Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

4G+ carrier aggregation la Digi Mobil

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2073 replies to this topic

#289
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 04.03.2016

View Postfiuny, on 29 noiembrie 2020 - 02:18, said:

Arată eronat 4G+, în aplicația nPerf, sau au fost făcute ceva modificări la rețea!

Arata eronat!
Eu aveam 4G+ in alta retea si in nperf aparea LTE, iar unde aveam 4G in nperf aparea LTE-A...

#290
rama

rama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.01.2004
În căutarea mea pentru telefonul perfect Digi îmi dau seama că așa cum au gândit cei de la RDS rețeaua telefonul care sa meargă calumea in rețeaua lor nu exista .

Pe langa faptul că 5G este mofturos și merge numai pe anumite telefoane , ok am înțeles dar hai sa vedem ce facem cu 4G+ daca 5G este un vis frumos .

Mă chinui de câteva zile sa găsesc telefonul ăla bun pt RDS dar surpriza .

Deci: a testat cineva in Oradea și Timișoara ( parca ) 4G+ și merge ? Și dacă merge pe ce telefoane .

Ce sa vezi Xiaomi Mi10 are 5G dar nu are CA B38 cu nimic . Are doar B1 + B8 . OnePlus însă are toate combinațiile pământului dar nu merge 5G și VoLTE mă rog " merge " relativ cu " combinații " care posibil sa îmi strice setările de securitate și pt mine fiind telefon de birou mă încurcă tare pt că orice " sideload" îmi blochează telefonul .

Deci știe cineva ce se mai aude cu CA la Digi ? Pt că dacă 5G nu avem macar 4G+ când o veni.

Încep din păcate sa fac calculul că un " Flagsip Killer " pe Orange + prețul abonamentului tot acolo mă duce anual. Și cum schimb telefonul cam 1 data pe an iau unul mai ieftin plătesc abonament mai mare dar am 3CA și 5G si și și . Deși după 10 ani de Digi ar fi chiar culmea.

#291
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,802
  • Înscris: 10.10.2011
Digi nu are oficial CA. Si in alea doua zone unde e activat, se poate dezactiva maine si nu ii poate acuza nimeni de nimic. Asa ca ai pus gresit problema de la bun inceput.

#292
rama

rama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.01.2004

View PostiRunaway, on 11 aprilie 2021 - 09:43, said:

Digi nu are oficial CA. Si in alea doua zone unde e activat, se poate dezactiva maine si nu ii poate acuza nimeni de nimic. Asa ca ai pus gresit problema de la bun inceput.

Facand o comparatie este că și cum ai spune că România nu are autostrăzi. Dar eu tot vreau sa îmi iau BMW și nu Logan.

Acum serios nu are dar ce crezi că va rămîne mereu așa? Pai in cazul asta am pus problema greșit când m-am abonat la Digi :)

#293
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,197
  • Înscris: 18.04.2008
La început iei cartelă PrePay și testez, apoi te abonezi.

#294
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,802
  • Înscris: 10.10.2011

View Postrama, on 11 aprilie 2021 - 10:05, said:

Facand o comparatie este că și cum ai spune că România nu are autostrăzi. Dar eu tot vreau sa îmi iau BMW și nu Logan.

Acum serios nu are dar ce crezi că va rămîne mereu așa?

Daca tu vrei sa fortezi niste comparatii ca sa-ti dai singur dreptate, e treaba ta. Ce treaba au autostrazile alea 2 - 3 care exista fizic cu o setare activata cel mai probabil de proba, n-as putea sa inteleg.

Iar serios, nu cred ca va ramane mereu asa, dar nu stiu cum va fi. Poate Digi face rost de alte benzi, poate nu face nimic, poate, poate. Pentru mine, faptul ca Digi nu extinde agregarea B1 + B38 e un semn ca ceva nu le convine la varianta asta. Si nu ma mir ca nu le convine. Dar daca tu esti sigur ca merita sa-ti bati capul si sa dai banii pe un telefon care sa stie neaparat CA B1 + B38, go ahead!

Edited by iRunaway, 11 April 2021 - 15:29.


#295
draand28

draand28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 22.04.2015

View Postrama, on 11 aprilie 2021 - 01:36, said:

În căutarea mea pentru telefonul perfect Digi îmi dau seama că așa cum au gândit cei de la RDS rețeaua telefonul care sa meargă calumea in rețeaua lor nu exista .

Eu am Xiaomi Mi10T, are multe benzi de 5G (inclusiv N1 pt orange si N78 pt orange + vdf si digi), are volte/vowifi pe digi si are si CA B1-B38. Recomand

#296
rama

rama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.01.2004
Mi10t pro da ar fi o varianta decenta . Cel fără PRO nu are OIS iar eu așa ceva nu mai cumpar după teapa luată cu MI5 .

Păcat că nu are și varianta cu 12/256 GB ar fi fost frumos. Dar în rest este o varianta rezonabilă.

#297
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,033
  • Înscris: 18.12.2007
Haideti sa ramanem on topic. Pentru discutii specifice despre telefoane mobile avem arie dedicata.

#298
rama

rama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.01.2004

View PostAlexEn, on 15 aprilie 2021 - 06:26, said:

Haideti sa ramanem on topic. Pentru discutii specifice despre telefoane mobile avem arie dedicata.


Corect.  Doar că nu prea avem arie dedicata telefoanelor care merg pe Digi . Pt că Digi are tot felul de " quirks ". Poate ar fi buna o zona specifica care sa adreseze aceste aspecte . De la CA la 5G, VoLTE și alte lucruri din punct de vedere al terminalelor .


Gata cu offtopic ul .

#299
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 950
  • Înscris: 26.03.2007
Mai este 4G+ în Oradea în zona cetate?
Ieri am fost în zonă și nu am mai avut 4G+!
Verificat pe două telefoane!
Samsung galaxy A71
Samsung galaxy A51 5G!

#300
sppflorys

sppflorys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 04.08.2008
Hello. Am observat faptul că Digi a început să activeze 4G+. Viteze inside între 60-110 Mbps. Zona testată: Buzau

#301
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,673
  • Înscris: 06.03.2004
Între ce benzi au făcut agregare?

#302
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,935
  • Înscris: 28.09.2017

 sppflorys, on 05 iunie 2022 - 02:03, said:

Hello. Am observat faptul că Digi a început să activeze 4G+. Viteze inside între 60-110 Mbps. Zona testată: Buzau
Apare în status bar 4G+?
Poate ai nimerit un SNR bun și testele ies okay.

#303
AndreiDex90

AndreiDex90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.09.2018

 clader, on 05 iunie 2022 - 06:36, said:

Între ce benzi au făcut agregare?
Banda 1 si 38

#304
sppflorys

sppflorys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 04.08.2008
Am testat pe toată zona Buzăului cu celmapper si 4G+ este intre 2100/2600 cu 800 Mghz. Nu are cum să greșească telefonul. Adică a apărut pe toată zona testată de mine(inclusiv prin 2 comune unde mai toate releele au acum 2100 cu 800). Și da, apare pe status bar 4G+!


Edited by sppflorys, 05 June 2022 - 10:21.


#305
DUALHD

DUALHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.10.2015
Salut. Pune un print screen din aplicațiile netmonitor sau cellmaper. Mersi.

#306
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 950
  • Înscris: 26.03.2007
Dacă mai este cineva din Buzău, să ne confirme minunea!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate