Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Xiaomi Amazfit Bip (Youth)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
580 replies to this topic

#289
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Folie? De ce? E acoperit cu Gorilla Glass 3. Pe mine ma seaca lipsa diacriticelor. N-am mai patit asa ceva la niciun smartwatch.

#290
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
nu are cum sa aiba diacritice din moment ce nu e destinat pietei de la noi. nu sunt facute pentru Romania. bine ca stie engleza si e utilizabil.

#291
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,423
  • Înscris: 01.12.2001
Cum nu e pt piata de la noi?
L-am luat de la emag.

#292
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
e o versiune chineza, si una globala, care stie engleza. nu e facut pentru Romania ca sa suporte diacritice. si nici nu are sistem de operare, gen android, wearOS, care sa fie disponibil in mai multe limbi.
nu conteaza de unde l-ai luat. ei doar il comercializeaza, nu il produc.

pana la urma nu e un smartwatch in adevaratul sens al cuvantului. e un dispozitiv de monitorizare care stie sa primeasca si notificari de la telefon. un produs excelent la ce ofera pentru banii ceruti.

Edited by p13tonu, 09 August 2018 - 15:28.


#293
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
E 250 la flanco...

#294
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Si Pebble era facut pentru Romania? Ca al dracu' daca pocea vreun cuvant cu diacritice.

#295
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009

View Postlucianteo6, on 09 august 2018 - 19:54, said:

E 250 la flanco...
L-am comandat si eu - imi ajunge azi. Fac update la MiBand 2 care va ajunge la fiica-mea (am "negociat" deja transferul :) ).

#296
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu de fiecare data uit unde am pus incarcatorul .... ce n-as da sa fie la fel si la telefon :)))

#297
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
@danmereazanu - așteptăm feedbackul tău!

#298
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
Si eu am comandat,iese 261 cu taxa transport ( altii la valoarea asta au transport gratuit )..va ajunge la sotie.

#299
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Exact la fel a costat si la mine - 261 lei (cu transport). Nu am multe de spus deocamdata. Pe scurt:
- a venit cu bateria la 70%
- l-am legat la MiFit (dupa ce am facut Unpair la MiBand2). S-a conectat fara probleme si a facut update (firmware, resurse, GPS) si gata.
- daca tot eram "la aparate"i-am instalat o fata noua (mi s-a parut mai faina): versiunea Orange/24h de aici https://amazfitwatch.../view/?id=10880
(- cu toate sincronizarile/modificarile i-am papat vreo 5% asa ca l-am incarcat complet ca sa vad cate zile rezista)
- conectivitatea este OK dar o sa mai verific pe parcurs.
- Ceasul sta destul de bine la mana (l-am incheiat destul de aproape de capat desi nu consider ca am incheietura groasa. Recunosc ca preferam cureaua metalica  pe care o aveam la MiBand 2.
- Nu cred ca o sa ma impac cu cureaua de silicon asa ca mi-am comandat o curea metalica neagra (https://www.gearbest...tml?wid=1433363) si folii (https://www.gearbest...tml?wid=1433363). Acum sa vedem cand vin si daca/cum le instalez. Carcasa de plastic/silicon nu cred ca iau. Nu prea imi place cum arata ceasul cu ele (din acelasi motiv este posibil sa nu ii pun nici screen protectorul.

Attached Files



#300
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Completare: la primirea unui apel telefonic nu imi apare numele apelantului pe ceas (te;lefonul este setat pe Engleza; la fel si ceasul). La fel mi se intampla si pe MiBand2 insa. Problema este de la Androidul 9 pe care il rulez acum pe telefon. Probabil se va rezolva intr-o versiune ulterioara de MiFit.

#301
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Da. Aceeași problema la apel și pentru mine. Și eu rulez Pie pe Nokia 7 plus. Tot așa am citit și eu că e de la MiFit. Aștept update de la ei sa rezolve.

#302
vid313

vid313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 24.03.2007
Am de o săptămână ceasul. Îl folosesc după ce am utilizat in paralel Sony smartwatch 2 și mi band 2. Ecranul este peste cel de la Sony, chiar dacă este aceeași tehnologie. Autonomia este mai mare la Bip, Sony rezistând maxim 3 zile. Îmi place faptul că este mai mic decât Sony și îl pot purta fara probleme și noaptea. L-am lovit de câteva ori însă nu se vad zgârieturi pe ecran, ci doar pe marginea de plastic. In concluzie sunt mulțumit.
Nu am întâlnit nicio problemă legată de notificări. Toate vin fara probleme, afișând și numele persoanelor care sună, SMS sau diverse mesaje ale altor aplicații. Într-adevăr nu știe diacritice.
Este utilizat împreună cu un Sony XZ2 compact.
L-am achiziționat de la Flanco la prețul de 261 lei cu transport.

Edited by vid313, 15 August 2018 - 18:09.


#303
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@vid313: As putea sa pariez ca telefonul tau nu are Android 9 instalat. Pe versiunile inferioare (inclusiv 8.1) de Android se afiseaza numele apelantului. Doar pe Android 9 trebuie rezolvata problema

#304
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
L-am luat si eu tot de la Flanco pt nevasta-mea da ii papa bateria la telefon pe paine. Nu stiu ce are insa se duce bateria care tinea aproape 2 zile la mi note 3 cam 8-10 ore. I-am dat sa verifice pulsul la 30 min si in rest nu stiu ce altceva ar putea sa mai manance bateria telefonului. Ca doar nu se sincronizeaza non stop, sper. Plus ca nu vrea sa se conecteze cu telefonul decat daca pun aplicatia aia idioata de la ei. Pe alt telefon merge brici.

#305
vid313

vid313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 24.03.2007
Într-adevăr am android 8.
Nu mi-a afectat bateria telefonului in niciun fel.
Astăzi l-am pus la treabă la modul serios. Am parcurs un drum de 30 km prin pădure. Am activat din activity modul walking so am mers cu el așa. Drumul a fost dus întors. La dus mi-a contorizat 20 km deși au fost decât 15. A pierdut conexiunea cu satelitul de câteva ori și probabil de aici problema. La întoarcere însă, pe același drum, a contorizat bine 15 km. Drumul a durat in total aproximativ 6 ore. A consumat aproximativ 30% din baterie, ceea ce mi se pare foarte bine. Următorul test îl voi face pe bicicleta. Revin cu rezultate.

#306
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@vld313: Da. E bine. Apropo, nici la mine nu e vreo problema cu consumul telefonului. Nu a fost nici inainte cand aveam Mi Band 2 (Pixel 2 XL cu Android 9.0 instalat).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate