Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 

Xiaomi Mi A1

* * * * * 22 votes
  • Please log in to reply
9596 replies to this topic

#9343
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Aia e. Eu cu aia și cu husa nu am avut probleme la căzături.

#9344
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 18.05.2010

View Postburebista, on 29 iulie 2019 - 11:07, said:

Ce folie de protectie as putea sa-i iau in zilele noastre din .ro?
Una care sa nu fie curcubeu si sa protejeze tot ecranul.
E pentru aiai mica ca iar a ciupit ecranul. Posted Image

Provizoriu asta
https://www.mobiledi...v2u2y2s2s2.html

Între timp comandă și asta. Teoretic, în cam o lună ajunge. Vine prin Yanwen.

RON 12.65  25%OFF | PZOZ for Redmi note 7 glass Fully covered tempered protective film xiaomi mi a1 a2 lite Pocophone f1 glass Redmi 4X 6 5 plus K20
https://s.click.alie....com/e/bWkCcjCG

Fără curcubeu și alte chestii. O am eu.

Edited by xtremealex15, 29 July 2019 - 14:43.


#9345
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,372
  • Înscris: 23.05.2003
Mda, la prima m-am uitat si eu dar din pacate fata are telefonul alb. :(
Am luat asta la repezeala ca sa-mi vina miine.

Acu' dau comanda la aia a ta. :)
Multam'.

#9346
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Am cumparat si eu acest model (Xiaomi mi A1) si nu stiu sa activez codarea H265 HVEC pe rezolutia 4k.  Aveti idee cum trebuie sa procedez ?

#9347
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 30.03.2009

View Postpacopaco1967, on 04 august 2019 - 09:50, said:

Am cumparat si eu acest model (Xiaomi mi A1) si nu stiu sa activez codarea H265 HVEC pe rezolutia 4k.  Aveti idee cum trebuie sa procedez ?

De obicei în aplicație alegi formatul de înregistrare


#9348
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Ce ROM-uri custom ati pus pe telefonul asta ?

#9349
1987

1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 13.12.2007
Salutare colegi de A1, m-am intors tot pe AndroidOne caci nu ma intelegeam deloc cu noul MIUI. Am tot vazut pe aici de acuratetea gps-ului si am ramas si eu cu problema asta, pe whatsapp se intampla cateodata sa-mi dea 16m si gps-ul de cand cu Placinta a inceput sa dea rateuri, eu foloseam waze si a mers ok pe oreo pana cand m-am mutat pe Pie si dupa un update sau 2 la el a inceput sa chitaie waze, practic nu se mai conecta la nimic. In principiu e un telefon reusit doar ca unele update-uri mai strica si chestiile importante, deh.

Intrebare de nota 10, am nova launcher-ul si voiam sa stiu daca exista vreo metoda mai civilizata de a inchide aplicatiile, ce sa le micsoreze atunci cand dau alt-tab, sunt foarte mari si am observat ca nu mai am X-ul ca sa le dau close all :(. thx

Edited by 1987, 07 August 2019 - 09:02.


#9350
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Gata eu unul m-am saturat de GPS-ul ala care te lasa cand  iti era lumea mai draga. si de senzorul de lumina care se trezeste cand vrea el. Am sarit la Huawei P20 pro, pe care l-am luat la un pret imbatabil. 1500 ron. Nu exista comparatie. Totul merge impecabil. Camera este geniala. Mi A1 l-am dat sotiei, care si asa nu prea este pretentioasa si nu-l foloseste decat ca pe un simplu telefon si ceva Pinterest. Imi lipseste putin Android One, dar avanatajele sunt mai multe.

#9351
XelA28

XelA28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.08.2011
Si eu am probleme de conectivitate la GPS de ceva timp, in special cand folosesc Waze-ul.
Ce am observat de cateva zile este ca daca dau jos husa de pe telefon se conecteaza mult mai usor la sateliti. Nu stiu daca e coincienta, dar functioneaza de cateva zile.
Folosesc o husa de silicon neagra care acopera toate marginile telefonului. Inainte aveam un Nillkin Frosted si nu aveam asa multe probleme cu GPS-ul.
Eu zic ca influenteaza husa. Incercati si voi.

#9352
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Eu il lipeam cu un sistem de prindere cu 8 ventuze mici in bord direct de carcasa. Adica scoteam husa din silicon pentru ca atarna aiurea si GPS-ul tot la fel de prost mergea. La o adica cum sa influenteze o simpla husa de silicon, doar nu este armata cu metal!!!

#9353
vast

vast

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,471
  • Înscris: 04.05.2008
Pentru ca tot vorbiti de GPS, hai sa va zic impresiile mele dupa cateva zile de concediu prin zona montana Bors, Sighet - Sapinta, Saru Dornei - vf Retitis (Calimani), Transrarau.

Husa in care a stat telefonul in toata perioada este una Dux Ducis luata sh. GPS-ul a functionat IMPECABIL, ducandu-ma la toate locatiile.

Ca si aplicatii am folosit atat Gmaps (ca sa ajung mai usor la pensiunile unde am fost cazat, dar si la diverse obiective turistice), cat si o aplicatie cu harti offline Windy Maps (foarte buna in caz de trasee montane, dar si pentru restul drumurilor).

Singurul neajuns pentru mine este problema semnalului la telefon - la ultima pensiune, in interior eu nu aveam semnal, iar sotia cu un jaf de Lenovo A2010 avea 2 liniute.

#9354
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
În casă nici eu nu am semnal bun, tot oscilează între 3g-4g, 1-2 linii, dual sim Digi și Vodafone. Internet nu prea, cu vocea nu sunt probleme. Am dezactivat HD Voice, se întrerupea des convorbirea.

Mai aștept oleacă și iau Mi9t.

#9355
vast

vast

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,471
  • Înscris: 04.05.2008
Am gasit pe net urmatorul cod prin care se poate verifica starea telefonului: * # * # 64663 # * # *

#9356
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View Postvast, on 08 august 2019 - 18:49, said:

Pentru ca tot vorbiti de GPS, hai sa va zic impresiile mele dupa cateva zile de concediu prin zona montana Bors, Sighet - Sapinta, Saru Dornei - vf Retitis (Calimani), Transrarau.

Husa in care a stat telefonul in toata perioada este una Dux Ducis luata sh. GPS-ul a functionat IMPECABIL, ducandu-ma la toate locatiile.

Ca si aplicatii am folosit atat Gmaps (ca sa ajung mai usor la pensiunile unde am fost cazat, dar si la diverse obiective turistice), cat si o aplicatie cu harti offline Windy Maps (foarte buna in caz de trasee montane, dar si pentru restul drumurilor).

Singurul neajuns pentru mine este problema semnalului la telefon - la ultima pensiune, in interior eu nu aveam semnal, iar sotia cu un jaf de Lenovo A2010 avea 2 liniute.
pai se comporta IMPECABIL cand functioneaza, doar ca uneori, la mine cam o data pe luna, il apuca nebuniile si nu mai merge.

legat de semnal, nu ai precizat daca sinteti in aceeasi retea.

#9357
vast

vast

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,471
  • Înscris: 04.05.2008
Ambele telefoane sunt in Digi. Altfel nu avea rost comparatia.

#9358
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am facut upgrade la Xiaomi Mi 9 SE

https://forum.softpe...e/page__st__108

#9359
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Foarte bun telefon pentru prețul său! Să te bucuri de el 😁

#9360
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
O intrebare posesorilor de xiaomi, daca tot vin up-date-uri si schimba androidul din Nugate la  Oreo, si apoi la cel mai nou, daca dau hard reset, la care versiune de android se reseteaza ? La cel stock cum a venit, sau la ultima versiune up-datata ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate