Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Lup sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#55
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,881
  • Înscris: 21.06.2016
Tu nu intelegi ca sint rechini si in marea mediterana? Au fost cazuri de atacuri chiar de curind. Au fost plaje inchise in Franta si Corsica in 2014. In Italia au fost cele mai multe atacuri din Europa. Nu mai zic de Florida, Caraibe, Hawaii etc.
Mult mai multi oameni au fost atacati de rechini in Mediterana decit de lup in toata Europa in ultimul secol.
In acelasi timp traiesti intre ciini vagabonzi care pot fi turbati.
Toata viata e un risc calculat.

Edited by vrajitoruldinoz, 08 March 2017 - 03:51.


#56
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Multi supermani dinastia au dat coltu

#57
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Mie mi se pare că seamănă cu fiara din Gevaudan! Care a făcut peste 100 de victime!
Lăsând gluma la o parte, lupii totuși ataca oamenii. Mama mea a trăit intr-o localitate din preajma Campulungul Muscelului - Bughea de Jos. Este o localitate de munte. Mama îmi povestea că prin anii 50 lupii atacau oamenii singuri. Din această cauză oamenii când mergeau la oraș, de strângeau in grup, niciodată nu plecau singuri. Și au fost vreo câteva cazuri când lupii au atacat, chiar au ucis oameni. Îmi povestea mama cum dintr-un om a mai rămas doar o cizma! Dar lupii atacau oameni singuri, nu grupuri.

#58
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Stai ca acu vin baietii si te lamuresc cum e cu animalele salbatice

#59
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,881
  • Înscris: 21.06.2016
Pai ce e de discutat, povesti si folclor? Asta cu gheata o stiu si eu, pun pariu ca nu sintem din aceeasi zona.


#60
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostI2O, on 07 martie 2017 - 22:14, said:

Asa e,lupul nu ataca omu si nici nu se teme de foc,sa le spune-ti povesti dinastea la copilasii aia care se joaca zi de zi pe laptop,nu unuia care a mai umblat pe ici pe colo
Plus ca lupul este singurul animal care se razbuna,asta e pe bune!
Deci daca afla ca initiatorul i-a facut poze si l-a dat in gat online,a pizdit-o(initiatorul)!

#61
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Lupii pot fi alungati cu manele. Cica la auzul manelelor, lupii o iau la fuga, si se sinucid aruncandu-se in fata trenului.

#62
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
nu e lup

#63
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,649
  • Înscris: 28.11.2001

View PostI2O, on 07 martie 2017 - 16:17, said:

1.Acum serios vorbind si logic,aia care au fi murit mancati de lup nu mai au cum sa vorbeasca,mai vorbesc astia care nu au fost,ti-am mai zis faptul a fost confirmat si de mama mea care la momentu asta are 58 de ani si nu ar avea motive sa ma minta la fel cum nu a avut nici strabunica mea,dar ce sa zic,daca tu spui ca ele mint inseamna ca le cunosti mai bine ca mine
2.Da,de cand lumea oamenii sau aparat de jivine cu ajutorul focului


Sunt sanse mari sa fie un lup mai jigarit si flamand
Eu stau in sibiu intr-un cartier de margine si la cativa chilometrii de oras sunt stane de oi si cand erau ierni aprigi venea lupu pana acolo si de la munte pana la marginea orasului sunt chilometrii seriosi(55)


nu e cazul sa exagerezi ... eu nu am spus in nici un fel ca mama si/sau strabunica ta nu ar fi crezut cu adevarat ceea ce au afirmat ... am spus doar ca au exagerat .... si nu e nimic anormal in asta .... omul simplu face asta in mod "natural".

focul ca metoda de aparare este mai mult o autoiluzie de protectie .... poate avea efect daca este foc "aprig" dar cu naframa aprinsa te rog sa ma crezi pe cuvand ... posibil sa te aperi de tantari ... in nici un caz de un animal de prada care te doreste in meniu.

raritatea cazurilor de atac efectiv a lupilor catre oameni tine cred de natura lupului ... un animal inteligent si oportunist care isi alege bine victimele .... omul nu se afla in meniul lui.

#64
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Cei care spun ca sigur nu e lup, probabil a impresia ca lupi sunt goar cei din documentare, uriasi, grey wolves de regula.

Pozele din pacate sunt de calitate proasta, insa urechile par a fi mici. Nici sacalul si nici ciobanescul german nu au urechile mici.

Acesta in schimb le are. Da, e lup.

[ https://i.imgur.com/hUvstTq.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/xpBdAGR.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postvrajitoruldinoz, on 08 martie 2017 - 03:48, said:

Mult mai multi oameni au fost atacati de rechini in Mediterana decit de lup in toata Europa in ultimul secol.
In Europa de vest nu prea mai sunt lupi sau ursi, au cam fost exterminati. La noi e plin, ca noi suntem "iubitori" de lighioane periculoase.

Edited by MrReason, 08 March 2017 - 13:24.


#65
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,010
  • Înscris: 11.07.2016
Parerea mea (de vanator) este ca in poza pusa de initiator  este sacal.

#66
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Da ba...lupii nu ataca omu,ai dracu au ajuns sa atace si in oras,dar ce sa mai vorbim prin paduri
Ba eu v-am mai zis sa nu imi mai turnati gogosi dinalea pentru copii oiligofreni
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZIEvqRmH0E0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#67
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Copiii oligofreni ar trebui sa nu mai confunde viata reala cu o filmare de reclama

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PsrORuKe7mY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Jammalan-the-Prophet, 08 March 2017 - 15:17.


#68
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Copchii oligofreni ar trebui sa nu mai nege realitatea.

Si asta tot:

'Super pack' of 400 wolves terrorise remote Russian town after killing 30 horses in just four days
Read more: http://www.dailymail...l#ixzz4ak0D8FZw

Edited by MrReason, 08 March 2017 - 15:51.


#69
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Altu care posteaza clipuri din reclame

http://jalopnik.com/...eting-for-vodka

Quote

We now know what the popular, and obviously fake, video of Russian wolves attacking Moscow traffic cops and parking lots was really for. Selling Russians vodka.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/s00HQm_rWpk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

100% real?

nu

1000000% bullshit!

Edited by Jammalan-the-Prophet, 08 March 2017 - 15:38.


#70
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Si asta-i tot reclama la vodka probabil..

View PostMrReason, on 08 martie 2017 - 15:30, said:

Super pack' of 400 wolves terrorise remote Russian town after killing 30 horses in just four days
Read more: http://www.dailymail...l#ixzz4ak0D8FZw

Mai poftim niste vodka:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TSVpIldcdGQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MrReason, 08 March 2017 - 15:50.


#71
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Da de ce editasi cealalta postare?
Ca sa nu ramana cumva cuvintele "100% real?" langa o reclama?

Erai ferm convins ca aia de cred ca e reclama sunt copcilashi oligofreni.....ce s-a intamplat?

Vezi ca te-ai enervat atat de rau ca ai fost prins cu prostioara incat nici nu mai sti cu cine vorbesti si ce argumente sa aduci la ce discutie.
Dar poate te ajuta faptul ca eu nu imi sterg prostioarele cand le comit.

Eu nu am spus nicaieri ca nu exista atacuri sau ca nu exista lupi.
Am zis doar ca trebuie sa fi nitel cu capul sa crezi in reclame.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 08 March 2017 - 16:07.


#72
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Asa e, mi-am luat teapa(una mare), recunosc. Esti multumit? Am editat ca era penibila treaba. :D

Asta nu schimba faptul ca lupii pot fi periculosi si ca ataca oameni, iar eu sunt satul de lamentarile "iubitorilor" de animale.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate