Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Xiaomi Redmi Note 4X

* * * * * 13 votes
  • Please log in to reply
3989 replies to this topic

#3727
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View PostSerpent, on 04 septembrie 2018 - 22:54, said:

...Sau scoti husa inainte de a-l pune in suport, dar crapa curand la colturi...

Defineste omul normal, te rog!
II crapa carcasa smartului daca e tinut in suport auto?

Omul normal aici se refera la producatorul de huse, la cel care face huse fara magneti pentru un device cu senzor magnetic,
Chestia cu S-view nu o inteleg la Xiaomi decat ca au si ei oameni fara bac, fara notiuni de fizica primara, care urasc campul magnetic.

#3728
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Baieti, o intrebare: stiti vreo metoda prin care cardul telefonului sa fie formatat si utilizat de catre telefon in formatul NTFS, nu in FAT32? Multumesc anticipat!

#3729
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 30.03.2009

View PostDeuxEx, on 05 septembrie 2018 - 23:39, said:

Baieti, o intrebare: stiti vreo metoda prin care cardul telefonului sa fie formatat si utilizat de catre telefon in formatul NTFS, nu in FAT32? Multumesc anticipat!

Chestia asta se face doar la calculator.


#3730
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014
Si nu stiu daca il recunoaste in format ntfs

#3731
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View PostDeuxEx, on 05 septembrie 2018 - 23:39, said:

...NTFS, nu in FAT32? Multumesc anticipat!
Daca vrei pentru fisiere lungi recomand exfat formatat in Windows [07h], nu mi'a facut probleme niciodata, desi se pare ca e cel mai nesigur file system.
Block size for exfat: 128k for maximum transfer rate

Altfel daca nu folosesti Windows, ext4 fara journalism.

#3732
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 29.03.2011

View PostAlxdava, on 04 septembrie 2018 - 15:30, said:

A instalat careva Miui 10?
Merge ok? Probleme?

Daca era fara probleme cred ca am fi primit toti update-ul! Eu stiu ca ar fi in teste(varianta beta) si ca i-ar "da drumul" prin octombrie si pt Note! Probabil ca te va lamuri mai bine un coleg care are/a avut timp de "sapat" pt a afla detalii despre Miui 10.

#3733
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007

View PostbuRn4media, on 06 septembrie 2018 - 08:07, said:

Si nu stiu daca il recunoaste in format ntfs

Nu, nu il recunoaste. Imi cere sa-l formatez. M-am lovit de problema asta cand am vrut sa pun pe card niste filme HD, de 5-7 GB. De aia ma intrebam daca se poate face vreo setare din telefon ca sa formateze si sa foloseasca cardul in NTFS in locul formatului FAT32. Mentionez ca am o tableta Huawei T3 care nu are nicio problema cu cardurile formatate in NTFS.

#3734
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013

View PostAlxdava, on 04 septembrie 2018 - 15:30, said:

A instalat careva Miui 10?
Merge ok? Probleme?
Am pus eu. Totul foarte ok momentan, inclusiv bateria. Cred ca e 7.8.24 de pe xiaomi.eu.

#3735
pte

pte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.05.2007
Salutare ! Nu stiu daca a mai intalnit cineva problema asta . Am la masina radio cu conexiune bluetooth . Cand am luat telefonul functiona prefect conexiunea cu radioul. De cand am trecut pe Android 7 se conecteaza si si reconecteaza continuu la intervale de circa 15 secunde . Am trecut de pe rom global stabil pe beta si degeaba . De la trecerea la android 7 , indiferent de versiunea de miui se intampla asta . Cu alte radio auto nu are problema asta si nici radioul in cauza nu are probleme cu alte telefoane . Ma gandesc sa fac downgrade la Android 6 dar nu prea stiu cum ...sau daca merita sa ma chinui...Altfel , telefonul functioneaza impecabil si nu ma indur sa il schimb. La fel si radioul de la masina ( e un Kenwood foarte bun care se aude bestial ). Multumesc.

#3736
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Baga si tu un password pe undeva si vezi dupa

#3737
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 30.03.2009

View Postpte, on 08 septembrie 2018 - 12:43, said:

Salutare ! Nu stiu daca a mai intalnit cineva problema asta . Am la masina radio cu conexiune bluetooth . Cand am luat telefonul functiona prefect conexiunea cu radioul. De cand am trecut pe Android 7 se conecteaza si si reconecteaza continuu la intervale de circa 15 secunde . Am trecut de pe rom global stabil pe beta si degeaba . De la trecerea la android 7 , indiferent de versiunea de miui se intampla asta . Cu alte radio auto nu are problema asta si nici radioul in cauza nu are probleme cu alte telefoane . Ma gandesc sa fac downgrade la Android 6 dar nu prea stiu cum ...sau daca merita sa ma chinui...Altfel , telefonul functioneaza impecabil si nu ma indur sa il schimb. La fel si radioul de la masina ( e un Kenwood foarte bun care se aude bestial ). Multumesc.

Resetează conexiunea de pe ambele device-uri și reconectează.


#3738
pte

pte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.05.2007

View PostAlxdava, on 08 septembrie 2018 - 16:13, said:

Resetează conexiunea de pe ambele device-uri și reconectează.
Am incercat. Am facut si upgrade de firmware la radio si degeaba.....Se pare ca va ajunge la pustiul meu. Macar cineva se va bucura..Posted Image

#3739
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
...dar incearca ce'ti spun eu, ce pierzi

#3740
pte

pte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.05.2007

View Postdan.me, on 08 septembrie 2018 - 17:54, said:

...dar incearca ce'ti spun eu, ce pierzi
Codurile de imperechere se iau automat. Am rezolvat . Solutia am gasit-o pe forumul MIUI si deoacamdata functioneaza ( am dezactivat sincronizarea agendei telefonului ). Multumesc de ajutor!

#3741
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Pai deci nu e DELOC convenabil, asa mereu vei avea de tastat, nu e rezolvare e complicare. Ai linkul ala de pe forum cumva?

#3742
pte

pte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.05.2007

View Postdan.me, on 08 septembrie 2018 - 23:01, said:

Pai deci nu e DELOC convenabil, asa mereu vei avea de tastat, nu e rezolvare e complicare. Ai linkul ala de pe forum cumva?

http://en.miui.com/t...473511-4-1.html

postarea 37

Edited by pte, 08 September 2018 - 23:26.


#3743
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View Postpte, on 08 septembrie 2018 - 23:25, said:

Are MTK inauntru tel tau?

Am mai gasit un defect, sunetul e decalat la inregistrarile video iar imaginea redata pe un PC e rasturnata sau daca filmez ca sa nu fie rasturnata sunetul va fi inversat stangul cu dreptul, probabil si la celelalte modele va fi la fel, asa ca testati inainte.

#3744
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 30.03.2009

View Postdan.me, on 09 septembrie 2018 - 15:10, said:


Are MTK inauntru tel tau?

Am mai gasit un defect, sunetul e decalat la inregistrarile video iar imaginea redata pe un PC e rasturnata sau daca filmez ca sa nu fie rasturnata sunetul va fi inversat stangul cu dreptul, probabil si la celelalte modele va fi la fel, asa ca testati inainte.

Din cate știu ăsta este topicul pt 4X, adică cu Snapdragon.
La miui 10 beta(varianta de pe en.miui) nu am probleme cu camera

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate