Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Drujba electrica - pinion, rotita motrica - compatibilitate?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,040
  • Înscris: 28.10.2006
Lantul se ghideaza pe lama. Daca lama este uzata sau nu este stransa corespunzator pe locasul ei, atunci se poate "stramba" de la linia corecta si este posibil sa sara lantul.
Sau lantul nu are exact acelasi pas cu pinionul de antrenare. Vezi exact in manualul drujbei ce lant trebuie folosit. Si de asemenea, daca lantul este foarte uzat, ascutit de multe ori si inca taie, dar s-a "intins" la fel poate sa nu calce corect pe pinion si sa sara.
La electricele mele problema generala era/este ca fluturele de strangere a lamei+capac angrenaj s-a deteriorat in timp si nu mai stragea suficient si se slabea lama dupa 2 minute. Dar nu a sarit niciodata lantul. Poate si pentru ca am lucrat atent mereu si am oprit drujba cand mi s-a parut ca ceva nu este in regula?

#20
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,084
  • Înscris: 24.02.2011
bosch: 35mm, 10 cu 12 mm, pinion simplu fara margini
realm:  30mm,10 mm (axul rotund la vedere, n-am mai desfacut siguranta sa vad cum e fixat). Pinion simplu, dar are deasupra o saiba subtire, cu diametru de 30mm pentru ghidajul lantului.

#21
temptation21

temptation21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 10.06.2011

View Postsandel1, on 30 septembrie 2017 - 18:48, said:

bosch: 35mm, 10 cu 12 mm, pinion simplu fara margini
realm:  30mm,10 mm (axul rotund la vedere, n-am mai desfacut siguranta sa vad cum e fixat). Pinion simplu, dar are deasupra o saiba subtire, cu diametru de 30mm pentru ghidajul lantului.
----------------------------

Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate