca mergi la 2-3 stele si la " ieftin " nu poti sa ai si pretentii .

View Postjm2010, on 20 decembrie 2017 - 18:40, said:

Orice hotel care se respecta ofera gratuit plaja pentru clientii proprii. Evident, daca vrea sa mearga la hotel cu 10 euro/noapte si mic dejun inclus nu poate avea pretentii. Eu inca nu am gasit hotel cu plaja privata care sa imi ceara bani pentru acces dar poate exista din astea mai foarte low cost.

Voi doi nu ati inteles, nu e vorba de ieftin, si nu orice hotel care se respecta ofera gratuit plaja pentru clientii proprii. Desi se platesc peste 60 euro / persoana / zi, majoritatea hotelurilor din Bulgaria nu ofera plaja gratuita la mare (ca despre asta e vorba), decat la piscina. Am fost de exemplu la Helios Palace in Sunny Beach si nu avea plaja privata.
Si sigur ca e vorba despre ce ofera oaspetilor cazati la ei in hotel, nu oamenilor de pe strada.
Si nici eu n-am gasit hotel cu plaja privata care sa ceara bani pentru acces, problema este ca majoritatea hotelurilor (inclusiv scumpe, gen Iberostar in Sunny Beach, sau Admiral in Nisipuri) NU AU plaja privata.

Pentru toate celelalte postari, va multumesc si sper sa imbogatim si mai mult baza de date.

De Miramar Club Obzor stiam (desi nu am fost), de Duni Royale Resort stiam (am fost), de Sol Nessebar stiam (desi nu am fost), de DIT Evrika stiam (am fost), dar atentie, la Club Evrika nu mai au plaja privata incepand din 2018 (puteti citi aici in josul paginii : http://www.plaja.ro/...beach_bulgaria/

Adaugand la ce ati dat voi, mai pot completa si eu cateva hoteluri care corespund acestui criteriu. Ar iesi in final cam astea :
- Miramar Club Obzor, Sol Luna Bay  -  in Obzor
- complex Riviera Beach (Nympha, Imperial, Lotos, Riviera, Oasis VIP), Berlin Golden Beach, Sentido Marea, plus lantul Grifid  -  toate acestea in Nisipuri,
- Duni Royale Resort - toate cele 4 hoteluri plus vilele din resortul Duni
- Sol Nessebar - toate cele 3 hoteluri din resort - in Nessebar
- DIT Majestic Beach (nu ar trebui neaparat pomenit pentru ca are doar demipensiune, nu ALL, personal nu m-a incantat prea tare) - in Sunny Beach

M-ar ajuta (si cred ca nu numai pe mine), sa completam cu informatii.
Oare chiar sa nu mai existe nici un hotel cu plaja privata in Sunny Beach ? Parca n-as crede.

Edited by Laur-, 21 December 2017 - 17:38.


#13
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Hotel Dune are plaja privata, si parca si Helena Royal.
Nu stiu sa-ti spun de AI, e un concept pe care eu unul nu pot sa-l "pricep", da' poti cerceta tu mai mult..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate