Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Care a fost cel mai urat an pentru voi? Dar cel mai frumos an?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
nu stiu de ce ar trebui sa ne pese noua ce se intampla pe plan intern/extern in politica, in 99% din cazuri nu suntem afectati, asa ca nu vad daca putem lua in considerare aceste aspecte. Mai mult, important ar fi sa ne bazam sau sa ne incradram pe viata si familia noastra.

Atat timp cat avem ce sa mancam, suntem sanatosi, avem un loc de munca, o familie frumoasa, atunci sa traim maxim si sa respectam fiecare zi pentru ca poate fi ultima.

Va pup si va urez un an nou mai bun, mai sanatos si mai prosper.

#20
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,073
  • Înscris: 07.11.2006
Cei mai frumosi ani?Anii in care au avut loc alegeri.
Cei mai urati ani?Anii dintre alegeri.

#21
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,094
  • Înscris: 20.12.2007

 argentum, on 28 decembrie 2016 - 04:23, said:


pai si cum o recunoastem?

Nu vorbi, răcane! S-o cunoști, că de-aia ești soldat! Dacă n-oi cunoaște eu pă vrășmaș, atunci pă cin’ să cunosc? Pă tata? Epizotia vine mai ales vara, din cauză că atunci, fiind căldurile mari, santinelele are obicei să doarmă la post. Să nu dormiți în gheretă, leat, că aveți a face cu mine: vine epizotia și ne omoară pă toți. Să dea dracu să vie epizotia să ne omoare, că vă arăt eu! Vă gonesc și mort la pluton de pedeapsă!

#22
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 rolexbrolex, on 28 decembrie 2016 - 01:06, said:


pentru ca Brexit,

Urasc prostia asta. Ati ajuns sa copiati un retardat. Posted Image

#23
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010

 rolexbrolex, on 28 decembrie 2016 - 01:06, said:

insa nu trebuie sa ma plang, trebuie doar sa-mi caut de lucru si automat imi imbunatatesc viata,

Cu asta mi-ai castigat respectul.
Altii considera ca daca isi pierd slujba isi imbunatatesc viata. Mai un ajutor de somaj, mai o mila, alea alea.

#24
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
La Multi Ani fericiți si sănătate.....

#25
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
2015

#26
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
Buni: 1984-1998, 2008-2016
Rai: 1999-2004
Memorabili: 1997, 2005, 2009, 2013

Buni au fost anii copilariei simple si lipsita de griji si mai apoi anii de maturitate si independenta.
Anii rai ii consider pe cei ai adolescentei, multe framantari pentru nimic.
In anii memorabili s-au intamplat chestii personale care mi-au marcat viata definitiv, in bine.

#27
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Cei mai frumosi ani din viata: 2012 si 2006( in perioada 2004-2008 am fost student). In acei ani am avut un nivel de fericire care nu cred ca se va mai atinge vreodata.

Cea mai frumoasa perioada din toata viata de pana acum, in care m-am bucurat de cea mai multa libertate: Decembrie 2010-Mai 2014, desi din 24 ianuarie 2014 deja scartaia. E perioada de la semnatura.

Cel mai urat si nasol an: 2014, anul care a demolat fericirea si mi-a zdruncinat din temelii stabilitatea/sanatatea psihica. 2015-2016-mai buni decat 2014, sunt in curs de revenire, dar nu voi mai putea atinge vreodata nivelul de fericire din 2010-2013. Sunt chiar la un nivel mai jos decat in studentie.

Anii '90 nu mi-au placut, copilaria nu mi-a placut, am inceput sa ma simt bine din 2003-2004 incoace. La 18 ani am capatat incredere in mine, pana atunci eram varza.

Edited by Neaceasca85, 21 January 2017 - 15:53.


#28
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Cel mai frumos an e cel in care te nasti. Cel mai urat e cel in care mori.
Restul e cancan.

#29
Siranoush

Siranoush

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.01.2017
2012 - cel mai rău. Bullying on and on #highscool, fail în dragoste, teenage angst şi toate cele.
Şi-a luat revanşa însă 2016-le, care mi-a adus succese pe toată linia, relativ, se putea şi mai bine.

#30
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
De mic am avut impresia ca partea de dragoste si relatii nu e de mine si nu trebuie sa o pun la suflet. Am fost ferm convins ca voi ramane singur si ca daca incerc ceva, evident va fi epic fail. Sa ma insor, ce e aia? Nu am inteles-o pe asta. Si nici de ce. Chiar daca realizez ca va fi bai cand mama nu va mai putea. Rad copios cand aud de sinucideri din dragoste.

Prin urmare, am avut doar 3 iubiri platonice, una prin 2000-2001(aici un fost bully de gimnaziu s-a luat de mine pe strada ca de ce ma uit la noua vecina, dupa ce ma mutasem de la bloc la vilaPosted Image ), a doua prin 2006 si ultima in 2011-2013 (probabil cea mai naiva dintre ele, fara vreo baza de realizare), sfarsite cu fail, asa cum ma asteptam. Dar nu pun la suflet asa ceva, mi se rupe, pun la suflet lucruri de care unii sunt socati ca tin cont.

Dar nu am avut cum sa nu pun la suflet decesul tatalui meu la 59 de ani in 2014. Imaginea fara el prabusea totul in jurul meu. Un om puternic care le tinea sub control pe toate. Caruia ii parea rau ca nu a apucat sa ma vada casatorit. L-a vazut pe fratele, in 2006.

Mai ales ca toti depindeam de el si nu numai noi, familia, ca a fost un om ce a facut mult bine multor semeni de-ai lui, poate tocmai de aia Dumnezeu l-a luat repede la El. In 2014 chiar am simtit o mare revolta si o mare suparare si ranchiuna/dorinta de razbunare pe insasi ea, viata.

Edited by Neaceasca85, 30 January 2017 - 20:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate