Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Xiaomi Amazfit Bip (Youth)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
580 replies to this topic

#307
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 28.04.2003
o sa ii dau un reset si un cleaning ceva la telefon

#308
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 07.10.2009
Revin si eu cu o impresie despre ceas dupa ce l-am purtat 2 saptamani:
-am avut anterior Pebble 2 HR si Sony smartwatch 3. Pebble s-a defectat, s-a rupt efectiv unul din butoane, iar Sony e prea greu si tine bateria putin (dorm cu ceasul la mana noaptea).
-revenind la xiaomi bateria tine ingrozitor de bine. Dupa 2 saptamani mai am 70 % baterie (HR activat doar pentru dormit -sleep assistant)
-e deranjanta problema cu diacriticele
-vibratia la ceas e suficient de puternica pentru a ma trezi dimineata
-cureaua cu care a venit ceasul, cel putin la incheietura mea, e intre marimi;ori ma strange ori imi este un pic larga

Nu stiu daca se poate seta rotita(butonul) lateral de la ceas pentru a respinge apelul. In acest moment butonul are doar functia de ignore. La peeble era foarte faina chestia atunci cand conduceai, era mult mai usor sa apesi un buton ca sa respingi apelul sau sa trimiti un mesaj prestabilit.

Ca si concluzie sunt multumit de ceas raportat la banii dati pe el.

#309
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
Periodic (saptamanal) imi apare
Updating A GPS.
Ce update isi face? La ce ajuta?

#310
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Actualizeaza pozitia actuala folosind telefonul ca sa aiba un punct de reper mai rapid cand incearca ceasul sa se conecteze la sateliti pentru o pozitionare mai rapida... teoretic.

#311
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
A tinut 17 zile incarcat de la 100% la 10% si m-a avertizat ca trebuie incarcat.
Luminozitate la maxim, la 10 minute detectarea ritmului cardiac.
Cand am avut o tema cu toate datele afisate non stop pe ecran, (si secundele, vremea si bateria) se descarca f repede.
Acum se incarca cu 130mA

#312
amire2010

amire2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 12.11.2010

View Postdorin_2k, on 20 august 2018 - 11:49, said:

A tinut 17 zile incarcat de la 100% la 10% si m-a avertizat ca trebuie incarcat.
Luminozitate la maxim, la 10 minute detectarea ritmului cardiac.
Cand am avut o tema cu toate datele afisate non stop pe ecran, (si secundele, vremea si bateria) se descarca f repede.
Acum se incarca cu 130mA
deci e mai bine sa ramanem la temele oficiale ? de exemplu ce tema folosesti acum . multumesc anticipat

#313
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Eu am tema asta de ceva timp și am încercat multe altele.
Nici una din cele stock nu îmi place.
Poți folosi ce tema vrei tu. De ținut cont doar la cele care au secunde/secundar că mănâncă cam dublu baterie într-o zi obișnuită pentru că forțează ceasul să facă refresh la ecran la fiecare secundă. La cele clasice face mai rar, de obicei la un minut. Ultima încărcare la mine a ținut 32 zile până la 17% când l am pus la încărcat. Am avut și câteva zile de teme cu secundar.
Important până la urmă e sa îți placă ce ai la mana. Nu contează tema că oricum nu îl încarci zilnic. Pui o temă cu secundar și toate celelalte informații dacă îți place. Și dacă te tine 15 zile tot e bine. Doar îl pui o ora la curent și e ca "nou".

Attached Files



#314
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
Asta am acum
Attached File  IMG_20180820_170556.jpg   209.31K   82 downloads
De la 10% la 100% s-a incarcat in 2 ore.
Conteaza si luminozitatea si la ce perioada ai setat determinarea pulsului.
Primesc pe el notificarile ded la telefon, SMS mess si Whatsapp (vibratii si lumina).

#315
spot22

spot22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 19.08.2009
Salut! A reusit cineva sa-l sincronizeze cu Strava , daca da cu ce aplicatie . Multumesc !

#316
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
Salut.

Are cineva varianta pe alb de mai mult timp? Nu se murdareste usor cureaua sau carcasa ceasului ? Ma refer la murdarie din aceea impregnata, care nu o poti curata. In special cureaua din silicon ar putea fi susceptibila la asa ceva. As dori sa cumpar unul pe alb pt sotia mea.

Merci !

Edited by laurcj, 21 August 2018 - 10:54.


#317
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 28.04.2003
pai se vand separat o groaza de curele si fete si poti sa il faci in ce culoare vrei

#318
doru_manda

doru_manda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 01.09.2008

View Postspot22, on 20 august 2018 - 20:49, said:

Salut! A reusit cineva sa-l sincronizeze cu Strava , daca da cu ce aplicatie . Multumesc !
Eu folosesc Gadgetbridge+GPX Viewer pentru a descarca fisierul GPX, apoi il incarc in Strava.

#319
amire2010

amire2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 12.11.2010

View Postdoru_manda, on 21 august 2018 - 14:37, said:

Eu folosesc Gadgetbridge+GPX Viewer pentru a descarca fisierul GPX, apoi il incarc in Strava.
2 aplicatii vezi care iti foloseste eu folosesc notify si amazfit tools platite amandoua ..
https://support.stra...t-Bip-to-Strava

#320
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 28.04.2003
Cum faci sa primesti notificari pe ceas cand te suna tel sau primesti sms sa iti vibreze sau sa se aprinda?

#321
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
Asa
Attached File  Screenshot_2018-08-22-19-14-34-621_com.xiaomi.hm.health.png   301.7K   88 downloads

La mine nu a mers pana la primul restart de telefon.

#322
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008

View Postunpuisor, on 21 august 2018 - 13:57, said:

pai se vand separat o groaza de curele si fete si poti sa il faci in ce culoare vrei

Pai ideea e sa ramana alb, nu sa il fac alta culoare Posted Image, altfel nu are rost sa cumpar varianta pe alb. Pe mine tocmai versiunea pe alb ma intereseaza.

Edited by laurcj, 23 August 2018 - 12:48.


#323
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 28.04.2003
pai daca sunt o groaza de curele si fete, poti sa il colorezi in ce culoare vrei, fetele or sa vrea sa il asorteze in fel si chip.

#324
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017

View Postlaurcj, on 23 august 2018 - 12:45, said:

Pai ideea e sa ramana alb, nu sa il fac alta culoare Posted Image, altfel nu are rost sa cumpar varianta pe alb. Pe mine tocmai versiunea pe alb ma intereseaza.
cureaua se murdareste, ceasul nu. dar tocmai pentru ca exista atatea de cumparat si ieftine, iti iei 2-3 de rezerva tot albe, si le schimbi cand incep sa se murdareasca. gasesti o gramada la ~5 lei la chinezi din astea de silicon.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate