Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Xiaomi Redmi Note 4X

* * * * * 13 votes
  • Please log in to reply
3989 replies to this topic

#3313
bunyku

bunyku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.02.2006

View PostRobert13x, on 08 aprilie 2018 - 22:08, said:

Mai are cineva probleme cu facebook-ul pe ultimul xiaomi.eu ?
A intrebat cineva mai sus de ce vreau miui: pentru ca vreau sa il vand si am gasit pe cineva ..(persoana este o femeie in varsta)

Acum, am o mica problema: nu stiu daca este de la Facebook (aplicatia) sau Miui, dar tot da crash aplicatia de facebook. Sunt sigur ca persoana care vrea sa-l cumpere foloseste mult facebook si nu as vrea sa se simta ca si cum i-am dat "teapa" din cauza force close-urilor..doar aplicatia de facebook si messenger dupa ultimele update-uri fac asa..am citit si mai multe persoane au problema asta.
Am incercat si 9.5.1 si 8.4.4 (developer).

Sugestii ?
In cazul asta(vrei sa-l vinzi)incearca prin fastboot ultimul ROM oficial stabil.http://en.miui.com/a-234.html

#3314
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014

View Postcandreifx, on 09 aprilie 2018 - 10:23, said:

Bună ziua,
A avut careva problema cu încărcarea? A schimbat careva mufa de încărcare? Cam cât ar costa reparația? La mine ba se încarcă, ba nu. Într-o seara am încercat peste 30 de minute sa îl încarc. Reușeam doar dacă îl închideam dar doar mima ca ia curent, stătea LED-ul aprins și atât.
Mulțumesc!
mufa e vreo 30 Ron,te ajunge cred vreo 60 Ron cu totul.am dus alt model cu problema asta și cam atât mi a luat

#3315
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Am încercat mai multe cabluri și mai multe încărcătoare. Țin sa cred ca e de la hardware problema deoarece uneori încarcă, alteori nu.

View PostbuRn4media, on 09 aprilie 2018 - 12:26, said:

mufa e vreo 30 Ron,te ajunge cred vreo 60 Ron cu totul.am dus alt model cu problema asta și cam atât mi a luat
Și ai mai avut probleme după? Sau se strică imediat înapoi mufa? Măcar sa știu dacă rentează sa nu stau toată ziua prin service cu telefonul.
Mulțumesc!

#3316
myhayinferno

myhayinferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.08.2008
HD voice (cel de pe 3G) funcționează cuiva pe Vodafone sau Orange ?

#3317
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014
Pai îți înlocuiește mufa cu una noua,o să te tina cat o sa ai grija de ea.

#3318
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
După ceva timp de gândire m am hotărât să achiziționez acest model de telefon, problema este că cel mai bun preț îl are pcgarage, despre care am văzut persoane pe forum care nu au fost mulțumite de aceștia!E cineva care îl are de la ei sau a avut nevoie să apeleze la garanția oferită de(prin) ei?

Edited by Therockstar, 10 April 2018 - 10:49.


#3319
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Am luat eu un Note 4 Snapdragon Global Version de la pcgarage, plus multe alte produse și nu am avut vreo problema în aproximativ 5 ani de zile de când am luat de la ei.
E normal să fie și persoane nemulțumite.

#3320
reflavius

reflavius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 26.01.2007
Linistit poti cumpara, am avut recent chiar un note 4x cu problema microfon, a foster reparat in 8zile, deci clar sunt  ok!

#3321
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Ma gandeam la mi a1,dar si note 4x chiar de este mai vechi are cam acceasi configuratie si este si mai ieftin,ce spui,pot merge linistit pe note 4x global version?        "reflavius"si cine a facut reparatia,depanero?ai platit transportul?

Edited by Therockstar, 10 April 2018 - 11:55.


#3322
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Sunt subiectiv, nu am cum să recomand A1 în detrimentul lui Note 4.
Cert este că nu pierzi mare brânză eventual niște poze un pic mai ok și o greutate mai mică a telefonului la A1.
Poți pune Android 8.1 cu un custom rom sunt destule rom-uri stabile.

#3323
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Eu nu prea umblu la ele,imi place sa mearga din prima,fara custom rom pentru inceput,oricum spui ca e ok si isi merita banii!Am luat in calcul la el durata bateriei,procesorul snap.625 pe 14 nm care e destul de eficient si rapid!

Edited by Therockstar, 10 April 2018 - 12:29.


#3324
proxxym

proxxym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 10.12.2005
http://m.cel.ro/tele...eu-pMiY1NDMq-l/

Eu zic ca este ok pretul.

Am comandat unu' pt fimiu. Eu am luat de la ei in noiembrie aproximativ la acelasi pret.

#3325
reflavius

reflavius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 26.01.2007

View PostTherockstar, on 10 aprilie 2018 - 11:51, said:

Ma gandeam la mi a1,dar si note 4x chiar de este mai vechi are cam acceasi configuratie si este si mai ieftin,ce spui,pot merge linistit pe note 4x global version? "reflavius"si cine a facut reparatia,depanero?ai platit transportul?
Nu , era telpur pe certificat de garantie, dupa reparatie varul meu e multumit din nou de telefon, s-a intamplat la 1 luna de la utilizare, il are din noiembrie anul trecut.
Ca recomandare , mai bine mai ieftin decat mai scump, cred ca Note 4x nu are banda B20 fara trucuri, daca e important pentru tine, atunci e bine Note 4 Global care are sigur banda B20
Bafta

#3326
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Am făcut comandă de redmi 5 până la urmă dar nu de la garaj! Să vedem cum se mișcă când ajunge, dacă nu sunt mulțumit, retur și trecem la redmi 5 plus, asta e când nu le vezi într-un magazin sau shop!Am ales redmi 5 și pentru dimensiunea lui mai compactă!

Edited by Therockstar, 10 April 2018 - 14:53.


#3327
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Versiunea de ROM eu (8.4.4) nu suporta Orange VoLTE ??? Pe oficial 9.5.4.0 merge. Numai că nu am făcut un back-up. Sa vad daca pe developer/ultimul stable merge...
te doare bila.. pe en.miui.com gasesti acelasi ROM si pe Note 4 (exceptând MTK cu 6.0) si pe Note4X
.

Edited by m3rishor, 10 April 2018 - 19:26.


#3328
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 03.01.2013
Am comandat un skin de la cei de la slickwraps, atunci cand au avut promotia cu skin-urile ce aveau numele firmei pe ele. A ajuns acum ceva timp, l-am montat eu, acasa, dar cam pe fuga, ceea ce se si observa la butoanele de volum. Oricum, pot sa zic ca au skin-uri de calitate. Chiar m-a incantat faptul ca este full body, numai ca trebuie avuta grija la aplicare pentru a se pune perfect. O sa atasez si niste poze, ofera un aspect mai placut telefonului, il face mai special, zic eu. Preturile sunt ok pentru ceea ce ofera, mai ales ca pentru Redmi Note 4 nu gasesti la orice producator mai mare.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   211.01K   63 downloads
  • Attached File  2.jpg   212.75K   67 downloads
  • Attached File  3.jpg   144.61K   70 downloads
  • Attached File  4.jpg   213.58K   64 downloads


#3329
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
De unde pot lua touchscreen pt un note 4 de 64 GB luat de la garaj ?
Am înțeles că este carcasa de 4x la versiunea  globală cu Snapdragon si 4GB / 64 Gb.

#3330
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Am facut update la ultima versiune lui 4X, dar tot mai ingheat uneori (si isi da restart). Ce sa aiba?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate