Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Ozana - Str. Fetesti - Imprejurimi

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#73
Andrei_Stoian84

Andrei_Stoian84

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.07.2018
As fi fost interesat de un apartament In High Class Residence (Postasului 5, parca). Sa inteleg ca ar trebui sa ma reorientez !?
Ii rog pe cei ce detin informatii despre acest ansamblu, sa-si exprime argumentat punctele de vedere.
La fel si pentru Astorium Residence, aflat la polul opus (Drumul Gura Garlitei 16)

Multumesc anticipat!

Edited by Andrei_Stoian84, 14 November 2018 - 08:16.


#74
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
High Class apartine familiei Ariciu (cauta pe google Denisse Ariuciu 0 accident skijet). Am fost la o vizionare si mi se par ok facute, finisaje ok, compartimentare cam meh (spre exemplu, la 3 camera are scurgerea pt masina de spalat trasa in bucatarie, livingul este pe lung).
Zona lasa de droit )este fix langa o strada plina de o anumita etnie, oameni care isi instaleaza masa pe strada si tot felul de specimene)
Cred ca poti negocia

#75
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 22.12.2015
Ce  spune  business manul evreu din imobiliare ?

'' Locatia, locatia, si iar  locatia ! ''.

Esti  la margine dar ai calitate, nu poti cere preturi ca  in zona centrala  si ultracentrala.

Am fost  si eu in vara asta pe  Gura  Putnei  la  Nr.  32....

Locuinta  mare, luminoasa, parea  executie de calitate.
Dar  departe  de  Str. Fetesti....ei bine, nu chiar asa departe.
Mi  s-a  promis  ca  vor circula  si  microbuze  naveta....dar eu discut  pe  ce este  in prezent...
De la  balcon  vezi  camp...sau aproape  camp....
Plus ca  cereau  avans  de 80 % fara  garantii....he !

#76
Andrei_Stoian84

Andrei_Stoian84

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.07.2018
Despre Astorium ceva informatii...?

Multumesc pentru informatiile anterioare si pentru cele ce vor mai fi!

#77
Giani85

Giani85

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.11.2018
Buna ziua,

Detineti cumva informatii despre acest ansamblu : http://www.casadenadejde.ro/
Din cate vad, dezvoltatorul a mai avut cateva proiecte imobiliare in zona (Bon Ton Residence si Burnitei Residence)...sunt seriori?

Multumesc!

PS: Scuze daca nu am postat unde trebuie

#78
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 22.12.2015
Cereti  date  despre  persoana  juridica  care  se  afla  sub numele  asta.
Verificati datele  financiare  pe www.mfinante.ro

Am dat peste  ''dezvoltatori  '' sau reprezentanti  care  nu stiau sau care  se  faceau ca nu stiu  pe cine  reprezinta.

Auzi  treaba, dl. Mihai sau  Cornel.
Si restul ?
Pauza....de fapt  erau  simpaticii de la  Amalia  Rezident, care  au bagat  pe  altii la inaintare.

Si vechea  poveste :
Pret valabil  in conditiile  unui  avans  de  80 - 90 % , apartamentul va fi gata la  anul, nu garantii  bancare, nu garantii  imobiliare  etc.
Adica  el incaseaza  banii  in  cateva  ore  iat  tu stai  cu teama  pana  semnezi  contractul la  notar  peste....x luni...mai, dar destepti  sunt  unii..
Atentie  la  ti.ganii  din Titu, Armanca Romario si partenerii  lui de  ''suveici''.
Astia lucreaza in gashka.
El contruieste  pentru  altii si invers.
Succes !

#79
Catalinmavram93

Catalinmavram93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018

View PostGiani85, on 22 noiembrie 2018 - 14:52, said:

Buna ziua,

Detineti cumva informatii despre acest ansamblu : http://www.casadenadejde.ro/
Din cate vad, dezvoltatorul a mai avut cateva proiecte imobiliare in zona (Bon Ton Residence si Burnitei Residence)...sunt seriori?

Multumesc!

PS: Scuze daca nu am postat unde trebuie
In bon ton mi am luat eu! Undeva pe lângă aleea Mizil! Stiu c au construit și pe burnitei și pe
Fetesti . Mi ai făcut mici neplăceri dar nu ma contează! Toți dezvolatorrii se dau Împărați cu avansul in buzunar !am deschis un topic, tot aici...daca cauți bine

Edited by Catalinmavram93, 24 November 2018 - 09:01.


#80
bamsescoooo

bamsescoooo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.11.2018
Salutare, are cineva apartament cumparat in Calitei residence ? e ansamblul aproape de Palladium.

#81
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006
Buna dimineata. Fac naveta zilnic pe autostrada si doresc sa cumpar un apartament nou cu 2 camere, vreo 60 mp utili, buget in jur de 57 mii euro,plus/minus3-4 mii euro,  la maxim 1 km de metrou, cu acces facil cu masina  la sos principala. Este  prima mea tranzactie imobiliara, nu prea ma pricep la asa ceva, asa ca va rog sa ma invatati si pe mine cam ce aspecte trebuie sa urmaresc , ce intrebari sa pun. Si sa imi recomandati, daca doriti, ofertanti seriosi. Va multumesc.

Edited by jderjerpelit, 01 January 2019 - 10:47.


#82
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,562
  • Înscris: 09.09.2017
Cu alte cuvinte, mura-n gura si pica para malaiatza, altii sa-ti faca temele, ca matale esti nestiutor si dai din umeri.
Pune mana si citeste forumul, ai enspe topice pe temele astea sa te documentezi.

#83
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006

View Postleusteanul, on 01 ianuarie 2019 - 11:03, said:

Cu alte cuvinte, mura-n gura si pica para malaiatza, altii sa-ti faca temele, ca matale esti nestiutor si dai din umeri.
Pune mana si citeste forumul, ai enspe topice pe temele astea sa te documentezi.
Ma intereseaza parerile celor care chiar locuiesc acolo si in ele.
In noul an iti urez sa fii fericit, ca nu pari a fi!

#84
Catalinmavram93

Catalinmavram93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018

View Postjderjerpelit, on 01 ianuarie 2019 - 10:45, said:

Buna dimineata. Fac naveta zilnic pe autostrada si doresc sa cumpar un apartament nou cu 2 camere, vreo 60 mp utili, buget in jur de 57 mii euro,plus/minus3-4 mii euro,  la maxim 1 km de metrou, cu acces facil cu masina  la sos principala. Este  prima mea tranzactie imobiliara, nu prea ma pricep la asa ceva, asa ca va rog sa ma invatati si pe mine cam ce aspecte trebuie sa urmaresc , ce intrebari sa pun. Si sa imi recomandati, daca doriti, ofertanti seriosi. Va multumesc.
Banii ii ai sub forma de Cash sau împrumut ? E ft important acest aspect! Beneficiind de lichidități, vei putea achiziționa un apartament la nivel de proiect sub pretul de 1000/mp. Asta bine-nțeles și daca ești un bun negociator ! TRIMTE mi un PM si spune.mi toate cerințele și informațiile

#85
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,562
  • Înscris: 09.09.2017

View Postjderjerpelit, on 01 ianuarie 2019 - 14:20, said:


In noul an iti urez sa fii fericit, ca nu pari a fi!
Asa e, sunt o acritura, la multi ani!

#86
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010

View Postjderjerpelit, on 01 ianuarie 2019 - 10:45, said:

Buna dimineata. Fac naveta zilnic pe autostrada si doresc sa cumpar un apartament nou cu 2 camere, vreo 60 mp utili, buget in jur de 57 mii euro,plus/minus3-4 mii euro,  la maxim 1 km de metrou, cu acces facil cu masina  la sos principala. Este  prima mea tranzactie imobiliara, nu prea ma pricep la asa ceva, asa ca va rog sa ma invatati si pe mine cam ce aspecte trebuie sa urmaresc , ce intrebari sa pun. Si sa imi recomandati, daca doriti, ofertanti seriosi. Va multumesc.

Avand in vedere pretentiile tale , chiar crezi ca vei gasi ceva in banii aia? Mai pune cascaval.... cu banii aia iei ceva in jur de sau sub 50 mp. Hai 55 mp utili maxim in cazuri rare dar altele pot fi problemele daca ai gasi totusi. Ca sa-ti faci calcule , fa niste socoteli legate de 1500-2000 euro mp. Cam pe aici se invarte pretul , ceea ce este total absurd.

#87
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006
Va multumesc ptr raspunsurile amabile.Am gasit ceea ce cautam. La un pret extrem de rezonabil.

#88
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 22.12.2015
La  fel si eu...numai ca  este  apartament  vechi.....

Vedeti ca  Amalia  Rezident  tot  publica  anunturi.
Acum  sub  numele  lor real.

#89
Epps-19

Epps-19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.11.2018
Salut, mai are cineva informatii despre amalia din gura fagetului 88?
Am vazut ca sunt mutati foarte multi in bloc, au acte in regula?
Am vazut ca sunt destul de slab cotati din post.urile de mai sus...
Multumesc.

#90
AlexandraB829

AlexandraB829

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2019

View PostEpps-19, on 15 februarie 2019 - 12:27, said:

Salut, mai are cineva informatii despre amalia din gura fagetului 88?
Am vazut ca sunt mutati foarte multi in bloc, au acte in regula?
Am vazut ca sunt destul de slab cotati din post.urile de mai sus...
Multumesc.

S-au mutat, incep sa semneze si vanzarile. Greu, dar au obtinut actele intr-un final

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate