Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

FCSB 'i-a ajutat', acum Dinamo le poate 'fura' titlul .

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Postfflloorryynn, on 07 mai 2017 - 12:05, said:

Să fim serioși. Mă uit la fotbal de prea mulți ani, ca să mai cred că Marc n-a făcut cadou primul gol dinamoviștilor. Cert e că din momentul din care PSD a ajuns la butoane, Dinamo e ajutată constant de arbitri. N-au jucat nimic cu Steaua, dar au cĂąștigat cu un penalti inventat pe final de meci.
Înseamnă ca degeaba te uiți la fotbal de mulți ani, dacă in meciul contra FCSB ului poți spune ca au fost inventate loviturile de la 11 m.

#20
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008

View PostCoseriu, on 07 mai 2017 - 12:08, said:

Înseamnă ca degeaba te uiți la fotbal de mulți ani, dacă in meciul contra FCSB ului poți spune ca au fost inventate loviturile de la 11 m.
Repet, să se audă și până la tine în ultima bancă. Am zis că mă uit la fotbal de prea mult timp, ca să mai cred că Marc n-a făcut cadou primul gol dinamoviștilor. Negi cumva că aseară nu am asistat la un blat ordinar?

#21
bc74abs

bc74abs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 08.01.2011

View PostBlueKing-69, on 07 mai 2017 - 09:53, said:

Ce caracter are si Duckadam asta!
Acolo parca toti se molipsesc dupa oier.

Toti sunt de vina, intreg Universul conlucreaza impotriva lor... numai ei nu au nici o vina (bine, trecem peste minorele recunoasteri).
Marea problema este a lor... dupa aroganta de a achizitiona toata spuma jucatorilor nu aveau voie sa ajunga in situatia de fata!
"aroganta" cred ca e despre "CREMA" si nu "spuma" ... jucatorilor

#22
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postfflloorryynn, on 07 mai 2017 - 12:05, said:

Să fim serioși. Mă uit la fotbal de prea mulți ani, ca să mai cred că Marc n-a făcut cadou primul gol dinamoviștilor. Cert e că din momentul din care PSD a ajuns la butoane, Dinamo e ajutată constant de arbitri. N-au jucat nimic cu Steaua, dar au câștigat cu un penalti inventat pe final de meci.

Senzatia de blat o am si eu, dar nu din partea arbitrilor ci a jucatorilor FCSB cu impostorul de Reghe in frunte.  Sunt unii jucatori ros-albastri care alearga absolut pe langa faza pentru ca, in momente cheie, sa faulteze pe unde nu trebuie sa dea peste poarta din 6 m, sa cada ca popicele in faze de finalizare si altele similare.  Daca te uiti la un meci la Stelei vezi multi jucatori ros-albastri alergand in toate directiile si plimband mingea in mod inutil pe zona inguste de teren, fara vreo intentie clara de a deschide vreun atac catre poarta adversa.

#23
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008

View Postfflloorryynn, on 07 mai 2017 - 12:05, said:

N-au jucat nimic cu Steaua, dar au câștigat cu un penalti inventat pe final de meci.  
Balarii si scuze penibile!
Daca esti bun ajungi cu 4:0 in minutul 90 si poa' sa prelungeasca ala (arbitrul) jocul pana dimineata.
Nu poti sa invoci permanent asta cand te lauzi - si asta e si realitatea - ca ai luat tot ce era mai bun in campionat in materie de jucatori.

View Postbc74abs, on 07 mai 2017 - 12:56, said:

"aroganta" cred ca e despre "CREMA" si nu "spuma" ... jucatorilor

Crema / spuma... ce e deasupra cafelei... in sens opus zatului! :)

#24
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Bey aveam un tricou, original cu NUOVA GUARDIA  ;) să-l caut şi, la naiba "Lăsaţi-ne să ne pregătim de Champions League !!!" ;)

#25
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008

View PostBlueKing-69, on 07 mai 2017 - 13:21, said:

Nu poti sa invoci permanent asta cand te lauzi -
În schimb poți să invoci mizeria de meci de aseară unde blatul s-a văzut și din avion.

#26
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postrosix, on 07 mai 2017 - 11:21, said:

Eu sunt stelist traditional - de pe vremea cand Steaua chiar juca fotbal.

Acum esti fecesebist. :)

#27
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008

View Postfflloorryynn, on 07 mai 2017 - 13:39, said:

În schimb poți să invoci mizeria de meci de aseară unde blatul s-a văzut și din avion.

Nu, niciodata nu poti sa invoci nimic:
- atunci cand faci caz de valoarea lotului tau - valoare care depaseste valoarea insumata a urmatoarelor X echipe din campionat;
- atunci cand, ca antrenor nu ai niciodata nimic sa reprosezi jucatorilor tai;
- atunci cand invoci nustiucestandardeextreme care ar exista la echipa ta;
- ...

Nu esti de acord ca echipa ta, in contextul dat trebuia sa defileze prin campionat si deja sa fi "plecat in vacanta" asistand acum relaxati la bataliile pentru locurile de sub primul?

Atunci se va vedea performanta reala la echipa aia: cand fotbalistii vor fi priviti ca oameni si nu [doar] ca masinarii de produs bani (astfel putand fi motivati si pusi in valoare prin prisma compatibilitatilor care sunt absolut necesare) si cand vor fi asumate si esecurile.

Edited by BlueKing-69, 07 May 2017 - 14:25.


#28
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostClaudiu998, on 07 mai 2017 - 11:26, said:

Asta e adevarul Ioane. Eu tin cu Astra si sincer, imi pare rau de aceasta echipa ca usor usor se destrama.
Cei mai buni jucatori, cel mai bun antrenor.
La mine e si mai rau. Tin cu Rapid si nu mai exista. Acum vor sa transforme Voluntariul in Rapid. Fac ceva pe Rapidul asta fabricat cu bagheta magica. E ca Recasul transformat in Poli Timisoara. Nu asa merg lucrurile.

View Postrosix, on 07 mai 2017 - 13:06, said:


Sunt unii jucatori ros-albastri (Tamas) care alearga absolut pe langa faza (Tamas) pentru ca, in momente cheie, sa faulteze pe unde nu trebuie (Tamas) sa dea peste poarta din 6 m (Tamas).

Bine ca s-au desteptat in ultima vreme si nu l-au mai prea bagat.

#29
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Postfflloorryynn, on 07 mai 2017 - 12:19, said:

Repet, să se audă și până la tine în ultima bancă. Am zis că mă uit la fotbal de prea mult timp, ca să mai cred că Marc n-a făcut cadou primul gol dinamoviștilor. Negi cumva că aseară nu am asistat la un blat ordinar?
Am specificat ca tin cu Dinamo, nu stiu daca a fost blat cu toata echipa CFR ului, dar intr-adevar cu Marc probabil a fost ceva ciudat...A gresit in mai multe faze...

View Postrosix, on 07 mai 2017 - 13:06, said:


Senzatia de blat o am si eu, dar nu din partea arbitrilor ci a jucatorilor FCSB cu impostorul de Reghe in frunte.  Sunt unii jucatori ros-albastri care alearga absolut pe langa faza pentru ca, in momente cheie, sa faulteze pe unde nu trebuie sa dea peste poarta din 6 m, sa cada ca popicele in faze de finalizare si altele similare.  Daca te uiti la un meci la Stelei vezi multi jucatori ros-albastri alergand in toate directiile si plimband mingea in mod inutil pe zona inguste de teren, fara vreo intentie clara de a deschide vreun atac catre poarta adversa.
Probabil si jucatorii s-au saturat de favoritisme...S-au saturat sa fie obligati sa incheie contracte cu Ana Maria Prodan, si probabil s-au saturat de arogantul de Reghe...

View Postfflloorryynn, on 07 mai 2017 - 13:39, said:

În schimb poți să invoci mizeria de meci de aseară unde blatul s-a văzut și din avion.
Acum toata lumea acuza Dinamo de blat bla bla...Dar haideti sa ne amintim de blaturile FCSB ului cu Viitorul...Sa ne amintim de cazul Bunica...Sa ne amintim de vorbele lui Becali la referitoare la Voluntari cand a imprumutat jucatori (si tot au luat bataie de la Ganea). Cate blaturi nu a facut acest individ...Si pana la urma sa ne gandim si la Hagi...cate blaturi a facut si el?

View Postericmario, on 07 mai 2017 - 12:09, said:

Du-te-n lumea ta.
Daca nici ala n-a fost 11 metri....
Niciodata nu am avut un arbitraj asa curat ca acum, niciodata!
Sa nu exageram...arbitrajul nu a fost impecabil...Am fost favorizati aseara cu loviturile de la 11 m...CFR au avut doua,,,Una la Delna, si una la Filip...Dar nu este vina lui DInamo,,,ca CFR nu a reusit sa fructifice nici o ocazie...

View PostIon_de_la_Raion, on 07 mai 2017 - 14:27, said:

La mine e si mai rau. Tin cu Rapid si nu mai exista. Acum vor sa transforme Voluntariul in Rapid. Fac ceva pe Rapidul asta fabricat cu bagheta magica. E ca Recasul transformat in Poli Timisoara. Nu asa merg lucrurile.

Voluntariul nu este sustinut cu bani publici? cum pot sa schimbe asa denumirile echipelor?? sa plece cum este normal din liga a 4...asa cum ar trebui si echipa lui Becali...Tuturor ne este dor de Fc Arges, Sportul, Craiova lui Mititelu, Fc National, Poli Timisoara ....

Bine ca s-au desteptat in ultima vreme si nu l-au mai prea bagat.


#30
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,688
  • Înscris: 22.11.2007
pai stai putin, vorbesti de cazul Bunica de la Buzau si cazul de anul trecut de la Voluntari.
Pai care e blatul?! Blat era daca batea Steaua dar tocmai ca a pierdut in ambele meciuri,cum sa crezi ca a fost blat?

Parerea mea este ca sistemul playoff playout nu poate fi implementat la noi. Prea multe afinitati/dusmanii intre echipe. Adica eu FCSB joc corect la Medias si dau sansa rivalei de moarte sa intre in playoff dar vii tu CSU si te dai la o parte voit, pe fata, contra Viitorului?!
Ce face CSU nu imi aduc aminte sa se fi intamplat in ultimii 15-20 de ani de cand ma uit la fotbal. Bine, poate vor incurca viitorul si cu echipa a 2a, dar care e motivul sa trimiti echipa a 2a?
Nu e niciun argument, ei vor juca in cupa DUPA meciul cu FCSB. Deci peste vreo 10-11 zile de azi inainte!

Si ca sa intelegem ca efectiv traim intr-o tara bolnava, pentru ca sunt multi dinamovisti pe aici am o intrebare:

Daca Dinamo pierdea ieri la Cluj oare nu 90% din poporul dinamovist SALUTA decizia CSU-ului de a lasa cale libera viitorului doar sa nu ia FCSB campionatul? Posted Image)))))))))

Acum ca Dinamo a batut evident nu le convine - si au toata dreptatea. Dar daca ieri Dinamo se incurca stim cu totii ca altfel statea treaba..Da domneee foarte bine ca se da CSU la o parte, FCSB trebuie oprit Posted Image))

Edited by bossake, 07 May 2017 - 17:08.


#31
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Postbossake, on 07 mai 2017 - 17:07, said:

pai stai putin, vorbesti de cazul Bunica de la Buzau si cazul de anul trecut de la Voluntari.
Pai care e blatul?! Blat era daca batea Steaua dar tocmai ca a pierdut in ambele meciuri,cum sa crezi ca a fost blat?

Parerea mea este ca sistemul playoff playout nu poate fi implementat la noi. Prea multe afinitati/dusmanii intre echipe. Adica eu FCSB joc corect la Medias si dau sansa rivalei de moarte sa intre in playoff dar vii tu CSU si te dai la o parte voit, pe fata, contra Viitorului?!
Ce face CSU nu imi aduc aminte sa se fi intamplat in ultimii 15-20 de ani de cand ma uit la fotbal. Bine, poate vor incurca viitorul si cu echipa a 2a, dar care e motivul sa trimiti echipa a 2a?
Nu e niciun argument, ei vor juca in cupa DUPA meciul cu FCSB. Deci peste vreo 10-11 zile de azi inainte!

Si ca sa intelegem ca efectiv traim intr-o tara bolnava, pentru ca sunt multi dinamovisti pe aici am o intrebare:

Daca Dinamo pierdea ieri la Cluj oare nu 90% din poporul dinamovist SALUTA decizia CSU-ului de a lasa cale libera viitorului doar sa nu ia FCSB campionatul? Posted Image)))))))))

Acum ca Dinamo a batut evident nu le convine - si au toata dreptatea. Dar daca ieri Dinamo se incurca stim cu totii ca altfel statea treaba..Da domneee foarte bine ca se da CSU la o parte, FCSB trebuie oprit Posted Image))
Meciul de atunci cu Buzaul era aranjat, chiar anuntase dupa meci, doar ca lovitura libera trebuia sa fie in tribuna iar din greseala a fost gol. intr-adevar  pot spune sa iaoricine campionatul in afara de FCSB. Eu recunosc tin cu Dinamo, dar dupa ce a aratat Dinamo in ultimii ani, sunt multumit ca terminam in primele 3...Macar atat..Dar indiferent cine ar castiga, nu sunt de acord cu aranjamentele de genul...

#32
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008

View Postbossake, on 07 mai 2017 - 17:07, said:

Acum ca Dinamo a batut evident nu le convine - si au toata dreptatea. Dar daca ieri Dinamo se incurca stim cu totii ca altfel statea treaba..Da domneee foarte bine ca se da CSU la o parte, FCSB trebuie oprit    
Din ce trebuie oprit fcsb, din cadere? :)

Nu, nu este in regula sa se dea nimeni la o parte din fata nimanui, nu este in regula ca unul cu bani sa cumpere in nestire si de-a valma jucatorii competitorilor ca sa faca nimic cu ei.
De ce?
Pentru ca se distruge competitia, si daca nu este competitie nu mai ai oameni pe stadioane, nu cresti si daca nu cresti ajungi sa insemni nimic in Evropa (excluzand apritii meteorice ca ale Astrei).

#33
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008
Păi n-o fi în regulă, dar ele se dau la o parte din fața Viitorului, ceva de speriat. Aseară am asistat la încă un blat mizerabil. Dacă așa se câștigă campionate în România, atunci asta nu mai poate fi denumită competiție sportivă. Așa ceva, sincer, n-am văzut în viața mea.

#34
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Si inca ceva. De ce se dau la o parte toate din fata Viitorului si a lui Dinamo, de ajung sa aiba cote de 1.2 - 1.3, dar contra Stelei toate stau ca stejarii ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate