Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Un deputat pesedist da cu masina peste niste protestari pe trecerea de pietoni

* * * * - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
542 replies to this topic

#55
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,998
  • Înscris: 14.09.2004

View Poststantudor, on 07 decembrie 2017 - 13:45, said:


Ăla de pe zebră nu a lovit masina cu pumnul in plex.

Da da. Dar nu masina ci pe sofer. Si nu in plex in oua. Dar ala nu avea. Asa ca a fost pierdere de timp Posted Image

PS
Stane cit de jos te cobori. Sau sa iti zic Codrin ?Posted Image

#56
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Ce nu avea ? oua?

#57
`Giovanni

`Giovanni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 22.12.2006
Mie imi pare a tentativa de omor. Nu ai cum frate sa nu opresti cand ai pietoni pe trecere. Urgent un control la cap pentru tampitul ala.

#58
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008

View PostCris007, on 07 decembrie 2017 - 13:21, said:

Inca un parlamentar cu dosar penal. Oare va incuvinta parlamentul cercetarea? Greu de spus.

Kovesi asta nu se mai satura, alt dosar politic la comanda.

Lasand gluma la o parte, in orice tara civilizata asta isi dadea demisia. Nu la noi.
In SUA isi dau aia demisia ca nu stiu ce femeie i-au acuzat de avansuri acum 10 ani. La noi da cu masina peste tine, e filmat, si nu se intampla nimic.

PSD-ul are o problema sistemica. Nu mai are capacitatea de a se autocurata.
Bine punctat. Au trecut de mult de faza de a-și da încuviințarea doar pentru declarații politice, așa cum e gândită legea. Din câte se vede acum fac scut pentru colegi și pentru corupție. Vor trece și la tâlharii, violuri, accidente rutiere... că doar avem două tipuri de cetățeni, pulimea și aleșii cu statut special.

#59
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdarcip, on 07 decembrie 2017 - 13:38, said:

Astia-s buni de fotbalisti. Totul pare premeditare. O dam in penibil deja cu protestele astea de catifea. Incepe sa-mi fie dor de galeria lui Dinamo.

Mie mi se pare penibil ca niste parlamentari USR au iesit in strada sa se alture manifestantilor. Ce alta dovada de democratie mai penibila vreti?
Parlamentarii tre sa-si faca treaba in Parlament.. daca ies in strada ce rezolva?  Are cine sa iasa in strada... cred.

#60
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postrosix, on 07 decembrie 2017 - 14:30, said:

Mie mi se pare penibil ca niste parlamentari USR au iesit in strada sa se alture manifestantilor.
Mie nu. Cand in parlament li se taie microfoanele, nu sunt lasati sa ia cuvantul si sunt injurati de parlamentarii puterii.

View Postrosix, on 07 decembrie 2017 - 14:30, said:

Ce alta dovada de democratie mai penibila vreti?
Mai penibila e cea in care userii de pe forum "nu vad" ce se intampla in parlament.

#61
darcip

darcip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 07.01.2016

View Postrosix, on 07 decembrie 2017 - 14:30, said:


Mie mi se pare penibil ca niste parlamentari USR au iesit in strada sa se alture manifestantilor. Ce alta dovada de democratie mai penibila vreti?
Parlamentarii tre sa-si faca treaba in Parlament.. daca ies in strada ce rezolva?  Are cine sa iasa in strada... cred.

In parlament daca nu ai majoritate si sustinere cred ca esti cam degeaba.
Parlamentarii USR au iesti in strada sa dea un semnal de alarma poate.
Ca cei din strada sunt mai mult pe swing si mai putin pe proteste agresive aste e alta treaba. Asteptam urmatoarele alegeri parlamentare. Pana atunci Softpedia sa ne traiasca.

#62
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postnico123, on 07 decembrie 2017 - 13:32, said:

Daca persoana era pe zebra si s-a ''aruncat'' pe capota masinii inseamna ca si masina era pe zebra ,asta inseamna ca masina nu a lasat zebra goala ca sa treaca pietonii.
Daca trebuie, o masina trebuie sa astepte si o juma de ora ca sa treaca pietonii si asta inaintea zebrei.

Platesti tu carburantul ?
Incredibil la cate acte de provocare cu violente se dedau anarhistii  .
Astia , pana nu iese cu sange , cu creieri intinsi pe caldaram , nu se lasa !
Daca tu , infractorule care esti infractor , vrei sa blochezi trecerea de pietoni
o jumatate de ora , eu pe unde mai circul ?
Toate actiunile anarhistilor sunt realizate la provocare ( pana nu iese de un razboi civil ,
ei nu se vor potoli ) .
De ce nu blocati mai bine sistemul de racire al centralei de la cernavoda , sau de ce nu blocati
aeroportul otopeni ?

Edited by madagascar123, 07 December 2017 - 14:44.


#63
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postmadagascar123, on 07 decembrie 2017 - 14:37, said:

Platesti tu carburantul ?
Pare o idee cel putin penibila, de la un sustinator al partidului in care se afla si geniul rau al traficului prin Bucuresti - Firea.

View Postmadagascar123, on 07 decembrie 2017 - 14:37, said:

Astia , pana nu iese cu sange , cu creieri intinsi pe caldaram , nu se lasa !
Ai vostri, nu? La asta viseaza si mai si pun in practica.

#64
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
Șobolanii din parlament fac tot ce le stă în putință să acutizeze ura oamenilor  din câte observ. Se joacă cu focul..

#65
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postmadagascar123, on 07 decembrie 2017 - 14:37, said:

Platesti tu carburantul ?
Incredibil la cate acte de provocare cu violente se dedau anarhistii  .
Astia , pana nu iese cu sange , cu creieri intinsi pe caldaram , nu se lasa !

Si la cal daca-i zici "HO!", se opreste. La masina vezi ca ai cheie/buton. Oricum, daca avea cal, ala era suficient de inteligent sa opreasca singur cand vede oameni in fata lui.
Fix de carburant il durea hemoroidu pe ramatoru de la volan!

View Postmadagascar123, on 07 decembrie 2017 - 14:37, said:

Daca tu , infractorule care esti infractor , vrei sa blochezi trecerea de pietoni
o jumatate de ora , eu pe unde mai circul ?
Toate actiunile anarhistilor sunt realizate la provocare ( pana nu iese de un razboi civil ,
ei nu se vor potoli ) .
De ce nu blocati mai bine sistemul de racire al centralei de la cernavoda , sau de ce nu blocati
aeroportul otopeni ?
Du-te si bea un pahar rece de apa si linisteste-te, ca noi nu vrem sa patesti ceva! Posted Image

Edited by gabyxm, 07 December 2017 - 14:50.


#66
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postrosix, on 07 decembrie 2017 - 14:30, said:

Mie mi se pare penibil ca niste parlamentari USR au iesit in strada sa se alture manifestantilor. Ce alta dovada de democratie mai penibila vreti?
Parlamentarii tre sa-si faca treaba in Parlament.. daca ies in strada ce rezolva?  Are cine sa iasa in strada... cred.

Toata mascarada asta facuta de fascistii  anarhisti de la usr are ca si scop mutarea atentiei de la
  ,, margareta regina ''  catre penalii , penalii  , indivizi fara scrupule .
Punem ramasag ca daca vor reusi sa destabilizeze tara , vor dori o margareta pe tron ?
Ei cica lumea nu vede , ei se cred cei mai inteligenti .
Auzi coana mitooooooooooooooooooo  !

Edited by madagascar123, 07 December 2017 - 14:50.


#67
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postmadagascar123, on 07 decembrie 2017 - 14:37, said:

Toate actiunile anarhistilor sunt realizate la provocare ( pana nu iese de un razboi civil ,
ei nu se vor potoli).
Eu aici interpretez ca tu ne spui cat de departe vor sa mearga ai vostri, pedesereu. Le-ar veni manusa, serveste si stapanilor lor rusi, dar ii si scapa de UE, pot sa fure in voie.

Pericol extrem pentru siguranta nationala, asta e partidul vostru.

View Postmadagascar123, on 07 decembrie 2017 - 14:48, said:

fascistii  anarhisti
Pe langa ca e o tampenie logica, fascismul fiind opusul anarhismului, observ scoala veche de partid bolsevic: "fascistii", "dusmanii".

View Postmadagascar123, on 07 decembrie 2017 - 14:48, said:

catre penalii , penalii  , indivizi fara scrupule .
Cea mai onesta auto-descriere pe care ai facuta pentru ai vostri.

#68
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011
psd-istii fac tot posibilul sa scoata oamenii in strada. Pacat ca oamenii nu inteleg mesajul lor si nu merg la parlament sa le dea ce cer cu atata staruinta.

#69
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Cand unul ca Dragnea , Tariceanu si altii stau cu curul pe milioane , astia nu concep sa ajunga in sant fara averile actuale, ar fi in stare sa distruga, sa impuste populatia doar sa nu-si piarda avutiile. Caderea lor insemna pentru ei ani grei de puscarie si pirderea avutiilor pe care le au . Pentru legile pe care vor sa le promulge, inseamna ca traiesc regeste si fura in continuare sau nepromulgarea legilor insemna caderea in puscarii, sa nu mai aibe nimic. Sunt atat de prosti ca nu inteleg ca atunci cand vor murii nu vor lua cu ei decat niste pantofi de carton si un costum la fel.
Tot ce ramane dupa un om este imaginea lui ca om bun cu memoria poporului, sau rau . Cat de ce progenituri vor fi lasate de ei vor fi la fel catalogati, buni sau rai, pentru viitorul poporului sau pentru stagnarea acestuia.
Toate astea vor fi judecate de urmasi, de viitor, care sigur nu le apartine, sunt doar prosti si trebuie inlaturati cat mai repede.

Edited by nico123, 07 December 2017 - 15:19.


#70
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
"Mi-au încojurat mașina, unii dădeau cu pumnii. Mașina era oprită. Ea este lovită, tot impactul este pe partea dreaptă. Pe botul mașinii nu s-a găsit nicio urmă. Unul dintre ei s-a aruncat pe capotă, se ținea de oglindă. Nu știu dacă a căzut sau nu. După cinci metri am oprit mașina și am așteptat să vină Brigada Rutieră”, a spus Terea, la Antena3."

Mașina era, cică, oprită, dar după 5 metri a oprit-o :lol:.

#71
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
filmarea nu este  concludenta,

1- ala ce sa zic l-a gasit filmatul chiar cand iesea unu cu masina
2-la inceput se vede bine filmarea iar dintr-o data cand are loc impactul brusc nu se ma vede nimic
3-dupa care il vedem pe unu intins pe jos
4-ala de filma cu portavoce se vede destul de clar ca o i-a la fuga si se repede in masina aia si apoi cade jos.



Ar trebui o filmare mai clara

Eu inteleg asa, ala nu a oprit la trecerea de pietoni , in acest moment nu stim exact daca pietoni treceau ca aveau nevoie sau se plimbau intentionat pe trecerea de pietoni
Dupa care ala care filma s-a repezit numai el stie de ce si ce dorea sa faca la masina aia, probabil a dat si cu piciorul in masina, in momentul in care pietoni au trecut, ala a demarat ca sa scape de ala care lovea masina, iar ala probabil dand cu piciorul sau incercand sa loveasca/sara la masina a cazut jos.

Ala care filma nu avea ce sa caute sa loveasca masina, trebuia sa se duca la accidentati daca erau

#72
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Eu , sincer ma bucur ca apeleaza la aceste provocari ordinare .
In tara , lucrurile se vad ca si cand usr nu va mai pupa parlamentul in veci .
Si nici macar nu a trecut un an de la alegerile libere .
Sunt tare curios , cu cat tupeu vor mai veni la mine ca sa-mi cerseasca votul ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate