Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri
 

Cafeneaua RTV DX

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3749 replies to this topic

#451
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006
" Sanitar Virtual "
E descrierea mai corecta !
Tortionar de smintiti si debili cu acte in regula care polueaza mediul virtulal cu aberatiile, elucubratiile  si tembelismele lor !
Imi asum coercitia elucubratiilor acestor asistati social dezaxati cu acte in regula dupa cum chiar ei au recunoscut, in rarele momente de semi-constienta.
Si asta cu interes, ca sa ceara clementa si sa-si faca de cap in continuare.
S-o faca dar in salon la ei.
Cu toata dragostea si mila fata de vietati cand "musca vulgaris"  te tot bazaie in draci iei pliciul si poc !
Gata, nu mai bazaie.

Posted Image

Tu in loc sa le faci galerie mai bine ti-ai vedea de receptiile pe prepeleac si cum sa nu te mai faci de ras cu poze execrabile, ilizibile, dubioase si fara capturi video serioase !
In ultima vreme in afara de carcoteala stearpa si gargara nu mai postezti absolut nimic concret, util,  despre receptii.
Nu ca ai fi dat pe afara in trecut dar mai miscai cat de cat pana te-a atins si pe tine tzacaneala.acuta.
Hodorog fara minte.
Veritabil nu in gluma ca mine care sunt cu ani buni mai tanar in ciuda tembelismelor alegate de pacientii cu care te-ai asociat.

Posted Image

O zicere din batrani suna cam asa :

" Ca sa afli cine esti spune cu cine te-nsotesti "

Posted Image

Edited by 007/Ro, 17 March 2018 - 10:37.


#452
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Post007/Ro, on 17 martie 2018 - 10:07, said:



Tu in loc sa le faci galerie mai bine ti-ai vedea de receptiile pe prepeleac si cum sa nu te mai faci de ras cu poze execrabile, ilizibile, dubioase si fara capturi video serioase !
In ultima vreme in afara de carcoteala stearpa si gargara nu mai postezti absolut nimic concret, util,  despre receptii.

Anul asta iti fac poze cu 13MP  ...de fapt am facut si o filmare prin toamna ,nu prea reusita ca nu incapea trepiedul cum trebuie !
Iar despre receptii astept Stavropol ca sa-ti demonstrez ca nu a fost din Crimeea !

View Post007/Ro, on 17 martie 2018 - 10:07, said:



O zicere din batrani suna cam asa :

" Ca sa afli cine esti spune cu cine te-nsotesti "

Daca conversezi cu noi inseamna ca faci parte si tu fara sa vrei !

#453
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006
Cand bubuiau molodvenii in analog in Bucuresti in aceeasi zi tu pretinzi ca prindeai nestingherit  semnal pe acelasi canal 33 din Stavropol.
Bun asa .
Deci la jumatatea distantei fata de Bucuresti moldovenii nu intrau in Ramnic.
Directivitate scobita nene pe antena aia.
Si eu care credeam ca de la doar 184 Km intra permanent acolo, M1 din Cimislia.
Adica vezi dom'le ca NTV-ul din Stavropol a acoperit Moldova 1 din Cimislia fara sa fie pic de intermodulatie in poza aia mizera, trucata.
Dar stai ca nici Cozia nu intra in digital la tine care e mult mai aproape.
Parca nici ditamai digitalul din Harghita tot cu 2,5 KW, care e si mai aproape, la doar 160 Km.
In schimb ai prins NTV din Stavropol,
Strasnic.

Q.E.D.

E de salutat faptul ca te-ai gandit in sfarsit sa te modernizezi un pic si sa oferi niste capturi serioase.
Orice sut in cur e un pas inainte !

Edited by 007/Ro, 17 March 2018 - 12:22.


#454
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Post007/Ro, on 17 martie 2018 - 12:00, said:


Si eu care credeam ca de la doar 184 Km intra permanent acolo, M1 din Cimislia.
Adica vezi dom'le ca NTV-ul din Stavropol a acoperit Moldova 1 din Cimislia fara sa fie pic de intermodulatie in poza aia mizera, trucata.

Se simte semnalul din Cimislia in permanenta ...
Faza tare a fost ca Prime 1 ch.31 care se prinde perfect de la Cahul a fost acoperit de 5 kanal Stavropol(canal 31 ).
Poza aia ,,trucata'' a durat doua ore ca sa reusesc sa apara sigla NTV...

View Post007/Ro, on 17 martie 2018 - 12:00, said:

Cand bubuiau molodvenii in analog in Bucuresti in aceeasi zi tu pretinzi ca prindeai nestingherit  semnal pe acelasi canal 33 din Stavropol.
Bun asa .
Deci la jumatatea distantei fata de Bucuresti moldovenii nu intrau in Ramnic.


Daca vrei si Cimislia si Stavropol ...

[ https://s17.postimg.org/xn880sbxb/Fotografie7495.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by qazwsxqazwsx, 17 March 2018 - 12:36.


#455
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006
Nu se vede nicio sigla de NTV in poza.
Aia poate fi simpla bataie, interferenta, dintre NTV-ul din Crimea ( sau Dubasari ) cu moldoveanul  din C-25  memorata la locatia 33 din TV.
Lasand la o parte ca timp de 2 ore nu ai reusit sa faci nicio poza clara cu meniul deschis in care sa se vada clar, fara echivoc frecventa, canalul si nu locatia de memorie.
In ziua respectiva nici in Varna la Popov nu a intrat NTV-ul din Stavropol, cel dupa  care te-ai inspirat cand ai facut manareala !
L-am si intrebat dupa ce ai postat facatura.
Masluiala ta pute de trasneste a hoit !

Asta nu inseamna ca nu-ti doresc succes pe viitor sa reusesti sa prinzi si sa postezi o captura verosimila sustinuta de elemente doveditoare din locatia respectiva si nu numai.
O captura video cu sunet si meniul corect deschis ca sa elimini orice dubiu.
Nu ca ar fi imposibila receptia din Stavropol, tinand cont de procentul de propagare peste mare.
Altfel, terestru, nici macar semnalul digital  din Harghita nu-l agati, ca sa nu mai vorbim ca si cel din Cahul intra cu sincope.
Daca ai fi raspuns in dimineata cand te-am sunat de mai multe ori sa-ti sugerez azimutul NNE poate prindeai si tu Kiev-ul sau de unde naiba o fi intrat semnalul.
Asa poti doar sa te legi cu o sfoara sigura de gat si sa te atarni de prepeleac ...

:)

Edited by 007/Ro, 17 March 2018 - 18:51.


#456
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Post007/Ro, on 17 martie 2018 - 18:23, said:

Nu se vede nicio sigla de NTV in poza.
Aia poate fi simpla bataie, interferenta, dintre NTV-ul din Crimea ( sau Dubasari ) cu moldoveanul  din C-25  memorata la locatia 33 din TV.
Lasand la o parte ca timp de 2 ore nu ai reusit sa faci nicio poza clara cu meniul deschis in care sa se vada clar, fara echivoc frecventa, canalul si nu locatia de memorie.

Pai asta tot incerc sa-ti explic ...timp de doua ore a durat ca sa obtin o poza in care sa se vada cit de cit sigla ,semnalul era acolo ...daca aveam aparatura performanta atunci faceam o filmare si scapam mai usor.
Si asta cu memorarea canalului ...ai dreptate ,nu m-am gindit ca o sa am necazuri mai tirziu ,eu am memorat de la 21 la 60 toate canalele corespunzator cu frecventa dar pentru mine.

#457
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006
In cazul tau consideri suficiente mizeriile postate, dubioase, irelevante, dar la extrema cealalta carcotesti disperat ( man.... rahat mai pe romaneste ) , la mai toate  receptiile mele extreme, sustinute cu capturi video si snapshot-uri irefutabile, asa cum a fost si in cazul  receptiei digitalului ucrainean din C-31, presupus din Kiev.
In fata evidentei apoi fugi si da-i si spurca de pe alt forum.
Ti se pare normal din cate se vede.

Spre deosebire de tine insa eu chiar fac receptii DX in mod frecvent, relativ constant, cand mi se scoala si am timp , atat in digital cat si in FM chiar si cand nu este propagare.
Oricand, din poignet ...
Spre disperarea ta si a noilor tai cardasi de repliere alaturi de care aberezi si spurci.patologic.

*Demo*
Nicio zi fara ... fading
( un juvenil de pe aici, la care tot ce zboara se mananca, nici ce este fadingul saracul habar nu are,  - la ce mentori are nu-i de mirare - dar se baga in seama cu mult tupeu si galagie  )  

Ora precisa din Budapesta in Bucuresti
( 5 min )

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-HeErV0ebBA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Receptie zilnica

Posted Image

Edited by 007/Ro, 17 March 2018 - 21:10.


#458
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017

View Post007/Ro, on 17 martie 2018 - 20:53, said:

*Demo*
Nicio zi fara ... fading
( un juvenil de pe aici, la care tot ce zboara se mananca, nici ce este fadingul saracul habar nu are,  - la ce mentori are nu-i de mirare - dar se baga in seama cu mult tupeu si galagie  )  

Ora precisa din Budapesta in Bucuresti
( 5 min )

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-HeErV0ebBA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Receptie zilnica

Posted Image
Auzi domnul meu Octavian, eu am terminat discutia si am promis k va respect...pai si atunci de ce continui sa arunci cu vorbe de-ampixulea?
Deci omul încetează cu discuțiile iar dumneata continui. Pai si atunci, cum vrei sa procedez? Sa stau cu capul aplecat iar dumneata sa mi dai in cap? Sa stii k respect pe restul, dar pe matale te am in vizor, atata timp cat intreb ceva pe YouTube si tu ma faci ca la usa cortului. Sa stii k nu e corect cum procedezi.

#459
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Post007/Ro, on 17 martie 2018 - 20:53, said:


In fata evidentei apoi fugi si da-i si spurca de pe alt forum.
Ti se pare normal din cate se vede.

Mi se pare normal sa scriu pe un forum liber ...acolo ce scriam ziua stergeai noaptea !
Si ca sa fii sigur de reusita ti-ai mai facut un forum in care activezi de unul singur ,daca se mai inscrie cite un ,,nestiutor'' da bir cu fugitii imediat cum isi da seama cu cine are de-a face !
Asa esti obisnuit din anii de trista amintire ,ai ramas cu ideea ca esti cel mai  mare DX-er iar ceilalti inferiori tie !

[ https://s17.postimg.org/7tqg5dblr/nosuper.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by qazwsxqazwsx, 18 March 2018 - 09:24.


#460
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006
Minti precum respiri, mosneag mincinos !
Nimeni nu ti-a sters nimic
Postarile precum si poza aia mizerabila, mincinoasa, sunt acolo, neatinse !

[ https://s26.postimg.org/tu3dp3i4p/Fotografie7498.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Se poate lesne vedea de catre oricine intra pe cele doua sectiuni ale forumului respectiv.
Discutia despre manareala comisa de tine cu Stavropol a fost doar mutata acolo unde ii era locul, la cafenea    
Cand ai vazut ca masluiala cu numarul locatiei de memorie in locul canalului a fost data in vileag te-ai tirat si ai inceput sa spurci sub alt nick-name de pe aici pe unde mai stiai ca intru sa citesc.
De fapt declic-ul l-ai avut cand ai intrat in sevraj si ai dat in balbaiala dupa captura digitala din Ucraina pe C-31, presupusa a fi din Kiev.
Din acel moment ai devenit din om neom, ai inceput sa-ti smulgi parul de pe unde il mai ai ...
Posted Image
Iata si sectiunea unde si celelalte postari ale tale sunt bine merci acolo, neatinse.
De data asta chiar servesti rahat la greu, nu mai e carcoteala !

Daca ai fi avut un dram de minte ai fi verificat.
Nu am sters eu colosalele tembelisme de valoare "universala" ale retardatilor de serviciu, autointitulatii " cei mai mari DX-eri din Romania "  si ma apucam sa cenzurez un biet patzient nou venit din Ramnic via Socola si mosneag pe deasupra ?
Sa-ti fie rusine !
Mosneag parsiv si pervers !
Esti un hodorog la fel ca febletea ta din tinerete,
Debbie Harry
Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v1CKeLH29iI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image

Edited by 007/Ro, 18 March 2018 - 19:05.


#461
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Post007/Ro, on 18 martie 2018 - 18:39, said:

!
Nimeni nu ti-a sters nimic
Postarile precum si poza aia mizerabila sunt acolo, neatinse


Cand am scris despre trucajul cu 31 Kiev ai inceput sa stergi ...sau ai uitat ?!Si ai trecut si la amenintari ...

Quote




De azi inainte orice postare aiurea iti va fi stearsa iar materialele legate de receptii care nu au suficiente date de identificare expiicite ca data, ora, frecventa sau numarul canalului si nu al locatiei de memorie, care abunda in cazul tau, de asemenea !
La fel si in cazul receptiilor extreme care nu sunt sustinute si de captura video, asa cum tu singur ai cerut-o.
E clar ?
Erga omnes !
Daca nu iti convin aceste reguli posteaza in alta parte.



Acum ia-o de la inceput cu pixelul albastru ... dar in alta parte.



#462
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006
Absoluta corecta masura, dupa derapajele survenite.
Si cu toate acestea nimeni nu ti-a sters nimic, dovada irefutabila e acolo, o poate constata oricine doreste.
Ti-a fost debifata doar optiunea de a-ti sterge si edita singur ulterior postarile, tocmai ca sa nu mai umbli cu cioara vopsita si sa colportezi minciuni !
Ca masura a fost justa o dovedesc minciunile si spurcarile pe care le proliferezi in continuare aici.
Precum se poate verifica contul tau e bine merci, perfect functional in continuare si asa a fost tot impul.
Las-o jos ca macane rau de tot !

Edited by 007/Ro, 18 March 2018 - 19:58.


#463
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Post007/Ro, on 17 martie 2018 - 20:53, said:



Spre deosebire de tine insa eu chiar fac receptii DX in mod frecvent, relativ constant, cand mi se scoala si am timp , atat in digital


Vodkareni 24 si Pitesti 27 ...astea le numesti receptii digitale ?

[ https://s17.postimg.org/vz0sxveq7/smile.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Post007/Ro, on 18 martie 2018 - 19:34, said:


Las-o jos ca macane rau de tot !
Cind se ia cineva de trucajele tale...

#464
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Postdxfmpanciu, on 17 martie 2018 - 23:08, said:


Auzi domnul meu Octavian, eu am terminat discutia si am promis k va respect...pai si atunci de ce continui sa arunci cu vorbe de-ampixulea?

Oare o persoana care se comporta ca un tortionar ,care umbla cu " Sanitar Virtual "dupa el ,isi mai schimba naravul ?
[ https://s17.postimg.org/5p706qi1r/devil.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#465
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012
UCRAINA
La 15 martie, Consiliul Național pentru Televiziune și Radiodifuziune a modificat Planul de eliminare a radiodifuziunii analogice, elaborat de un grup de lucru în cadrul Serviciului de Stat pentru Comunicare Specială și aprobat de Consiliul Național la 18 ianuarie.
În august 2018, intenționează să oprească difuzarea analogică în prima regiune pilot care va fi definită de către Grupul Interagency în cadrul guvernului ( mai devreme, această fază a fost planificată să fie implementată în martie 2018).

#466
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006
Budapesta  in  Bucuresti chiar si pe viscol

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AuWTRZopYOQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Narav de tortionar = experienta in radioteleviziune si telecomunicatii profesionale de peste 40 ani

Q.E.D.

Edited by 007/Ro, 24 March 2018 - 00:04.


#467
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006
Sambata  31 Martie
[ https://i.imgur.com/BO1dGXV.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mosneagu' cel carcotas, ofticos de moarte, cu antena in prepeleac, daca nu face capturi video doveditoare, asa cum s-a laudat, de la moldoveni, ucrainieni si rusi din Ramnic,  va  fi stigmatizat si afurisit pe vecie.

Posted Image

Edited by 007/Ro, 28 March 2018 - 13:16.


#468
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012
Eu ma pregateam sa-ti fac o diploma pentru cei peste 40 de ani de experienta in domeniul radioteleviziunii ...si tu ma pui la treaba pe frigul asta !

[ https://s17.postimg.org/sgje234hr/smile.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate