Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Mazda 3 Sedan 2.0 AT Revolution

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
402 replies to this topic

#235
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View Postpetman, on 21 iunie 2019 - 11:38, said:

Eu n-am gasit aici un reprezentant oficial Llumar. Vreo 2 firme mi-au zis ca ele nu pun ceramica ca se lucreaza greu Posted Image . Mda, mai caut.
http://www.rarom.ro/?page_id=895

Eu de aici i-am ales, ieri am pus pe fata AirBlue 80

Edited by cata, 21 June 2019 - 11:46.


#236
igor06

igor06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 23.07.2007
@cata: La fel si eu. M-am asigurat ca cel care monteaza apare pe lista data de tine de la RAR.

#237
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,806
  • Înscris: 12.06.2010
Foarte multumit pana acum de folii, chiar merita banii. Am crescut si temp la clima, de la 21 la 22.5 si n-am simtit de ieri pana acum, nici macar cand am intrat in masina, nevoia de a lasa geamurile jos pentru a se racori.
In anumite momente au o tenta albastra, gen cand ma uit stanga/dreapta sa ma asigur, dar o vad doar cu ochelarii de soare.
Chiar mi-as dori sa pun si pe parbriz...

Edited by alliNdanuTz, 22 June 2019 - 11:03.


#238
lucimunteanu2000

lucimunteanu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 18.03.2007
Nu știu cum ati obtinut montare folie pe geamurile din fata cu atestare pentru ca eu am întrebat la 2 montatori autorizați rar și răspunsul a fost clar: le pun, dar pe răspunderea mea.
Poate doar dacă geamul vine alb din fabrica, deși îmi e greu sa cred asta, la mașini noi.
Altfel, la un control rutier rar cred ca le vor vedea pe aparatul de masurat dacă sunt ok sau nu.

Edited by lucimunteanu2000, 24 June 2019 - 13:18.


#239
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Ale mele nu-s omologate.
Insa e plin Bucurestiul de mafioti cu folii negre pe fata si nu le face nimeni nimic. Mai discutam de filtre de particule scoase si afumatori, de masini lego sau fara ITP/RCA, sau Xenon de china ?
Asa ca pe sotia mea, cu geamurile colorate de nici nu se cunoaste, nu cred ca o va opri nimeni. Si din oras nu iese masinuta ei. Nu e un pericol in trafic asta.  Si da, la Swift geamurile sunt albe din fabrica.

Edited by uhu10uhu, 24 June 2019 - 13:27.


#240
lucimunteanu2000

lucimunteanu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 18.03.2007
Faptul ca "au si altii" nu te scuza pe tine ca nu ești în legalitate.
Ps: nu știam de swift ca are geam alb.

Cu asta inchei subiectul și mulțumesc pentru găzduire inițiatorului.

#241
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Ce au pus colegii si ce vreau eu sa pun sunt doar pentru a reduce radiatia care intra in masina. Nu voi pune niciodata folii negre.
Smecherii din politie, jandarmerie, sri, etc nu se supun legilor pulimii si isi permit sa isi puna folii negre si pe fata si chiar si pe jumate de parbriz si nu vor pati nimic.
Si faptul ca nu tine scuza ca au si altii...e doar asa, sa ne simtim noi mai bine si sa ne "razvratim".

Edited by petman, 24 June 2019 - 13:39.


#242
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Ma dau cu tigaia azta vreo 3 zile prin Germania. Nou nouta, avea 15km la bord - asta daca ce am reusi sa vad este km total. Benzina, manuala, full de full,chele,bang si olufsen (da zdranganesc portierele)... Masina mai instabila ca asta n-am condus in ultima vreme.
Zic mai mte cand ma intorc ca acu de pe tableta si cu vreo 2 beri la bord cam greu. Attached File  2019-07-30 18.23.42.jpg   455.06K   139 downloads

#243
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Si daca tot are avionul intarziere.
Motor pe benzina (nu stiu capacitate si putere) dar care are zgomot si vibratii de diesel. 6 trepte de viteza iae prima e doar asa, sa fie pentru ca nu se intampla mai nimic cand accelerezi. In treapta 3 si 4 destul de fasneata. Dupa 110kmh in treapta 6 lenesa cu spume, cam trebuie sa retrogradezi daca vrei sa schimbi benzile. Am avut consum de 6,3l/100km pentru 320km mers în special pe autostrada dar cu multe limitari de viteza (n-am depasit cred 130kmh decat o singura data).
Roti de 17 pe ea, Vredestein. Instabila cand mergi pe autostrada si ai ceva vant lateral sau curentii de aer de la camioane. Denivelarile cam fac suspensia sa troncane urat.
Interior negru (piele de vinilin salbatic) si plafon tot negru. Poziția in scaun foarte aiurea pentru mine (1,85) pentru ca stateam foarte sus desi era la maxim jos scaunul. Mai aveam cam degete pina la plafon.
Navigatia ok, mi-a dat rute alternative cand a aflat ca erau blocaje pe autostrada.
Sistemul audio misto dar zdranganeau fetele de usa chiar la volum jos. Deja avea greierasi ceea ce e cam aiurea pentru o masina noua.
Oglinzile foarte mici si vizibilitate destul de nasoala.

O gramada de vibratii transmise in maneta de viteza si in podul pedalier.

#244
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Ia sa-i aud acuma pe cei care zic a pentru România au linie de producție separata și la nemtalai livrează doar choix de la creme!

#245
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,437
  • Înscris: 08.12.2006
Da’ am si io o intrebare: ce e dracia aia? Fiesta, Flocus?

#246
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Fiesta active. N-am vazut pina acum prin Ro modelul. Scuzati pozele dar nu am avut prea mare interes in a poza dracia aia.
Attached File  2019-07-30 18.23.26.jpg   393.67K   49 downloads
Attached File  2019-07-30 18.22.42.jpg   235.94K   52 downloads
Attached File  2019-08-01 09.16.30.jpg   214.23K   56 downloads

Edited by petman, 05 August 2019 - 09:30.


#247
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,437
  • Înscris: 08.12.2006
Aha, deci un fel de Fiesta cocotata, pe modelul Sandero Stepway.

#248
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Cred ca da. Cum o sa fie si Focus active cred.

#249
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Anul asta schimb parbrize.
La Fiat am schimbat (600 lei original). La swift am luat o piatra vineri fix in marginea neagra de sus si s-a fisurat instant - acu s-a intins din cauza caldurii pe orizontala. 1200 lei pe original (fara senzori, camere sau alte prostii) - casco sa traiasca.
Urmeaza la M3 sa-l schimb si pe ala in septembrie.
Urmeaza revizia 2 la M3 - are vreo 32k km cred... nu prea apuc sa o mai conduc. Vreau sa-i fac o resoftare dupa revizie - sa vedem cum se aliniaza astrele.

#250
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,806
  • Înscris: 12.06.2010
3000 lei a fost parbrizul la a mea, facut pe casco :)

#251
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Facut revizia 2 la 33k km.
1244 lei in care e inclus si schimb lichid frana si verificare frane pe stand (se inlocuieste la 2 ani lichidul conform cartii de service). Cam scump - numai uleiul 0W20 e 450 lei (5 litri).
Facut solicitare de garantie pentru volan - vopseau de pe pielea de vinilin salbatic a decis sa dezerteze.
Attached File  2019-09-15 10.45.28.jpg   248.11K   57 downloads
Urmeaza sa schimb parbrizul saptamana asta.
Am facut un drum SV-B-SV si mi-am reamintit ce misto se simte spatele meu in scaun - fara dureri Posted Image
Am echilibrat rotile inainte la un service de roti cu staif - kkt, imi sare volanul din mana la franare - trebuie sa caut pe altii - dar cam mi se apleaca sa tot sar cu sutele de lei pentru un serviciu de rahat care nu rezolva problemele.

Edited by petman, 18 September 2019 - 08:01.


#252
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 05.08.2007
Daca in mers nu simti nimic in volan si ai vibratii doar la franare, echilibrarea n-are nici o treaba. Discurile de frana sunt vinovate...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate