Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Tinerii frumoși și deștepți

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
70 replies to this topic

#37
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Definitie: "tinerii frumosi si destepti"  =  juni care nu au fots batuti destul in co[pilarie asa ca au ramas razhaiati si obraznici si la 30 de ani . Care sunt prosti de bucuuie cu laudele lor cu  “care fac turism (de weekend) in tara sau strainatate”  de [arca [arintii lor nu faceau asa ceva … cand isi permiteau. Si care juni9 se multumesc cu turismu de WE si nu au habar ce e aia un condediu plin (+15 zile lucratoare + alea libere)
Juni obraznici care vor sa isi “educe” oarintii (asa le trebuie! Trebuiau sa fie mai dranici cu curelele - parintii!)

Mde in gbeneal sunt aia care se duc la firma ca la biserica si astepata ca firma sa ii scpoat5a si la plimbare si teatru .. ca  nu ii duce capu sa o faca si singuri!
In gbl nu prea ii duce capul … si snu prea sunt in stare nici sa ecplice ce vor, nu sunt in stare sa inainteze cererea la ghiseul potrivit si in gnl ar dori ca cineva sa le puna si prezervativele fiindca “Prim ministrul, Guvernul si Ministerele au obligatia sa ne puna la dispozitie cele necesare pentru a ne asigura cu totii de indeplinirea obiectivelor propuse”!


PS : tinwerertea si fumusetea sunt trecatoare. ... asa ca ciocu mic!

#38
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017
Trecind peste impolitetea ta de a scrie cu greseli o sa-si atrag atentia ca

"tinwerertea si fumusetea sunt trecatoare"
nu e acelasi lucru cu
tinerii frumosi si destepti
Incearca sa te gindesti doar un strop la frumusetea interioara a omului nu la cea exterioara.
E greu... cind citesti Noica nu intelegi nimic, cind citesti un editorial nu intelegi nimic.

In rest, de ce crezi ca august este recunoscuta ca "luna mondiala a concediilor din IT"?

Asta cu ghiseul e tare.. daca ai ajuns si tu pe la ghiseele de la finante, sa platesti o taxa specifica (de exemplu auto cum era pe vremuri) pot sa iti spun ca exista si termenul de ghiseul de linga ghiseul 3 pentru ca nu mai era loc de inca un numar din cauza vrafului de dosare stivuite in nasul cetateanului... Unde sa ma duc, in stinga sau in dreapta ca tot locul strimt e plin de oameni!

Attached File  IMG-20170814-WA0002.jpg   180.52K   11 downloads

Edited by nextmf00100, 15 August 2017 - 09:22.


#39
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 nextmf00100, on 15 august 2017 - 08:55, said:

Trecind peste impolitetea ta de a scrie cu greseli o sa-si atrag atentia ca
Nu e impolitețe, sunt probleme de sănătate pe care, dacă erai user mai vechi, probabil le știai. Ia în considerare doar mesajul postării.
Apropo de asta, eu sunt în total dezacord cu ce susține colegul. Nu bătaia este elementul-cheie al educației, copiii nu se cresc cu dresaj ca animalele la circ.

#40
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017
Desigur, nu cred ca un user nou si-ar permite sa scrie ce am scris eu Posted Image
Nu e bine sa las impresia ca le stiu pe toate... mai am si momente de... odihna:


Attached File  IMG-20170326-WA0000.jpg   412.77K   18 downloads

#41
verde

verde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.05.2006
Cred că cea mai importantă parte a definiției dată de tine este "care își doresc să asigure tot confortul lor și copiilor lor, prin muncă cinstită, și care au mentalitatea și inteligența necesară să înțeleagă ce înseamnă să faci 'lucruri frumoase în viață'".
Ce înțeleg eu de aici:
1. Îi preocupă să ofere o viață mai bună copiilor lor și acționează transformând mediul din jurul copiilor lor într-unul mai propice dezvoltării, progresului, evoluției acestora.
2. Acționează în acest scop prin puteri proprii, fără să fure banii altora. Fac tot ce pot în această direcție, încercând să nu-i afecteze negativ pe cei din jur.
3. Au primit o educație și au o mentalitate care îi conduce să se descurce în viață ajutându-i pe alții și nu încălcând drepturile altora.
Pe scurt: grijulii, cinstiți și altruiști.

#42
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017
Da. Orice dar nu liberi... ceea ce pentru multi ar insemna lipsiti de griji.
A intrebat cineva pe un copil de scoala primara ce stie despre protestele din Piata? Stiti ce ar raspunde?

#43
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 nextmf00100, on 15 august 2017 - 12:41, said:

.......
A intrebat cineva pe un copil de scoala primara ce stie despre protestele din Piata? Stiti ce ar raspunde?
Deja esti pe pustii .. ce vrei sa spui , ca galagia din piata deja ar trebui " stiuta " , eventual studiata de la clasa zero ?
Tu , ca esti mai copt , ce ne poti spune despre protestele respective ? Cum vei spune" generatiilor viitoare" ca ai facut scandal degeaba in piata ?

#44
verde

verde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.05.2006
Faci aici niște afirmații ca să provoci, nu-i așa?
Pe bune, 'scandal', 'degeaba'?
Din câte văd eu la știri, nu au făcut acele modificări privind abuzul în serviciu și nu au grațiat aiurea condamnați penal. Liviu Dragnea nu este prim-ministru. E o greșeală să punem prea multă putere în mâna unui singur om.
Eu sunt curios să aflu ce înțeleg copiii din mișcările astea de protest.

#45
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

 nextmf00100, on 15 august 2017 - 08:55, said:

Trecind peste impolitetea ta de a scrie cu greseli o sa-si atrag atentia ca
"tinwerertea si fumusetea sunt trecatoare"
nu e acelasi lucru cu
tinerii frumosi si destepti

Asteapta sa mai “cresti”  junior…..
Cum sa iti zic parca era ieri cand am avut un soc privind in oglinda in timo ce ma barbieram “ba ! Cine este asta?!!”.
Parca era alataieri cand gagile se uitau dupa mandel .. si unele ziceau (cam tare) “Ajunge!” .
Azi zic mersi cand unele se uita la mine / ma trateaza cu amabilitate ca pe unchiul preferat sau mai rau ca pe bunicu’ pe care il iubesc (Cestie tare! Tare nasoala .. Acum .. vreo 10 ani in metrou.. agatat de o curea a barei .. ma uit in jos .. o preche de bulanele categoria “extra” intr-o minijupa . O provesliste sa bage in boala orice mascul uman intre 12-90 de ani. Sigur ca aratam ca un vitzel lovit de pantecaraie [asa ai arata si tu daca estei hetero!]  SI gagica – max 25-26- imi cedeaza locul!!!!! Cu 10 ani inainte ar fi rosit , ar fi tras de pioalel scurte “sa le lungeasca”, adica m-ar fi “recunoscut ca barbat” . Cu 20 de ani inainte .. sa nu zic 30 50% sanse erau ca acolo pe loc am fi stabilit unde si cand ne revedem!)
Sezi listinit .. daca nu mori pana in 45 …. vei avea ocazia sa iti aduci aminte de cele scrise mai sus (“Saracu Bizonu’ ca bine le mai zicea!”)
A da. La ghideul de finante am ajuns acu 41 de ani (sa platesc impozit pe partament si teren in cota indiviza) . Tu ce faceai acu 41 de ani ?!
Azi otripot spune ca este mult mai “lejer”.

 althea, on 15 august 2017 - 09:28, said:


Apropo de asta, eu sunt în total dezacord cu ce susține colegul. Nu bătaia este elementul-cheie al educației, copiii nu se cresc cu dresaj ca animalele la circ.
Scuze dresaj este.
Noi, specia umana suntem sigura care cunoaste etapa numita “adolescenta” . Restul speciilor trec de la copilaire la maturitate (sexuala).
Adolescenta umana este o perioada de “buffer”  cund impulsurile fiziologice ( de exemplar matur) sunt “balansate” de un fizic imatur. Adica masculul uman aflat la pubertate este silit sa accepte suprematie adultului din aceasi specie.
In aceasta ultima faza are loc “finisarera culturala” in care mascului uman invata ce inseama sa fii “barbat” (adica mascul uman “responsabil”) Crede-ma sunt mascul uman si am fost adolescent (si destul de lipsit de inhibitii incat sa recunosc ca uneori impuslurile mele sunt “salbatice”sunt  insa echilibrate de “educatie” adica dresaj), Crede-ma fara “edcuatie” (adica dresaj) ori as fi juuirtde tanar ori as fi prosperat pe cadavrele altir masculi. Asta intr-o societate  dde cimpanzei ….
Crede-ma copii trebuie sa accepte dominatia maturilor ca altfel  devine nashpa …

#46
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

 nextmf00100, on 15 august 2017 - 09:35, said:

Desigur, nu cred ca un user nou si-ar permite sa scrie ce am scris eu Posted Image
Nu e bine sa las impresia ca le stiu pe toate... mai am si momente de... odihna:


IMG-20170326-WA0000.jpg
Vorbesti numai prostii.

Sunt si mosi care gandesc ca tinerii ”destepti si frumosi ” , insa asta nu inseamna ca si ei sunt tineri si frumosi Posted Image)
Adevaratii ”tineri si frumosi” sunt chiar ei , au prins comunismul si ”dragul de tara ” . Voi ati prins capitalismul si tichete cu excursii prin Europa oferite de corporatii.

Edited by Benderbut, 15 August 2017 - 14:40.


#47
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 Ghita_Bizonu, on 15 august 2017 - 14:15, said:

Crede-ma copii trebuie sa accepte dominatia maturilor ca altfel  devine nashpa …
Nu știu ce înțelegi tu prin dominație, pare că dominație fizică. Eu sunt de părere că adultul are nevoie de autoritate în fața copiilor, pentru că, evident, fizic îi domină deja. Iar autoritatea câștigată prin frică nu valorează mai nimic față de aceea câștigată datorită respectului.  
N-aș vrea să deviem topicul spre bătutul copiilor în  scop de educare.

#48
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

 althea, on 15 august 2017 - 16:03, said:

Nu știu ce înțelegi tu prin dominație, pare că dominație fizică. Eu sunt de părere că adultul are nevoie de autoritate în fața copiilor, pentru că, evident, fizic îi domină deja. Iar autoritatea câștigată prin frică nu valorează mai nimic față de aceea câștigată datorită respectului.  
N-aș vrea să deviem topicul spre bătutul copiilor în  scop de educare.

Dominatie - cand tatal zice mars si cumpara  paine copiull zice babace da banii.

Si cum am scris eu am fost baiat ...

DFaca nu tepia prins problema speciei umane este "domersticirea" barbatilor tineri ....

#49
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017

 Ghita_Bizonu, on 15 august 2017 - 14:15, said:

Asteapta sa mai “cresti”  junior…..
Sezi listinit .. daca nu mori pana in 45 …. vei avea ocazia sa iti aduci aminte de cele scrise mai sus (“Saracu Bizonu’ ca bine le mai zicea!”)
A da. La ghideul de finante am ajuns acu 41 de ani (sa platesc impozit pe partament si teren in cota indiviza) . Tu ce faceai acu 41 de ani ?!

Ce memorie poti sa ai! Acum 41 de ani am vazut pentru prima data un curcubeu de bosoni. Si eu am memorie buna. Astia ca mine care au facut la TR par mai agitati pentru tine. Cred ca nu li s-a mai pus nimic in ceai.
Remarcabila grija ta... dar nu cred ca e bine canalizata.

La ce raspunsuri dai te astept pe aria de Psihologie de pe forum. Putem discuta in liniste acolo.

Ca sa inteleg totusi inclinarile tale poti sa-mi spui ce parere ai despre partidul de la Putere din ziua de azi?
Poti sa dai ca exemplu un singur lucru grav cu care a gresit fata de Popor?
Sau ei sau descurcat foarte bine, au analizat tot timpul toate variantele posibile si impreuna cu comitelu lor au luat cea mai buna decizie posibila?

 Benderbut, on 15 august 2017 - 14:37, said:

Vorbesti numai prostii.

Sunt si mosi care gandesc ca tinerii ”destepti si frumosi ” , insa asta nu inseamna ca si ei sunt tineri si frumosi Posted Image)
Adevaratii ”tineri si frumosi” sunt chiar ei , au prins comunismul si ”dragul de tara ” . Voi ati prins capitalismul si tichete cu excursii prin Europa oferite de corporatii.

Cred ca am clarificat aspectul cu tineri si frumosi.... mergi si tu in lume sa vezi mosi pensionari din Vest care sint sprinteni la 90 de ani. De tine depinde cum te vezi... Asa e si cu frumusetea interioara.
Daca tu ai impresia ca eu nu am stat la coada pentru o butelie de aragaz, la 10 ani, cind parintii erau la serviciu sa stii ca te inseli.

#50
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

 nextmf00100, on 15 august 2017 - 19:17, said:

Ce memorie poti sa ai! Acum 41 de ani am vazut pentru prima data un curcubeu de bosoni. Si eu am memorie buna. Astia ca mine care au facut la TR par mai agitati pentru tine. Cred ca nu li s-a mai pus nimic in ceai.
Remarcabila grija ta... dar nu cred ca e bine canalizata.

La ce raspunsuri dai te astept pe aria de Psihologie de pe forum. Putem discuta in liniste acolo.

Ca sa inteleg totusi inclinarile tale poti sa-mi spui ce parere ai despre partidul de la Putere din ziua de azi?
Poti sa dai ca exemplu un singur lucru grav cu care a gresit fata de Popor?
Sau ei sau descurcat foarte bine, au analizat tot timpul toate variantele posibile si impreuna cu comitelu lor au luat cea mai buna decizie posibila?



Cred ca am clarificat aspectul cu tineri si frumosi.... mergi si tu in lume sa vezi mosi pensionari din Vest care sint sprinteni la 90 de ani. De tine depinde cum te vezi... Asa e si cu frumusetea interioara.
Daca tu ai impresia ca eu nu am stat la coada pentru o butelie de aragaz, la 10 ani, cind parintii erau la serviciu sa stii ca te inseli.

Ai vazut pe dracu ghem.
Acum 40 de ani citeam destul de multe in domeniu (perversiune intelctuala_) .  Bosonu era inca ceva .. ceva despre care nu se vorbea .  Se cautai quarc urile
Si da stiu . La putere este PSD.
Insa se pare ca tui nu stii cer varsta ai . Sau ai uitat . Sau esti un papa lapte care si la > 40 ai ramas “copilul” (vezi primul mesaj)

#51
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017

 Ghita_Bizonu, on 15 august 2017 - 19:54, said:

Ai vazut pe dracu ghem.
Acum 40 de ani citeam destul de multe in domeniu (perversiune intelctuala_) .  Bosonu era inca ceva .. ceva despre care nu se vorbea .  Se cautai quarc urile
Si da stiu . La putere este PSD.
Insa se pare ca tui nu stii cer varsta ai . Sau ai uitat . Sau esti un papa lapte care si la > 40 ai ramas “copilul” (vezi primul mesaj)

Se vede de la o posta ca esti singur pe lume.
Ai dat raspunsul gresit! Ti-am dat ignore!
Asta ca sa vezi si tu ce inseamna arogant!

Asta face partidul tau: "Sentimentul de superioritate este rezultatul unei credinţe puternice în imaginea pe care oamenii o proiectează în societate."

Cine stie sa vada dincolo de can-can vede.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TdwkgPeF7sQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

p.s.

"Trecuta prin foc si prin sabie,Tradata, furata mereuEsti floare de dor Romanie, Esti lacrima neamului meu."


Edited by nextmf00100, 15 August 2017 - 21:07.


#52
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017
Instinctul normal iti spune sa te protejezi cum poti. Nu vrei sa iei parte la o nebunie!
Auzi tot timpul stiri cu sportivi care iau medicamente la recomandarea medicului pentru a fi mai buni.

Un conducator de partid e un super-om. Nu are nevoie de nimic sa lucreze ziua si noaptea sa participe, superior, la prostirea lumii. Un leader nu stie ce e frica: e superior prin ceea ce e.
Doar banul te face superior: lipsa banilor e problema altora!

Attached Files


Edited by althea, 16 August 2017 - 16:58.


#53
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017
Pe vremea comunismului eram invatat ca nu trebuie sa vorbesti de rau pe cineva ca... Securitatea.

In ziua de azi, simplul fapt ca mai nimeni nu mai este interesat de Securitate vine ca o binecuvintare printre ei.
Copiii sint invatati ca statul trebuie lasat sa-si faca treaba, ca e supraaglomerat! Sint bulversati cind vad un protest in strada si afla de la scoala ca "statul ne fura".
Zapaceala convine statului: acadele pentru toata lumea, in scoli, din partea statului!

Serviciul poate aplica in liniste acum toate schemele pe care le-au studiat de-a lungul anilor. Cine-o sa le tina piept?

In anii astia cu Analytics versiunea S2 strinsul de informatii nu mai este o problema. Ce faci cu ele: da, e o problema! Daca problema e reala trebuie sa ai cumva un interviu fata in fata cu cetateanul ca sa-ti dai seama daca-l faci sau nu!

Voi astia mai "batrini" de pe aici... daca ati sta de vorba fata in fata, ca la psiholog, cu un Securist - v-ati prinde sau nu? Cum ati prefera sa apareti in fata lui?
Tare sau moale? Destept sau liber?

Uite poza: frumosi si constrinsi!

Attached File  e8457bbc89019d3b4b7fb6138cf36fd5.jpg   125.33K   7 downloads

ps. imi place ca scrie de "rezonabil" in poza.
Eu nu ma grabesc.... mai e pina la 45. 2045!

Edited by nextmf00100, 16 August 2017 - 14:02.


#54
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017
Acum ca am inchis si gainile pot sa spun ca prima parte a proiectului s-a incheiat.
Nu am vrut sa supar, desigur, pe nimeni, in liniste gindesc cel mai bine - dar recunosc ca m-ati ajutat.

Problemele reale de management nu se discuta pe forum.

Ca si concluzie personala: "Nu stiam ca doare asa de tare!" in schimb m-a ajutat "Should've took the damn pills."!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate