Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Topul bancilor cu cele mai bune pachete de cont curent

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 geostorm, on 16 decembrie 2017 - 21:50, said:


Ce inseamna servicii bune ?
Sa ai cont, un card de debit, sa scoti bani, etc o poti face de la orice banca din Romania.
Toate bancile din Romania, ofera aceleasi servicii. Doar ca unele mai ieftin , si altele mai scump.
Mai studiaza :)

#20
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

 stmb, on 16 decembrie 2017 - 17:52, said:

Deci ING si Raiffeisen sunt cele mai bune, avand pachete cu 0 costuri.
Totusi lipsesc banci din acel tabel. Si ma gandesc aici la Libra, Intesa, BT&BP, Garanti, Piraeus, etc

Topul complet:

Attached Files



#21
nclsam310

nclsam310

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.12.2014

 geostorm, on 16 decembrie 2017 - 21:57, said:

Topul complet:

E eronat sau neactualizat (la Raiffeisen cel putin).

#22
sasesase

sasesase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 04.03.2017
si la CEC e scris 2.5 deci eraonat pt. ca in realitate e 2.9 fara sms si 4.9 cu sms / administrarea contului / luna

#23
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

 pasilla, on 16 decembrie 2017 - 21:56, said:

Mai studiaza Posted Image

Tot ce am nevoie e o platforma de internet banking.
Nu am nevoie de sedii multe, nu am nevoie de functionari bancari zambitori, etc
Totul online daca se poate, cu drumuri 0 la banca

#24
Htngf

Htngf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 27.11.2017
0 drumuri la banca, 0 locuri de munca.

#25
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

 Htngf, on 16 decembrie 2017 - 22:57, said:

0 drumuri la banca, 0 locuri de munca.

Locurile alea de munca le platim tot noi, prin comisioane.
Oricum, densitate mai mare de sedii bancare ca in Romania nu gasesti in Europa

Edited by geostorm, 16 December 2017 - 23:58.


#26
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

 geostorm, on 16 decembrie 2017 - 21:57, said:

Topul complet:

La Garanti,administrarea lunara a contului este 0...interogarea soldului la alte banci este tot 0.
Informatii incomplete sau depasite.

Edited by anarchy78_ro, 17 December 2017 - 08:43.


#27
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
Gasim undeva un tabel complet si actualizat?

#28
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Eu am inca de la 18 ani card la BT si nu ma pot plange. Pentru mine, in Romania, nu exista alta banca mai buna :)

#29
vlad_iancu

vlad_iancu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.12.2017

 geostorm, on 16 decembrie 2017 - 21:57, said:

Topul complet:

La Piraeus,administrarea contului online este gratuit.

#30
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 Htngf, on 16 decembrie 2017 - 22:57, said:

0 drumuri la banca, 0 locuri de munca.
Nu stiu daca sunt chiar 0 locuri de munca.

Eu la BCR fac un transfer online intre conturi (cu alta banca) simbata, transferul e aprobat pe loc dar urmeaza sa se faca de fapt in prima zi lucratoare. Stie cineva ce se intimpla? E un nenea care duce banii aia cu geanta de la o banca la alta?

Edited by Dihorul Razboinic, 17 December 2017 - 18:13.


#31
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Sambata si Duminica nu se fac transferuri interbancare.

#32
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
putin off topic legat de "Sambata si Duminica nu se fac transferuri interbancare."   Cum naiba funtioneaza la altii bancile de se poate si interbancar instant ?  Exemplu personal: Transfer intre trei banci UK diferite, de la A la B si de la B la C, transferuri facute din aplicatia de mobil - totul a durat cateva secunde !  Mai mult a durat deschiderea aplicatiei si autentificarea cu amprenta decat transferul efectiv ! Acum am facut transferul iar in secunda doi suma era deja disponibila in contul unei alte banci. De ce la altii se poate ?  Folosesc alte sisteme de transfer ?  Si nu dati vina pe comisioane mai mari deoarece comisioanele de administrare  ala contului sunt ZERO ( inclusiv  internet & mobile banking) iar comisionul de transfer intre banci de asemenea a fost ZERO !

#33
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Nu cunosc politica bancara din Regat,insa eu lunar transfer din Romania ( UniCredit ) de ceva ani bani catre Franta ( BNP Paribas )...cand se intampla sa fac transferul sambata sau duminica,banii ajung in contul de expeditie in ziua de luni.
In rest,daca transfer in cursul zilelor lucratoare,transferul se realizeaza aproape instantaneu la fel si procesarea pe cont.

#34
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

 Dihorul Razboinic, on 17 decembrie 2017 - 18:12, said:

Nu stiu daca sunt chiar 0 locuri de munca.

Eu la BCR fac un transfer online intre conturi (cu alta banca) simbata, transferul e aprobat pe loc dar urmeaza sa se faca de fapt in prima zi lucratoare. Stie cineva ce se intimpla? E un nenea care duce banii aia cu geanta de la o banca la alta?

E nevoie de un Dorel angajat care sa dea un click pentru aprobarea transferului tau.
Doar in Romania vezi asa ceva, in alte tari civilizate transferurile intra si inter bancare se fac instantaneu, automat, la orice ora din zi si din noapte

 anarchy78_ro, on 17 decembrie 2017 - 18:25, said:

Sambata si Duminica nu se fac transferuri interbancare.

Doar in Romanica, care e chipurile tara IT-istilor Posted Image
Dar tara care nu e in stare sa automatizeze transferurile bancare Posted Image

 stmb, on 17 decembrie 2017 - 20:26, said:

In weekend nu se fac transferuri ca sunt zile nebancare, tot backofficeul e acasa, cu familia Posted Image
Abia luni cand se intorc incep sa apese pe butoanele necesare

Saptamana viitoare, in perioada Craciunui, vor fi 4 zile in care nu vor putea fi facute transferuri.
Super cool pentru cineva care atre de trimis bani urgent.
Doar in Romania mai vezi asa ceva.
Dar asa se pastreaza job-ul lui Dorel din banca ce da click pentru aprobarea transferului. Si ne plangem de birocratia din institutiile de stat...

Edited by geostorm, 17 December 2017 - 23:56.


#35
faracreier

faracreier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 30.08.2017

 geostorm, on 17 decembrie 2017 - 23:55, said:

E nevoie de un Dorel angajat care sa dea un click pentru aprobarea transferului tau.
Doar in Romania vezi asa ceva, in alte tari civilizate transferurile intra si inter bancare se fac instantaneu, automat, la orice ora din zi si din noapte
Habar n-ai despre ce vorbesti. In tari precum SUA sau Germania sistemul bancar are o metoda si mai rudimentara de functionare. Dar na, ele nu sunt civilizate. Nici Japonia n-o fi.

In general, in domeniul bancar, daca un soft functioneaza, atunci este pastrat asa cum e. Programele in COBOL din anii '80 inca duc greul infrastructurii bancare in multe tari in care domeniul bancar a fost dezvoltat cu multi multi ani in urma.

 geostorm, on 17 decembrie 2017 - 23:55, said:

Doar in Romanica, care e chipurile tara IT-istilor
Ahh, acest cuvant magic despre care tu ai impresia ca te face sa pari mai inteligent...

Edited by faracreier, 18 December 2017 - 11:27.


#36
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 derutatu667, on 17 decembrie 2017 - 20:04, said:

putin off topic legat de "Sambata si Duminica nu se fac transferuri interbancare."   Cum naiba funtioneaza la altii bancile de se poate si interbancar instant ?  Exemplu personal: Transfer intre trei banci UK diferite, de la A la B si de la B la C, transferuri facute din aplicatia de mobil - totul a durat cateva secunde !
Pai doh! tocmai aia e ideea cu online-ul. Eu cred ca bancile astea exploateaza un trib papuas din epoca de piatra, muta aia niste roti mari de piatra (banii locali) dintr-un cont in altul si normal, simbata si duminica au si ei liber.

Uneori ma intreb daca bancile din Vest cunosc notiunea de "comision".

 anarchy78_ro, on 17 decembrie 2017 - 20:18, said:

Nu cunosc politica bancara din Regat,insa eu lunar transfer din Romania ( UniCredit ) de ceva ani bani catre Franta ( BNP Paribas )...cand se intampla sa fac transferul sambata sau duminica,banii ajung in contul de expeditie in ziua de luni.
In rest,daca transfer in cursul zilelor lucratoare,transferul se realizeaza aproape instantaneu la fel si procesarea pe cont.
N-as avea nimic impotriva sa opreasca calculatoarele duminica, zi sfinta, traditie europeana, ar fi in regula. Dar simbata? Nu pot lasa un nenea crestin sa se ocupe de ele, sa le dea liber mozaicilor?

Edited by Dihorul Razboinic, 18 December 2017 - 12:21.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate