Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

iPhone X - Discuții generale

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
2909 replies to this topic

#2431
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
aaa bravo ma boy,ia uite ma ca eu nu m am gandit la asta :)
Iti dai seama ca raspunsul tau n are nicio noima,nu?

#2432
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Cum nu are? Am spus ca il incarci noaptea, ca oricum dormi, nu esti robot. Ce, nu tine bateria nici macar o zi la iPhone X?? Pana acum eu eram singurul de pe forumul asta care spuneam ca bateria e cam praf (nici asta noua nu e cu mult mai buna, doar in prima zi parca a tinut) si ca nu tine o zi intreaga. Toata lumea se lauda ca ii tine chiar si trei zile. Acum, citindu-ti mesajele, sunt doua variante: ori tu nu il incarci noaptea, ori bateria nu te tine o zi de utilizare (drept urmare ai nevoie de fast charging). Care este raspunsul corect?

Si un reply pe masura: ia-ti o husa cu acumulator, e mult mai practica si nu mai ai treaba cu priza. Asta daca nu conduci, ca sa il incarci in masina.

Edited by boy4ever, 18 December 2018 - 00:13.


#2433
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007

View Postsilviu03, on 17 decembrie 2018 - 20:36, said:

Dupa 2-3 zile in care am tot analizat daca sa trec la xs sau sa schimb tabara la note 9,m am hotarat (sper) sa mai raman cu x ul o perioada( cateva luni sper),asadar ce incarcator sa cumpar pentru o incarcare mai rapida?de ipad?
In cat timp vi se incarca?de la 20 la 100 se incarca in 2.5 ore cred,innebunesc langa el.
Maxim 2 ore și 10 minute cu încărcătorul de iPad de 12W. Eu o sa îmi cumpăr încărcătorul asta nou lansat, cred ca e de 18W. Am rugat pe cineva sa îmi aducă din SUA dar nu știu dacă a reușit.

#2434
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Conduc dar nu mi plac firele prin masina.
Deci eu n am sustinut vreodata ca iphone x tine o zi,am spus ca e o baterie foarte buna,atat,uneori duce 14-15 ore,alte dati 8-9 daca il disper,deci dupa amiaza am nevoie de macar un 30-40%.
In fine ti am explicat mai mult decat este cazul,greseala mea.
Am pus o intrebare simpla,pentru cei care il incarca cu incarcator de ipad,in cat timp li se incarca.
Acum ma certi ca vreau sa mi iau un incarcator,sau?
Baterie externa nici vorba,mi am comandat un skin ca sa renunt la husa.
Ideea era ca in jumatate de ora cand ma preg sa plec de acasa,sa se incarce si el 30-40%,nu 15%

Edited by silviu03, 18 December 2018 - 00:23.


#2435
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Multumesc Tudor,ce pret are?in ianuarie se intoarce verisoarea mea din SUA,poate o rog pe ea sa mi aduca.
2 ore si 10 min tot nu mi se pare cine stie ce,dar e mai decent oricum.

Edited by silviu03, 18 December 2018 - 01:14.


#2436
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Sunt tot felul de site-uri care dau grafice comparative pt X incarcat cu diverse incarcatoare, în principiu spun ca într-o ora se incarca la 38% cu încãrcãtorul din cutie si 72% cu cel de ipad. Eu nu folosesc deloc încãrcãtorul de 5w, incarca extrem de încet. Cu cel de ipad se incarca vizibil mai repede și am luat unul de 18w cu power delivery (usb c) care incarca surprinzãtor de repede. Cel de 18w l-am luat din China.
Tudor, pune un link te rog cu încãrcãtorul de 18w vândut de apple, eu nu îl gãsesc

#2437
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 29.12.2016

View Postsilviu03, on 18 decembrie 2018 - 00:21, said:

Conduc dar nu mi plac firele prin masina.

Eu nu am probleme cu firele, insa exista incarcator wireless pentru masina. Eu mi-l incarc acasa cu wireless, la serviciu am tot un incarcator wireless si in masina am adaptor cu fir. Nu-mi trebuie toate insa in momentul cand intr-adevar ramai fara baterie este bine sa ai optiuni. O sa caut un incarcator pentru masina fara fir daca tot discutam despre el, sa vad ce gasesc. Timpul de incarcare este mai mare la incarcatoarele mele, nu sunt fast charge. Insa avand peste tot nu-mi bat capul.

LE. Am gasit ceva, dar tot are fir...

Attached Files



#2438
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007

View Postsilviu03, on 18 decembrie 2018 - 01:12, said:

Multumesc Tudor,ce pret are?in ianuarie se intoarce verisoarea mea din SUA,poate o rog pe ea sa mi aduca.
2 ore si 10 min tot nu mi se pare cine stie ce,dar e mai decent oricum.
https://www.apple.co...e%2B45d4%2B3214 si mai ai nevoie de cablul asta https://www.apple.co.....&fh=458e+45c4 . Acum vezi si tu ceva reviews pe net, sigur se gasesc unii care au facut comparatii privind viteza de incarcare.

Edited by tudorMembruAnonimutz2000, 18 December 2018 - 12:02.


#2439
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Nu o sa dau 200 lei pe un incarcator,dau bani aiurea pe tampenii dar ma enervez ca trebuie sa platesc atat de mult pe un amarat de incarcator pe care mai toti il pun in cutie.
2Unlimited,am acasa doua incarcatoare cu fir,unul wireless si inca unul la job,dar este vorba de acele momente cand sunt pe fuga,atunci este buna o incarcare rapida.


#2440
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 29.12.2016

View Postsilviu03, on 18 decembrie 2018 - 13:00, said:

Nu o sa dau 200 lei pe un incarcator,dau bani aiurea pe tampenii dar ma enervez ca trebuie sa platesc atat de mult pe un amarat de incarcator pe care mai toti il pun in cutie.
2Unlimited,am acasa doua incarcatoare cu fir,unul wireless si inca unul la job,dar este vorba de acele momente cand sunt pe fuga,atunci este buna o incarcare rapida.

Eu am incarcator de iPad, l-am pastrat de cand am avut iPad mini, si oricum incarca mai rapid decat unul original de iPhone, chiar daca folosesti cablul normal. Cam de 1.50x, tot e ceva.
Exista si baterie externa (power bank) care nu se lipeste de telefon. Eu mi-am luat modelul de mai jos, la fel se incarca mai rapid decat cu incarcator original. Nu mai este pe stoc insa poti incerca ceva similar. Sotiei i-am luat unul pe alb, arata profi, se poate confunda cu un mobil:
https://mediagalaxy....u/cpd/AISMH9BK/

Edited by 2Unlimited, 18 December 2018 - 15:50.


#2441
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005

View Post2Unlimited, on 18 decembrie 2018 - 15:45, said:

Eu am incarcator de iPad, l-am pastrat de cand am avut iPad mini, si oricum incarca mai rapid decat unul original de iPhone, chiar daca folosesti cablul normal. Cam de 1.50x, tot e ceva.

O singura mentiune, nui exista cablu anormal pentru ce spui tu, orice cablu (original) de iphone poate duce 2.4A (maximul de curent dat de incarcatorul de ipad). Daca vrei mai mult deja tb cablu usb-c to lightning.

#2442
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Care e treaba cu usb-c, ca nu inteleg? Nu tot doua fire foloseste pentru incarcare si cablul de la iPhone?

#2443
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Mi a ajuns skinul,sper sa fiu in stare sa l montez decent :)

Attached Files



#2444
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 29.12.2016

View Postsilviu03, on 17 decembrie 2018 - 20:36, said:

asadar ce incarcator sa cumpar pentru o incarcare mai rapida?

View Postnepot, on 18 decembrie 2018 - 15:53, said:

O singura mentiune, nui exista cablu anormal pentru ce spui tu, orice cablu (original) de iphone poate duce 2.4A (maximul de curent dat de incarcatorul de ipad). Daca vrei mai mult deja tb cablu usb-c to lightning.

Pai despre asta era vorba, daca citeai si postarile dinaintea mea intelegeai. Colegul intreba de fast charging.
Incarcare rapida = fast charging.

View Postsilviu03, on 18 decembrie 2018 - 18:08, said:

Mi a ajuns skinul,sper sa fiu in stare sa l montez decent Posted Image

Sa ne pui niste poze sa vedem cum arata... La iPhone 4 mi-am pus si eu un skin, statea foarte bine, insa l-am dat jos dupa cateva zile. Pana la urma imi luasem doar folie transparenta fatza-spate.

Edited by 2Unlimited, 19 December 2018 - 08:53.


#2445
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Nu l am pus ok,ma asteptam :))),pe spate este ok dar lateralele nu,m am enervat repede ...
Il tin cateva zile daca tot am dat banii.
Produsul in sine este foarte ok.


#2446
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 29.12.2016
La mar are gaura sau este doar folie transparenta? Ar fi nasol sa se zgarie pe-acolo.

#2447
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Are mar separat,il poti pune sau nu,eu nu l am pus,mi a parut rau dupa ce am aruncat ambalajul :)

#2448
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009

View Postsilviu03, on 16 decembrie 2018 - 15:22, said:

Garantie si ti l schimba,nu mai sta pe ganduri.

Cam care e procedura?

Eu am niste probleme mai ciudate cu al meu si nu prea am cum sa le demonstrez la service: uneori nu mi se conecteaza castile (Airpods, pe Macbook n-am avut niciodata cu ele) - se rezolva dupa resetare, uneori nu prea raspunde la comenzi in partea dreapta a ecranului (in jurul literei P), odata am avut o problema cand faceam screenshot, initial am crezut ca nu merg butoanele, dar nu. Intrand in galerie, am vazut ca telefonul facea ss, dar nu mai aparea animatia aceea si nu mai aparea ss-ul stanga jos - rezolvat dupa resetare. Foarte des mi se mai intampla sa nu pot raspunde la apeluri, nu pot da slide, daca am castile raspund de pe ele, daca nu, trebuie sa inchid cu butonul si sa sun inapoi...

Ma gandesc ca degeaba ma duc cu el sa mi-l schimbe, or zice oamenii ca doar vreau un telefon nou. Desi al meu arata ca nou (plus ca am capacitatea bateriei la 93% dupa 10 luni - mi se pare ok). Deci n-as avea niciun motiv "sa le dau teapa".

Edited by alekz31, 19 December 2018 - 18:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate