Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

FCSB 'i-a ajutat', acum Dinamo le poate 'fura' titlul .

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016
Dinamoviştii au avut un parcurs incredibil în play-off, cu doar o înfrângere în meciul tur cu FCSB, însă au luptat pănă în ultima secundă pentru calificarea în partea superioară a clasamentului. 'Câinii' s-au luptat cu Gaz Metan pentru accesul în play-off şi au reuşit să se califice după ce au înregistrat trei victorii în ultimele trei runde ale sezonului regulat, în timp ce ardelenii nu au obţinut niciun succes în ultimele şase etape. La acest palmares negativ al celor de la Gaz Metan au contribuit şi elevii lui Reghecampf care au înregistrat un rezultat de egalitate în Ardeal, în penultima etapă a sezonului regulat.
Acum, roş-albaştrii regretă faptul că nu au folosit juniorii în meciul cu ardelenii. Helmuth Duckadam, preşedintele de imagine al FCSB-ului, a declarat că Reghecampf ar fi putut folosi jucători mai puţin experimentaţi pentru a oferi o şansă în plus medieşenilor să intre în play-off. Remarca lui Duckadam vine şi în contextul în care CS U Craiova anunţă că va folosi juniorii la meciul cu Viitorul din această etapă.
"În România există o vorbă: 'pe cine nu laşi să moară, nu te lasă să trăieşti!'. Noi trebuie să suportăm consecinţele noastre. Noi i-am băgat pe Dinamo în play-off, nu ei s-au băgat pe ei. Putea să vină la ei orice antrenor, Contra, Mourinho, toţi! Noi i-am băgat în play-off, acum suportăm consecinţele. Hai să vedem şi cât de normal va juca CS U Craiova cu Viitorul. Noi nu i-am menjat şi suportăm consecinţele. Puteam să jucăm şi noi cu rezervele, cu Denis Mann, venit de la Arad şi cu alţi puşti. Corect, ne-am pus şi piedică singuri, pentru că nu am învins Viitorul. Am avut foarte multe ocazii, pe care, corect, nu le-am fructificat şi e vina noastră, dar am avut şi două penalty-uri clare neacordate", a declarat Duckadam la DigiSport  

Cum este posibil ca un reprezentant al unei echipe de fotbal din Romania sa incurajeze astfel de jocuri ?! Nu cumva acesta reprezinta unul din miile de motive pentru care fotbalul din Romania este in cadere libera ?!

Edited by Coseriu, 07 May 2017 - 09:50.


#2
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,747
  • Înscris: 26.08.2008
Ce caracter are si Duckadam asta!
Acolo parca toti se molipsesc dupa oier.

Toti sunt de vina, intreg Universul conlucreaza impotriva lor... numai ei nu au nici o vina (bine, trecem peste minorele recunoasteri).
Marea problema este a lor... dupa aroganta de a achizitiona toata spuma jucatorilor nu aveau voie sa ajunga in situatia de fata!

#3
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View PostBlueKing-69, on 07 mai 2017 - 09:53, said:

Ce caracter are si Duckadam asta!
Acolo parca toti se molipsesc dupa oier.

Toti sunt de vina, intreg Universul conlucreaza impotriva lor... numai ei nu au nici o vina (bine, trecem peste minorele recunoasteri).
Marea problema este a lor... dupa aroganta de a achizitiona toata spuma jucatorilor nu aveau voie sa ajunga in situatia de fata!

Ei nu inteleg ca nu toti jucatorii se adapteaza... Atata timp cat au un antrenor cu anumite interese...Cat nevasta lui este ce este...

FCSB trebuia sa invinga echipa lui Hagi si pe Dinamo , si incheiau campionatul...Iar Duckadam a devenit un atarnache...

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eeee, cum se mai rotesc unele chestii... Imi aduc aminte acum muuulti ani (1997-1998), cind Jose Ramon Alesanco, antrenor principal la FC Universitatea Craiova  mai avea doua meciuri (cu Rapid). Unu in campionat, celalalt in finala cupei romaniei. Se intimpla un paradox (straniu de ciudat :P vb lui garcea): Craiova trebuia sa piarda in campionat ca sa fie sigura ca joaca in cupa uefa (daca pierdea meciul cu rapid, astia deveneau campionii romaniei si jucau in CL iar craiova in uefa, indiferent ce faceau in finala cupei). Normal, antrenorul de atunci al craiovei, n-a acceptat acel lucru... Rapid a pierdut campionatul in favoarea stelei de atunci iar craiova a ramas... acasa (a pierdut finala cu rapid).
Deci, scopul scuza mijloacele!

Daca nu ma insel, in urma acelui meci s-a terminat "fratia" dintre craioveni si giulesteni. Atunci s-a scandat celebrul: "Oltenii Baniei, prostii Romaniei!"

#5
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Post_R_A_D_U, on 07 mai 2017 - 10:08, said:

Eeee, cum se mai rotesc unele chestii... Imi aduc aminte acum muuulti ani (1997-1998), cind Jose Ramon Alesanco, antrenor principal la FC Universitatea Craiova  mai avea doua meciuri (cu Rapid). Unu in campionat, celalalt in finala cupei romaniei. Se intimpla un paradox (straniu de ciudat Posted Image vb lui garcea): Craiova trebuia sa piarda in campionat ca sa fie sigura ca joaca in cupa uefa (daca pierdea meciul cu rapid, astia deveneau campionii romaniei si jucau in CL iar craiova in uefa, indiferent ce faceau in finala cupei). Normal, antrenorul de atunci al craiovei, n-a acceptat acel lucru... Rapid a pierdut campionatul in favoarea stelei de atunci iar craiova a ramas... acasa (a pierdut finala cu rapid).
Deci, scopul scuza mijloacele!

Daca nu ma insel, in urma acelui meci s-a terminat "fratia" dintre craioveni si giulesteni. Atunci s-a scandat celebrul: "Oltenii Baniei, prostii Romaniei!"
Adevarul ca au facut treaba Posted Image oricum anul asta FCSB sau Viitorul castiga campionatul, dar totusi ce regrete avea aseara Duckadam

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu, atunci  n-au facut nico treaba... Antrenorul Craiovei, Alesanco, venit de pe banca Barcelonei, nu intelegea aceste jocuri de culise. El stia una si buna: echipa trebuie sa cistige!
In aceste doua meciuri ramase (Craiova-Viitorul si FCSB-Craiova), pariu fac ca in meciul cu Viiitorul, oltenii vor veni cu echipa a doua iar in ultima etapa, FCSB va intilni cel mai bun 11 al Craiovei...

#7
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Post_R_A_D_U, on 07 mai 2017 - 10:15, said:

Nu, atunci  n-au facut nico treaba... Antrenorul Craiovei, Alesanco, venit de pe banca Barcelonei, nu intelegea aceste jocuri de culise. El stia una si buna: echipa trebuie sa cistige!
In aceste doua meciuri ramase (Craiova-Viitorul si FCSB-Craiova), pariu fac ca in meciul cu Viiitorul, oltenii vor veni cu echipa a doua iar in ultima etapa, FCSB va intilni cel mai bun 11 al Craiovei...
Eu recunosc, ca echipa favorita, am pe Dinamo, dar trebuie sa fim impartiali si sa apreciem ce este corect. Nu neg si mie aseara mi s-a parut ciudat cu portarul Cfr -ului Marc, dar cine stie...Si asa ar trebui sa gandeasca toate echipele, la victorie...Fiindca in Europa d-aia matura toti cu noi...

#8
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2005
toti se leaga de Marc. dar anul trecut in finala cupei, cfr a batut pe dinamo la 11 metri in finala cupei. ghiciti cine a aparat poarta cfr ului?

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Campionatul asta va fi primul al regelui...

#10
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpahai, on 07 mai 2017 - 10:29, said:

toti se leaga de Marc. dar anul trecut in finala cupei, cfr a batut pe dinamo la 11 metri in finala cupei. ghiciti cine a aparat poarta cfr ului?
Exact, si a aparat in meciul ala nu gluma,

View PostCoseriu, on 07 mai 2017 - 10:30, said:

Exact, si a aparat in meciul ala nu gluma,
ma mir ca nu au zis si de Larie , ca o sa vina la Dinamo si din acest motiv a trecut asa Hanca de el.

#11
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
FCSB a jucat atat de execrabil in tot acest sezon incat, la unele meciuri, am avut senzatia ca nu si-au aparat corect sansele (au pariat ca pierd meciul sau ceva...). Echipa, ca de obicei a facut-o Becali, din tribuna, Reghe doar a dat din cap a aprobare, in orice formula de joc, fotbalistii Stelei au alergat mult si incredibil de inutil, iar adversarii lor (ex: Dinamo) le-au dat gol din ocazii putine, simple si corect construite.

FCSB - o echipa de penibili, incepand de la Becali in jos. Sa ajungi sa te lamentezi ca iti pare rau ca i-ai lasat pe altii sa castige, e absolut romanesc, neaosh...

Edited by rosix, 07 May 2017 - 10:47.


#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postrosix, on 07 mai 2017 - 10:47, said:


... fotbalistii Stelei au alergat mult si incredibil de inutil...
A zis Cornel Dinu mai demult acelasi lucru despre Banel Nicolita, "alearga mult, dar nu suntem la atletism". Posted Image
Eu sper sa castige cainii mei campionatul.

View PostCoseriu, on 07 mai 2017 - 09:56, said:

Iar Duckadam a devenit un atarnache...
Chestia asta e trecuta in fisa postului la el. Posted Image

#13
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ce de dinamovisti pe aici...

#14
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Adevarul e ca suntem multi. Posted Image

#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Eu sunt stelist traditional - de pe vremea cand Steaua chiar juca fotbal.  Acu Steaua doar alearga mult si prost... Priviti inregistrari si va veti convinge.

#16
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
Asta e adevarul Ioane. Eu tin cu Astra si sincer, imi pare rau de aceasta echipa ca usor usor se destrama.
Cei mai buni jucatori, cel mai bun antrenor.
Sa nu uitam ce s-a tras steaua doar doar sa ajunga pe podium sezonu trecut.
Daca nu era patronu ajungea precum rapidu, poate mai repede.

Adica vine un nene in Maybach de la puscarie si cumpara tot ce e mai bun doar ca sa faca performanta. Nu creste de la 0 nimic. Are pretentii la multe ca de' a investit milioane, iar Hagi cu 60.000 de euro investiti ii sufla campionatul
Steaua nu are echipa compacta, are doar jucatori independenti care nu leaga 3 pase.
Reghe nu-i antrenor, asta-i clar. Sa ai pe banca cei mai buni jucatori din Romania..faci lot si bagi pe teren. Pe langa vocea lui de fetita mai sare si la arbitrii.
Sumudica, care-i injurat peste tot pe unde merge cu un lot subtire a ajuns in primavara europa league.
Daca nu plecau fotbalistii astrei si ai viitorului la nea gigi, echipele astea doua defilau. Steaua se bucura de locu 5-6 pentru ca dinamo si cfr sunt echipe bune si au antrenori/jucatori mai de calitate.

Becali are pretentii la campionat, grupele ligii, dar jucatori de unde. Cum are un lot bunicel cum incepe sa ii vanda. Ce faci nea gigi, ii cumperi inapoi pe szukala, pe chiriches, pe rusescu sa ai inapoi echipa aia din 2013 care a batut-o pe ajax?

Edited by Claudiu998, 07 May 2017 - 11:34.


#17
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View PostClaudiu998, on 07 mai 2017 - 11:26, said:

Asta e adevarul Ioane. Eu tin cu Astra si sincer, imi pare rau de aceasta echipa ca usor usor se destrama.
Cei mai buni jucatori, cel mai bun antrenor.
Sa nu uitam ce s-a tras steaua doar doar sa ajunga pe podium sezonu trecut.
Daca nu era patronu ajungea precum rapidu, poate mai repede.

Adica vine un nene in Maybach de la puscarie si cumpara tot ce e mai bun doar ca sa faca performanta. Nu creste de la 0 nimic. Are pretentii la multe ca de' a investit milioane.
Steaua nu are echipa compacta, are doar jucatori independenti care nu leaga 3 pase.
Reghe nu-i antrenor, asta-i clar. Sa ai pe banca cei mai buni jucatori din Romania..faci lot si bagi pe teren. Pe langa vocea lui de fetita mai sare si la arbitrii.
Sumudica, care-i injurat peste tot pe unde merge cu un lot subtire a ajuns in primavara europa league.
Daca nu plecau fotbalistii astrei si ai viitorului la nea gigi, echipele astea doua defilau. Steaua se bucura de locu 5-6 pentru ca dinamo si cfr sunt echipe bune si au antrenori/jucatori mai de calitate.

Becali are pretentii la campionat, grupele ligii, dar jucatori de unde. Cum are un lot bunicel cum incepe sa ii vanda. Ce faci nea gigi, ii cumperi inapoi pe szukala, pe chiriches, pe stanciu sa ai inapoi echipa aia din 2013 care a batut-o pe ajax?
Intr-adevar Sumudica a facut treaba pe unde a mers, la Astra chiar a facut istorie...Steaua niciodata cu Becali nu o sa fie o forta din cauza faptului ca pentru el este o afacere...Eldoreste sa faca echipa...Reghe este la fel ca Duckadam un atarnache, atat al lui Becali cat si al sotiei...Doresc doar bani bani...Pacat de astra, probabil cu timpul va ajunge la disparitie...

#18
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008
Să fim serioși. Mă uit la fotbal de prea mulți ani, ca să mai cred că Marc n-a făcut cadou primul gol dinamoviștilor. Cert e că din momentul din care PSD a ajuns la butoane, Dinamo e ajutată constant de arbitri. N-au jucat nimic cu Steaua, dar au câștigat cu un penalti inventat pe final de meci.

Edited by fflloorryynn, 07 May 2017 - 12:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate