Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

baba novac residence

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
520 replies to this topic

#343
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008

View Postkopac, on 08 martie 2019 - 15:07, said:

aici discutam direct de demolare si punere in starea corecta de fapt de a nu le strica intimitate locuitorilor din blocurile cu 4 etaje

BNR e de departe de a fi un caz aparte, ba din contra e peste medie la cum e construit ca distanta/inaltime/aspect.

View Postkopac, on 08 martie 2019 - 15:07, said:

toti suntem beliti de rechinii imobiliari...

La cum se prezinta situatia, tot oamenii de rand ajung sa plateasca greselile celor din administratie.

View Postkopac, on 08 martie 2019 - 15:07, said:

...ni se distruge viata in bucuresti pentru ca multi provinciali vor sa se mute aici(bucurestenii au in general o casa) si stam sa ne uitam ca prostii.

Hai sa lasam kkt-urile astea cu provinciali deoparte, ca nu ai nici un merit ca te-ai nascut intr-un loc anume. Iar influxul de oameni e un lucru pozitiv pentru un oras. Problema vine de la administratia de kkt si coruptia din sistem.

#344
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,341
  • Înscris: 31.07.2017

View Postgreywolfact, on 08 martie 2019 - 15:21, said:


Hai sa lasam kkt-urile astea cu provinciali deoparte, ca nu ai nici un merit ca te-ai nascut intr-un loc anume. Iar influxul de oameni e un lucru pozitiv pentru un oras. Problema vine de la administratia de kkt si coruptia din sistem.

nu tine de merit, tine de conjuctura, tu esti la o masa si te trezesti brusc ca langa tine nu prea mai ai loc sa dai din coate, da intr-adevar mananca toti, mancare buna si multa, dar nu-ti mai tihneste mancarea, este bine dl chestor , nu este bine dl chestor..

#345
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Ce mentalitate de 2 lei, scuza-ma. Toti am fost provinciali la un moment dat, eu sunt nascut in Bucuresti, parintii mei, nu. Am un respect urias pentru oamenii care au curajul sa plece de unde sunt si sa se chinuie pentru a-si croi un viitor mai bun in alta parte. Sa stai in locul tau caldut e cel mai comod lucru.

Si punctual, e un beneficiu urias pentru un oras si economia lui, daca reuseste sa atraga oameni noi, tineri. Atunci cand un oras nu mai face asta, e pe drumul catre moarte, vezi toate orasele mono-industriale din Romania care au ajuns aproape orase fantoma.

#346
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Nu se darama nimic, totusi, iesirea aia este cam stramta si da exact intr-un bulevard aglomerat de masini parcate pe margine. Basca, ar trebui sa mai si intorci, daca directia ta este spre Mihai Bravu.

#347
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019
kopac e un troll si ar trebui sa-i dam report mai des, poate se sesizeaza cineva. Din anumite motive isi varsa frustrarile aici in loc sa o faca la toaleta, civilizat. Ce probleme are in prezent Rose Garden? A fost preluat de Reiffesein la un moment dat, s-au dat apartamente la preturi foarte bune (70.000E pt doua camere in 2014).  E un ansamblu foarte ok, cu blocuri la distanta ok unul de altul, cu iesire in doua strazi care fac bypass aglomeratiei de pe Colentina si te scot la Kaufland Obor.

#348
kristian2020

kristian2020

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.11.2018
Daca si complexul asta rezidential (BNR) se va demola din cauza autorizatiilor date pe naspa, atunci sa mai zicem de blocul construit tot in dristor in partea dinspre Lidl. Cel de la str. Ramnicu Valcea este nou construit. Nu stiu cum a obtinut autorizatie cind a fost ridicat iar in spatele sau la o mica distanta, cred ca nu sunt mai mult de 7,8 metrii,se afla alt bloc pe care practic l-a mascat. cei de pe latura de sud-este nu mai vad soarele niciodata.

Eu cred ca au construit pe bune si nu se pune problema. cam s-a intarziat si se intarzie cu actele de intabulare. Referitor la cel de pe Ramnicu Valcea, cine se duce in zona, sa observe pe cel din dreapta cind intrii in parcarea Lidl cat este de aproape de cel din spatele sau.

de acord ca este aglomerata zona si va deveni si mai aglomerata. Dar unde in Bucuresti nu este aglomerat? Stiti vreo zona de unde dimineata se iese usor? Hai sa fim seriosi.

#349
Plusar

Plusar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.07.2008
In curând ne mutam toți iar alții ne vor duce grija ca vom fi in curând expropiați și vom dormi la metrou in Dristor 😁 Eu zic sa ne ducă grija  cu condițiile de creditare, cu plățile ratelor, cu rata de schimb valutar și altele asemenea ... Astea sunt adevăratele probleme ...

#350
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014

View PostPlusar, on 09 martie 2019 - 14:10, said:

In curând ne mutam toți iar alții ne vor duce grija ca vom fi in curând expropiați și vom dormi la metrou in Dristor �� Eu zic sa ne ducă grija  cu condițiile de creditare, cu plățile ratelor, cu rata de schimb valutar și altele asemenea ... Astea sunt adevăratele probleme ...
Ce inseamna pentru tine curand? Eu sunt ferm convins ca nu se va muta nimeni mai devreme de iunie.

#351
Plusar

Plusar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.07.2008
Eu cred ca după vacanța de 1 mai va începe semnarea contractelor. Asta dacă nu respinge cartea funciară documentația cadastrala ... Săptămâna care vine trebuie făcută recepția finala dupa retusurile cerute de către clienți !
Chiar dacă va fi in Iunie nu are a face ... ce mai contează o luna după ce aștepți un an jumate

#352
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008

View PostPlusar, on 09 martie 2019 - 18:00, said:

Eu cred ca după vacanța de 1 mai va începe semnarea contractelor. Asta dacă nu respinge cartea funciară documentația cadastrala ... Săptămâna care vine trebuie făcută recepția finala dupa retusurile cerute de către clienți !
Chiar dacă va fi in Iunie nu are a face ... ce mai contează o luna după ce aștepți un an jumate

Eu tot nu inteleg cum de s-a amanat atat. Tipul de la vanzari imi zicea initial ca la faza 1 o sa am cheia la final de decembrie si cel tarziu ianuarie pot sa ma mut, in ipostaza in care cumparam. Initial s-a amanat 3 luni pana prin martie (si-a luat un amic aici), dar acum suntem in martie si vad ca spui de mai/iunie.

La mine cel putin problema se punea ca la fiecare luna pana ma mutam de cand cumparam (~Aprilie-Iunie), pierdeam bani cu chiria (sa zicem 300 eur/luna, nimic wow). Si facusem un calcul ca as pierde inca 6x300 eur ~1800eur (asta pentru primit cheia decembrie/ianuarie). Ori acum ca e vorba de mai/iunie, asta ar fi dus la inca ~1200-1500 eur (total cam ~3000eur). Ce vreau sa zic e ca daca stai in chirie, o amanare de 3-6 luni te impacteaza negativ financiar - sa nu mai zic si de cursul RON-EUR.

Edited by greywolfact, 09 March 2019 - 18:20.


#353
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Din cauza primariei sector 3. Au intarziat extrem de mult (termenul legal cica) la fiecare pas. Acum, unde e adevarul, nu stiu.

#354
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Primăria e mereu de vină.😂

Edited by mihaigerard, 11 March 2019 - 13:30.


#355
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Cand am fost la prima vizionare, in noiembrie, apartamentul era complet finisat. La fel si spatiile comune (din ce imi aduc aminte) - doar lifturile erau oprite.

#356
chitzchitz

chitzchitz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.02.2019
In fine.

Edited by chitzchitz, 12 March 2019 - 18:47.


#357
tibi_smut

tibi_smut

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.03.2019
Din ce se pare, primaria evita sa finalizeze actele. Posted Image
Faza 1 e gata din ianuarie si acum deja ne apropiem de Aprilie, nici in Popesti nu se intarzie atat cu actele, e ceva nasol la mijloc.
Asta se poate intampla din cauza ca ar fi scandal prea mare daca oamenii s-ar muta si dupa aia le-ar spune ca blocurile n-au ce cauta acolo.

Edited by tibi_smut, 15 March 2019 - 11:04.


#358
ae_aex

ae_aex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.04.2006
Postarea ta imi inspira o tanti in varsta cu batic pe cap stand pe bancuta la poarta pe ultita si discutand cu altele barfele satului :))

#359
nni2011

nni2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.10.2011
Salut.
Ma puteti ajuta cu cateva informatii?
1.cat de groasa este placa dintre etaje?
2 caramida dintre apartamemnte ce grosime are?
3.locurile de parcare se pot inchiria?

Multumesc

#360
danut_ps

danut_ps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 22.05.2005
1. 18 cm; 2. 30cm; 3. Dacă vrea un proprietar

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate