Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

RADET devine obligatoriu

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
298 replies to this topic

#289
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 11.08.2016

View Post86-APP, on 29 octombrie 2017 - 04:15, said:

Chestia cu fumegatul...ai văzut prea multe filme americane . La noi așa ceva se poate întîmpla doar la avarii  și alea se repara prompt .

Trec in fiecare zi pe langa 2 canale din care ies aburi in permanenta. Si dureaza de 2 saptamani...

#290
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Spune adresa , si ma ocup .... Probabil ca este ceva minor de nu s-a sesizat in dispecerat .

#291
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 11.08.2016
Vrei sa spui ca esti angajat RADET?

#292
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Nici vorba , dar am acces la nivel inalt ....

#293
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostMediumPlayer, on 29 octombrie 2017 - 12:10, said:

Trec in fiecare zi pe langa 2 canale din care ies aburi in permanenta. Si dureaza de 2 saptamani...

Cand arheologii au gasit constructii din perioada Imperiului Roman, s-au mirat ca jitalu la poarta noua ca astia aveau in locuinte si in terme incalzire in pardoseala.
Iti dai seama ce bine ar da ca peste cateva mii de ani arheologii sa constate ca unele orase de pe la noi aveau incalzire in strazi! Cum o sa se mire si cat de mandri o sa fie ei ce inaintasi destepti si bogati au avut daca au gandit si si-au permis asa lux. O sa creada ca toti mancam numa aur de 24K!
Hartia, banii si toalele scumpe o sa putrezeasca, HDD-urile o sa se demagnetizeze, CD-urile o sa se exfolieze, din BMW-uri si Mertzane nu o sa ramana numa prafu, de firea nu o sa mai stie nimeni nimic, da tevile astea ingropare o sa ne duca numele si renumele peste milenii. De ce nu sunteti dispusi sa faceti un sacrificiu pentru posteritate si sa mentineti nealterata mostenirea Epocii de Aur?

#294
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View Post86-APP, on 29 octombrie 2017 - 04:15, said:

În logica celor scrise de tine ..
Se spune flanchează , nu blindează ... dacă vrei să folosești formularea respectiva .
Chestia cu fumegatul...ai văzut prea multe filme americane . La noi așa ceva se poate întîmpla doar la avarii  și alea se repara prompt .
se repara pe naiba, sint 3000 de km de conducte si sint toate facute ciur, pline de gauri, canalele fumega de luni de zile

Daca nu ar mai exista radetul, sa nu mai existe aceste mii de km de tuneluri pline de apa, abur si caldura, perfecte pt sobolani si gandaci, putoare si mirosuri pestinentiale si mii de gauri in trotuare, asfalt, drumuri peste tot pt "remedierea avariilor prompt", iti poti imagina cum ar arata orasul asta?

Cate gauri raman in urma reparatiilor lor prompte... luna trecuta doar, deja 3 zile fara apa calda, fara caldura si cu gauri prin fata casei...

Sapat joi, astupat partial abia miercuri... de ce?? si acum asteptam marea asfaltare sa revenim la normal cat de cat.

nu, chiar nu mai e cazul ca radet sa mai existe. Orice beneficii ar putea fi aratate PE HARTIE, sint anulate de dezavantajele si disconfortul creat de existenta lui

#295
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 11.08.2016
Sa nu ne mai facem griji, zic. Acusi se face fuziunea dintre RADET si ELCEN. Acusi-acusi! Se duce tanti prompterista la domn doftor sa-l intrebe cum se face, ca doar el a venit cu aceasta idee extrapolifantastomatologica acum cativa ani! Ea, saraca, nu stie decat sa citeasca. :lol:

#296
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post86-APP, on 22 octombrie 2017 - 17:39, said:

Dacă nu doreai serviciul asta , nu te mutai la bloc .

Ce gluma....crezi ca pentru placerea de a fi membru cotizant la RADET m-am mutat la bloc ?

Apropo cum pot sa tai tevile de la ei ca ma dispera pocnetele lor prin pereti ?

Edited by bumpocbum, 06 November 2017 - 11:30.


#297
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,999
  • Înscris: 14.09.2004

View Post86-APP, on 27 octombrie 2017 - 11:49, said:

Și ce articol de lege invoci ?
Articolul ca nu am bani pentru curul lor. Daca vor sa imi dea caldura pe gratis....treaba lor. Posted Image
Ii instiintez ca renunt la serviciul lor si daca ma taxeaza in continuare ne vedem la tribunal.
Eu i-am avertizat ca nu am bani pentru serviciul lor si nu il doresc...

#298
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In orice tara daca nu platesti un serviciu te debranseaza de la el. Cum naiba RADET-ul te poate obliga sa ramai in continuare clientul lor daca nu platesti ?

As dori sa am acces si eu la un contract cadru cu furnizarea acestui serviciu. Poate cine stie daca imi convine ma abonez.

LE:
CAPITOLUL IV: Drepturile )i obligaţiile utilizatorului

Art. 8.
Utilizatorul are următoarele drepturi:
7. să renunţe, în condiţiile legii, la serviciile contractate

Intrebarea ar fi ...la care din conditiile legii face referinta contractul  ?

CAPITOLUL V : Drepturi si obligatii comune ale partilor contractante

2.  sa  solicite  rezilierea  contractului,  cu  un  preaviz  de  30  de  zile  calendaristice,  cu  conditia  achitarii  tuturor obligatiilor de plata.


Contractul de furnizare energie termica la bloc se poate face individual sau doar pe asociatie ? Eu unul daca doresc iesirea din asociatie pot incheia un contract pe persoana fizica cu acest RADET ?

Edited by bumpocbum, 06 November 2017 - 12:32.


#299
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postbumpocbum, on 06 noiembrie 2017 - 12:17, said:

In orice tara daca nu platesti un serviciu te debranseaza de la el. Cum naiba RADET-ul te poate obliga sa ramai in continuare clientul lor daca nu platesti ?
Da, si la noi in tara daca nu-ti platesti curentul, gazul, telefonul, netul, etc, te debranseaza, urmand ca apoi sa platesti facturile, penalizari, taxe de reconectare daca mai vrei sa fii abonatul lor si eventual sa depui garantii care sa acopere eventualele probleme ulterioare. Pe serviciile astea platesti exact cat fac, dar la RADET este un dar mare de tot: subventia ii mai mare decat ce plateste clientul, cel putin inca odata atata cat apare pe lista de consum, asa ca nu-si permit sa piarda de 2 ori atatia bani. Un client pierdut ii echivalent cu 2-3 defapt si atunci gura lor ce ar mai manca?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate