Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 

Huawei Mate 10/10 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
10294 replies to this topic

#469
LiKiDuTz

LiKiDuTz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.12.2006
A aparut si BLA-L29 8.0.0.127(C635) - 16.12.2017

This update adds support for Amazon Video, an app that provides a wide range of movies and TV shows.
Adds pre-installed Amazon Video, an app that provides a wide range of movies and TV shows.

Adds live themes with live wallpapers.
Optimizes the Wi-Fi hotspot performance.
Improves video playback stability.
Optimizes the overall power consumption for extended use.
Optimizes system performance and stability for smoother operations.
Integrates Google security patches for improved system security.

#470
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Salutare. Știe cineva dacă acest telefon are funcția de."smart lock “? Mulțumesc

#471
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006

View Postvirgilflr, on 18 decembrie 2017 - 16:27, said:

Sigur ca am fixat-o... La fel pățesc și cu alte aplicații... Le las în background dar nu vine nici o notificare
Mă gândesc că nu ai fixat o din meniul de aplicații recente apăsând lacătul. Aia e degeaba. No I ne referim la hibernarea aplicației din meniul de power management

#472
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Ar trebui sa-i vina notificarile ...
Vezi daca le ai bifate si la gestionare zona de fixare.
Sau la baterie - lansare. Acolo au cate 3 optiuni pentru fiecare aplicatie, nu doar una cum se vede initial.

Edited by shymano, 19 December 2017 - 06:26.


#473
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011

View Postmicul_, on 18 decembrie 2017 - 18:44, said:

Salut. Îți vine la adresa pe care ai adaugat-o la cont. Pe mine dacă nu ma găsește acasă ma cheamă la cel mai apropiat oficiu poștal sa ridic coletul.
multumesc

#474
virgilflr

virgilflr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 14.07.2011

View Postshymano, on 19 decembrie 2017 - 06:21, said:

Ar trebui sa-i vina notificarile ...
Vezi daca le ai bifate si la gestionare zona de fixare.
Sau la baterie - lansare. Acolo au cate 3 optiuni pentru fiecare aplicatie, nu doar una cum se vede initial.
Bifat tot... Reinstalate măcar odată... Pana acum ce folosesc ACR și betano nimic...

#475
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Camera a iesit mai slaba ca One PLus 5T. Nu e un test relevant 100% dar din cate am citit pe forumurile de mobile, e clar ca nu ridica la nivelul camerelor telefoanelor cu pret asemanator. Eu unul o sa astept LG V30 pana la urma, desi au tras un mare fail cu lansarea lungita aiurea.

#476
micul_

micul_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 14.04.2010

View PostLyvyoo, on 19 decembrie 2017 - 13:18, said:

Camera a iesit mai slaba ca One PLus 5T. Nu e un test relevant 100% dar din cate am citit pe forumurile de mobile, e clar ca nu ridica la nivelul camerelor telefoanelor cu pret asemanator. Eu unul o sa astept LG V30 pana la urma, desi au tras un mare fail cu lansarea lungita aiurea.
Mie camera mi se pare foarte bună, sunt foarte mulțumit de ea. Asta cu forumurile și testele făcute de tot felul de site-uri ma cam lasă rece. Important e dacă ești sau nu mulțumit de device.

#477
virgilflr

virgilflr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 14.07.2011
Am folosit toate modele de la OnePlus... Doar ultimul care este 5t nu.... Încă
Dar la camera e ani lumina Huawei peste... Chiar și la auto, fără manual deloc...

#478
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,442
  • Înscris: 29.04.2008

View PostLyvyoo, on 19 decembrie 2017 - 13:18, said:

Camera a iesit mai slaba ca One PLus 5T. Nu e un test relevant 100% dar din cate am citit pe forumurile de mobile, e clar ca nu ridica la nivelul camerelor telefoanelor cu pret asemanator. Eu unul o sa astept LG V30 pana la urma, desi au tras un mare fail cu lansarea lungita aiurea.


https://www.dxomark....ge-performance/

#479
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Imi este clar si mie ca M10 Pro nu are o camera slaba. Totusi, ca si aspirant la un telefon nou pentru care conteaza mult camera, prima sursa de informare sunt forumurile de profil (gen XDA / androidcentral) sau site-urile de stiri din domeniu,  aceste teste bllind (initial nu au fost afisate cui apartin pozele, abia dupa vot), review-urile Dpreview, filmuletele sample de pe Youtube (in privinta calitatii video) si Softpedia, de ce nu...

Un alt dezavantaj pt Huawei ar fi ca procesorul sau nu permite utilizarea aplicatiei Google Camera, care aduce pe telefoanele mai noi cu Snapdragon, puterea de procesare software a imaginilor de pe Pixel 2, cu mici incompatibilitati uneori, dar cu rezultate extrem de bune, mult diferite de modul Auto al respectivelor telefoane.

Teste DxO si-au pierdut demult credibilitatea, nemaifiind un etalon pe care sa-l iei de 100% de bun. Insumarea concluziilor din sursele de mai sus, va fi mai benefica buzunarului :)

Mai rabd pana dupa sarbatori, sa vedem ce se mai scrie  si se mai testeaza :)

#480
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Înainte de a lua Mate 10 pro, m-am tot uitat, insistent, la S8+ si Note8.
Am facut poze cu ele prin magazine si m-am uitat, ca detaliu, la marginile scrisurilor, de exemplu, pe zoom-ul pozelor.
Acolo se vede daca acea camera este de calitate sau nu (zgomotul pe imagine).
Vreau sa spun ca nu mi s-a parut a fi o diferenta vizibila intre aceste 3 telefoane, asa ca l-am ales pe cel care mi-a placut mai mult, ca aspect.
Ca n-are mega-laudatul ecran Infinity ... mare scofala.
In plus, la asta nu-mi mai trebuie acel dock necesar la Samsung pentru a folosi telefonul pe post de pc; aici n-ai nevoie decat de un cablu usb-c/hdmi.

#481
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Am întrat și eu în rândul posesorilor Mate 10 pro albastru. Momentan este la încărcat.

#482
micul_

micul_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 14.04.2010

View Postbadmania98, on 19 decembrie 2017 - 15:58, said:

Am întrat și eu în rândul posesorilor Mate 10 pro albastru. Momentan este la încărcat.
Bravo. Sa te bucuri de el.

#483
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Să îl stăpânești sănătos

#484
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
În zilele următoare o sa cam întru în el. Root, etc etc. Ținem legătura.

#485
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Pentru cei interesați: am portat un  abonament Digi pe Orange 15 € pentru 2 ani și am scos telefonul la 2500 lei plătibili în 18 rate. Locul Orange shop din Afi Cotroceni. La abonamente mai mari sau egale cu 15€, baga și reducerea de buyback de 100€ fără a duce alt telefon.

#486
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Asa e. Dublu trafic internet 3,5 x 2.

Edited by badmania98, 19 December 2017 - 17:07.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate