Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Huawei Mate 10/10 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
10294 replies to this topic

#487
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,872
  • Înscris: 27.04.2010
M-am jucat putin cu EMUI Theme Editor ...
Raman la ultima varianta, in ceea ce priveste sageata pentru bara de notificari, cea stock.

Attached Files


Edited by shymano, 19 December 2017 - 21:08.


#488
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Cum pot sa scap de tastatura SwiftKey ? Apare ca aplicatie de sistem si nu merge dezinstalata. Sunt obisnuit cu Gboard si chiar daca este instalata, nu merge activata.

#489
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,470
  • Înscris: 07.01.2011

 danym, on 19 decembrie 2017 - 23:16, said:

Cum pot sa scap de tastatura SwiftKey ? Apare ca aplicatie de sistem si nu merge dezinstalata. Sunt obisnuit cu Gboard si chiar daca este instalata, nu merge activata.
Dezactivat?

#490
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011
mi am spart camera 360 huawei. sa desprins din portul usb si a cazut pe ciment. telefonul este in garantie si are si asigurare de 10 euro. crede ti ca mi o schimba orange? sau e valabil doar la telefon?

#491
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
@danym: merge până la urmă. După ce instalezi intra in setări caută tastatura virtuala, apoi tastatura implicită și alegi gboard
Attached File  Screenshot_20171220-105301.png   177.19K   83 downloads

Edited by badmania98, 20 December 2017 - 10:54.


#492
LiKiDuTz

LiKiDuTz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.12.2006

 elmacount, on 20 decembrie 2017 - 10:49, said:

mi am spart camera 360 huawei. sa desprins din portul usb si a cazut pe ciment. telefonul este in garantie si are si asigurare de 10 euro. crede ti ca mi o schimba orange? sau e valabil doar la telefon?

Ti-o schimba doar daca pe polita respectiva e trecuta si camera.

P.S. : Iti dai seama ca vor cauta orice posibilitate numai ca sa nu iti inlocuiasca produsul.

Edited by LiKiDuTz, 20 December 2017 - 10:54.


#493
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011

 LiKiDuTz, on 20 decembrie 2017 - 10:53, said:

Ti-o schimba doar daca pe polita respectiva e trecuta si camera.

P.S. : Iti dai seama ca vor cauta orice posibilitate numai ca sa nu iti inlocuiasca produsul.
nu e trecuta pe asiguare. adio camera atunci. dar nu este vina mea in totalitate, sta prost in acel port usb, cine are camera poate sa mi comfirme

#494
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006
Și după update la firmware 127 am dropouts pe bluetooth la ascultat muzica pe căști Bluetooth.

Mai pățește cineva?

Am Bose QC-35.



#495
lupik

lupik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 17.09.2007

 katanel, on 20 decembrie 2017 - 13:00, said:

Și după update la firmware 127 am dropouts pe bluetooth la ascultat muzica pe căști Bluetooth.

Mai pățește cineva?

Am Bose QC-35.
Eu am Sony MDR XB950BT (aptX) , nici o problema cu sunetul .
Am testat mai devreme Bose QC-35 de la un coleg pe mate 10 pro (127 C432) merg fara nici o problema .

Incearca asta , Developer options > Bluetooth Audio Codec > AAC
Din ce am vazut Bose QC-35 nu merge pe altceva decat SBC / AAC  .

SBC favorizeaza stabilitatea in detrimentul calitatii audio
dar din ce am observat QC35 au un amplificator intern care nu face resimtita de catre tine trecerea de la un codec superior la unul inferior.

App , in ce circumstante ai dropout ? distanta ? incerci cumva sa asculti FLAC (+800kbps)?

Sper sa te ajute !

Edited by lupik, 20 December 2017 - 16:24.


#496
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004

 badmania98, on 20 decembrie 2017 - 10:49, said:

@danym: merge până la urmă. După ce instalezi intra in setări caută tastatura virtuala, apoi tastatura implicită și alegi gboard
Screenshot_20171220-105301.png

A mers, multumesc.

#497
alxseb

alxseb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.07.2007
Salut, are cineva probleme cu Mate 10 Pro sau am avut eu ghinionul să-l nimeresc pe ăla defect? Am probleme de conexiune cu un Samsung Gear S3( nu pot accesa programele din siteul cu aplicații) , cu facebook , cu yahoo mail, și cu încă alte câteva programe. Am activat să îmi afișeze viteza de rețea în bara de notificări și când folosesc programele care necesită internet(nu contează dacă este wireless, 4g,3g........) aproape că nu am viteză de rețea, uneori este chiar 0 și nu îmi merg deloc. La mail îmi apare ecranul alb și gata, a murit programul. La facebook nu se deschid postările salvate care pe orice alt device îmi merg... Am sunat la Huawei România și mi-a spus sec că nu sunt compatibile programele terțe și să aștept update-urile ca să se rezolve problemele. Adică dau o cârcă de bani ca să nu pot folosi telefonul acum ci peste vreun an?

#498
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,872
  • Înscris: 27.04.2010
Da-i o resetare din fabrica ...
La mine merge fara probleme Yahoo Mail, am activat si viteza de retea ... gear n-am, am doar casti bluetooth; sa nu-l deochi, dar merge ok.

Edited by shymano, 21 December 2017 - 16:44.


#499
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006

 lupik, on 20 decembrie 2017 - 16:21, said:

Eu am Sony MDR XB950BT (aptX) , nici o problema cu sunetul .
Am testat mai devreme Bose QC-35 de la un coleg pe mate 10 pro (127 C432) merg fara nici o problema .

Incearca asta , Developer options > Bluetooth Audio Codec > AAC
Din ce am vazut Bose QC-35 nu merge pe altceva decat SBC / AAC  .

SBC favorizeaza stabilitatea in detrimentul calitatii audio
dar din ce am observat QC35 au un amplificator intern care nu face resimtita de catre tine trecerea de la un codec superior la unul inferior.

App , in ce circumstante ai dropout ? distanta ? incerci cumva sa asculti FLAC (+800kbps)?

Sper sa te ajute !
Developer options din Huawei Mate 10 Pro spui?

 lupik, on 20 decembrie 2017 - 16:21, said:

Eu am Sony MDR XB950BT (aptX) , nici o problema cu sunetul .
Am testat mai devreme Bose QC-35 de la un coleg pe mate 10 pro (127 C432) merg fara nici o problema .

Incearca asta , Developer options > Bluetooth Audio Codec > AAC
Din ce am vazut Bose QC-35 nu merge pe altceva decat SBC / AAC  .

SBC favorizeaza stabilitatea in detrimentul calitatii audio
dar din ce am observat QC35 au un amplificator intern care nu face resimtita de catre tine trecerea de la un codec superior la unul inferior.

App , in ce circumstante ai dropout ? distanta ? incerci cumva sa asculti FLAC (+800kbps)?

Sper sa te ajute !
Am activat Developer options si am verification - era pus pe System default adică AAC.

Ascult muzica pe Google Play Music dar downloadate local.

Tu cum ai testat? Fișiere .MP3 locale?



#500
lupik

lupik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 17.09.2007

 alxseb, on 21 decembrie 2017 - 16:33, said:

Salut, are cineva probleme cu Mate 10 Pro sau am avut eu ghinionul să-l nimeresc pe ăla defect? Am probleme de conexiune cu un Samsung Gear S3( nu pot accesa programele din siteul cu aplicații) , cu facebook , cu yahoo mail, și cu încă alte câteva programe. Am activat să îmi afișeze viteza de rețea în bara de notificări și când folosesc programele care necesită internet(nu contează dacă este wireless, 4g,3g........) aproape că nu am viteză de rețea, uneori este chiar 0 și nu îmi merg deloc. La mail îmi apare ecranul alb și gata, a murit programul. La facebook nu se deschid postările salvate care pe orice alt device îmi merg... Am sunat la Huawei România și mi-a spus sec că nu sunt compatibile programele terțe și să aștept update-urile ca să se rezolve problemele. Adică dau o cârcă de bani ca să nu pot folosi telefonul acum ci peste vreun an?

Ce build ai pe el ? 115 a fost foarte problematic pentru mine , majoritatea problemelor au disparut cu build 127.
O sa testez maine cu un Gear S3 si revin cu rezultatul

 katanel, on 21 decembrie 2017 - 17:00, said:

Developer options din Huawei Mate 10 Pro spui?

Am activat Developer options si am verification - era pus pe System default adică AAC.

Ascult muzica pe Google Play Music dar downloadate local.

Tu cum ai testat? Fișiere .MP3 locale?

Local , mp3 / flac , player nativ si PowerAmp
Youtube , soundcloud

incearca dupa ce le conectezi sa treci pe SBC si testeaza daca mai ai dropouts

#501
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006

 katanel, on 21 decembrie 2017 - 17:00, said:

Developer options din Huawei Mate 10 Pro spui?Am activat Developer options si am verification - era pus pe System default adică AAC.

Ascult muzica pe Google Play Music dar downloadate local.

Tu cum ai testat? Fișiere .MP3 locale?
Nu mai face pe SBC! Să-ți dea Dzeu sănătate!

In schimb...calitatea pe Bluetooth e mai slabă decât pe cablu usb. Sunetul pare mai sec și lipsit de profunzime.

Mai pot face ceva pe partea de bluetooth ?

#502
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
@lupik: Și eu am un S3 Frontier conectat la telefon. Nu am nicio problemă.

#503
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Salutare. La acest telefon se pot face ceva reglaje pentru calitatea sunetului? Când ascult în căștile mele wireless Jbl sunetul îmi pare lipsit de bass.. Nu știu exact cum să îl descriu dar e lipsit de calitate. E fad..

#504
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
@alxseb: după ce am făcut update de firmware, la 127,am avut același probleme pe care le semnalezi și tu. Am fost nevoit sa fac o revenire la setările din fabrica și sa reinstalez totul de la capăt. Acum e ok dar ma gândesc  cu groaza la următorul update.

Edited by badmania98, 22 December 2017 - 06:41.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate