Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 

Carne crescută pe obraz

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,281
  • Înscris: 19.07.2008
Hello,

Mai-nainte am simțit o chestie pe obraz, când am dat cu limba și m-am speriat. O mai simțisem și zilele trecute, dar parcă nu era așa de pronunțată. E ca un fel de carne și în vârf e albă, ca și cum ar fi puroi.

Zilele trecute chiar mă gândeam că e chestia aia care apare când mai mănânci ceva fierbinte și te arzi un pic, un fel de beșică. Deși eu nu am mâncat nimic fierbinte în ultima vreme, but hell, nu am băgat de seamă, nu m-a interesat până acum când m-a luat prin surprindere. Un fel de Alien crescut în gura mea, ce să zic. Parcă omușorului tocmai i s-a născut un frate.

E pe obraz localizat central, nu e lângă gingie. Poate când mestec, măseaua trece peste și tot o irită.

Ceva idei? Plănuiesc să merg la doctor săptămâna asta. La dentist, dermatolog, nici nu știu unde să merg pentru bizareria asta.

Mulțumesc!

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,161
  • Înscris: 19.09.2005
o afta?

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,163
  • Înscris: 22.05.2003
Foloseste apa de gura si in max o saptamana ar trebui sa treaca.
Daca nu trece, mergi la stomatolog.

#4
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 DarkEnemy, on 26 iunie 2017 - 22:33, said:

Hello,
Spoiler

Mulțumesc!
Din ce ai povestit tu eu cred ca ai afta bucala
[ https://s23.postimg.org/hcosg1bfv/afta-ilustracao.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,281
  • Înscris: 19.07.2008
Asta ziceam, ca nu e beșică, adică aftă. E ceva next level shit. A evoluat. O aftă trece ea singură. Cel puțin la mine, să zic așa, în maxim 5 zile dispar. Dar chestia asta e ceva diferit. Ciudat.

#6
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Poti sa iti iei de la farmacie Aftiblock sau ceva similar.

#7
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,081
  • Înscris: 23.09.2005
Am mai patit si eu, si a trecut de la sine. La mine nu era mai mare decat un bob de mazare, probabil nici atat, dar se simtea si chiar cum zici tu, mai muscam din ea. In cateva zile a disparut. Daca nu te doare (fara sa o deranjezi, de exemplu doar asa, la o simpla apasare puroiul ar trebui sa doara) nu cred ca are cum sa fie puroi.

Edited by Phobos, 26 June 2017 - 23:00.


#8
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,281
  • Înscris: 19.07.2008
Nu este aftă, domnilor. În orice poză găsesc pe google când caut aftă nu seamană cu ce am eu. Aftele sunt plate. The thing e o excrescență în toată regula.

#9
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
In poza posta mai sus, "chestia" pare sa fie plata domnule? :)

#10
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,281
  • Înscris: 19.07.2008
Aproape de plat. Să zicem. Nu seamănă cu ce este la mine.

Phobos, tu ai avut ca un bob de mazăre, adică și ca formă, nu!? Am găsit ce spui tu pe internet, ca un fel de nodul, însă la mine pare ca un mini-omușor.

#11
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,081
  • Înscris: 23.09.2005

 DarkEnemy, on 26 iunie 2017 - 23:04, said:

Phobos, tu ai avut ca un bob de mazăre, adică și ca formă, nu!? Am găsit ce spui tu pe internet, ca un fel de nodul, însă la mine pare ca un mini-omușor.

Eu zic ca un bob de mazare ca si marime, dar ca si forma era tot ca un omusor, puteam sa-l misc dreapta-stanga cu limba.

Hai ca deja ma gandesc la chestii vulgare. Posted Image

Nu stiu cum arata in realitate, caci n-am incercat sa-mi intorc obrazul pe dos sa vad, nu m-a durut, l-am simtit, cand am simtit data urmatoare (caci am patit-o de 2-3 ori), nu m-a mai interesat, stiam ca trece.

Pe tine te doare daca-l misti cu limba?

Daca nu te doare, bea o palinca de-aia buna, de pruna, si-o sa vezi ca pana maine nu-l mai simti. Daca bei destul, nu-ti mai simti nici obrajii, nici daca-ti dai palme. Posted Image

Zic daca esti din Ardeal, caci daca esti din sud sau est, tre` sa te multumesti cu posirca de-acolo. Posted Image

Edited by Phobos, 26 June 2017 - 23:15.


#12
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
vezi si tu daca seamana cu chestiile astea. Daca da, la dermatolog sau ORL, nu la dentist. Nu e grav, a avut si Michael Douglas.

Edited by Michidoo, 26 June 2017 - 23:56.


#13
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

 Adm, on 26 iunie 2017 - 22:54, said:

Daca nu trece, mergi la stomatolog.
Ce naiba sa ii faca stomatologul?

Se zice basica.

#14
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Excrescențele crescute în gură sunt de obicei tumori care pot fi și maligne, adică cancer bucal. Dacă-l operezi repede ai șanse să nu se răspândească în corp și să producă metastaze în plămâni!

#15
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

 DarkEnemy, on 26 iunie 2017 - 23:04, said:

Aproape de plat. Să zicem. Nu seamănă cu ce este la mine.

Phobos, tu ai avut ca un bob de mazăre, adică și ca formă, nu!? Am găsit ce spui tu pe internet, ca un fel de nodul, însă la mine pare ca un mini-omușor.
Dar pune ma nene o poza

#16
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 DarkEnemy, on 26 iunie 2017 - 22:33, said:

Hello,
Mai-nainte am simțit o chestie pe obraz, când am dat cu limba și m-am speriat. O mai simțisem și zilele trecute, dar parcă nu era așa de pronunțată. E ca un fel de carne și în vârf e albă, ca și cum ar fi puroi.

Sunt escrescente benigne in cavitatea bucala. Nu te incurca cu nimic.   Get a life!

#17
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,012
  • Înscris: 25.06.2007

 DarkEnemy, on 26 iunie 2017 - 22:33, said:

Ceva idei? Plănuiesc să merg la doctor săptămâna asta. La dentist, dermatolog, nici nu știu unde să merg pentru bizareria asta.
Probabil un mic granulom de mucoasa. Se poate punctiona de catre stomatolog.

#18
vasileo

vasileo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.10.2008
Salut, au trecut ceva ani de la postare. Totuși, ai aflat ce era?
Am și eu ceva asemănător de vreo doua zile. Culmea acum vreo săptămână am fost la un consult Stomatologic pentru ca aveam tot niște probleme bucale, dar nu aveam chestia asta.
La mine arata asa și mă și doare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate