Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

A urina sau a nu urina, this is the question

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,125
  • Înscris: 03.12.2005
diabet?

#20
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Incearca sa nu mai bei lichide dupa o anumita ora . Daca le bei si nu retii apa in corp , trebuie sa si iasa . Urina transparenta arata ca bei prea multa apa . Cantitatea nu este o valoare absoluta. Ea se raporteaza si la tipul de efort . Daca stai planta la calculator ( ma refer la faptul ca nu esti activ ca sa transpiri ) si bei 1.5 litri pe zi ...sigur ca este prea mult . Urina indica o problema sau cand este transparenta sau cand este prea colorata si tulbure .

#21
Claudiu0909

Claudiu0909

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 12.06.2007
VSH crescut inseamna ceva doar de pe la 50-60 incolo, chiar peste 100. 16 nu e nimic. Asta e interpretarea pe care mi-a dat-o mie un medic Tin minte ca am avut, exact ca tine, 16, la un control ITM.
Incerc sa nu am o abordare asa panicoasa: Ai sosete curate si uscate in picioare cand stai in casa? incearca sa mai pui inca o pereche peste.

#22
MrDerpson

MrDerpson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 09.09.2012

View PostJurasikMan, on 18 decembrie 2017 - 23:07, said:

Incearca sa nu mai bei lichide dupa o anumita ora . Daca le bei si nu retii apa in corp , trebuie sa si iasa . Urina transparenta arata ca bei prea multa apa . Cantitatea nu este o valoare absoluta. Ea se raporteaza si la tipul de efort . Daca stai planta la calculator ( ma refer la faptul ca nu esti activ ca sa transpiri ) si bei 1.5 litri pe zi ...sigur ca este prea mult . Urina indica o problema sau cand este transparenta sau cand este prea colorata si tulbure .

De o luna de zile sunt sedentar la modu' extrem, lucrez la PC si cate 16 ore pe zi. Aviz amatorilor, luati antiexemplu de la mine. Posted Image

Ieri am rarit-o cu lichidele, n-am mai baut prostie d-aia de ceai, am facut cam o ora de exercitii iar acum vad ca am urinat ok (in ultimele 8 ore, doar o singura data Posted Image).

O sa incerc sa fac mai multa miscare si sa beau mai putina apa, sa vad cum se schimba lucrurile pe perioada mai lunga.

Multumesc! Poate ca si faptu' ca am vorbit cu voi m-a destresat putin pe treaba asta.

Edited by MrDerpson, 19 December 2017 - 12:42.


#23
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,244
  • Înscris: 15.01.2014
Daca te mananca, fa o cistoscopie flexibila. Daca ai ceva, oricat de minor, acolo o sa se vada cu siguranta.

Am facut asa ceva acum 2 saptamani, nu e mare filozofie. Dar sa stii ca vrei sa faci asta, daca nu doare in mod special, nu e o experienta prea placuta.

Dar eu zic ca te complici prea mult, daca nu te ustura, nu te doare nimic, stai linistit.

Edited by pexCom, 19 December 2017 - 15:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate