Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Care a fost cel mai urat an pentru voi? Dar cel mai frumos an?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
rolexbrolex

rolexbrolex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 28.12.2016
Inca sunt prea tanar ca sa pot spune ce an mi s-a parut cel mai rau .Nu m-am imbogatit, nu mi-am gasit jumatatea, nu m-am distrat atat de tare, dar inca am familia intregita, inca sunt sanatos  (doar sa mai scap din kilograme) , inca am un acoperis deasupra capului, am acces la internet, am ce sa mananc zi de zi .Dar per ansamblu, pana acum,  cei mai frumosi ani mi s-au parut 2007-2010 cand calatorisem cu  familia  in cam toata Romania  in vacantele de vara si de iarna.  Si oarecum anii 2013-2014 (tranzitia de la liceu la facultate) : pentru ca am avut cel mai mare succes la fete la vremea respectiva, colegute multe si frumoase  Posted Image .  Personal, 2016 mi s-a parut un an mai pustiu  in privinta fetelor si distractiilor , insa nu trebuie sa ma plang, trebuie doar sa-mi caut de lucru si automat imi imbunatatesc viata, dar si pentru a face fata provocarilor. Ce-i drept, a fost un an in care am invatat mai multe, am citit mai mult, am jucat jocuri mai multe, am vizionat mai multe filme de calitate.



Mai toti zic ca 2016 a fost anul cel mai naspa din istoria omenirii: pentru ca Brexit, pentru ca Trump a devenit presedintele SUA,  atentate in serie in Franta, Belgia, Germania,  SUA,  Turcia si Pakistan,   razboi in Siria, ISIS, ba ca comunistii au castigat alegerile din Romania si Moldova , virusul Zika , cutremur in Italia etc.

2016-un an in care multe celebritati nu i-au supravietuit:  Prince, David Bowie, George Michael, Leonard Cohen, Muhammad Ali, Harper Lee, Fidel Castro, Edgar Mitchell, Alan Rickman, Anton Yelchin, Elie Wiese, Ana de Romania, Nancy Reagan, Gene Wilder, Shimon Peres, Carrie Fisher,

Ba ca a fost si un an al despartirilor, divortand  multe vedete de la Hollywood: Drew Barrimore și Will Kopelman, Kristen Dunst și Garret Hedlund, Johnny Depp și Amber Heard, Nicolas Cage și Alice Kim, Taylor Swift și Calvin Harris, Gigi Hadid și Zayn Malik, Joshua Jackson și Diane Kruger, Lady Gaga și Taylor Kinney, Angelina Jolie și Brad Pitt, Rihanna și Drake

Why 2016 was a terrible year
Is 2016 the worst year in history?

Ok, nu vine sfarsitul lumii!

Eu nu as crede pentru ca asta vor cei din mass media sa credem.  In fiecare an au murit celebritati:  de exemplu 2004 cand au murit Reagan, Yasser Arafat ,Marlo Brando , Peter Ustinov. Sau anul 2008 cand au murit Edmund Hillary , Hearth Ledger, Charlton Heston.  Iar in privinta dezastrelor, anul 2016 nu a fost atat de catastrofic cum a fost anul 2004 sau 2008 sau 2011 in ce priveste cutremurele.
Multi uita ca in anul 2011 s-a produs primavara araba, razboaiele civile din Siria si Libia, cutremurul din Japonia,  ceva dictatori ajunsi istorie, celebritati  moarte ca Steve Jobs, Elisabeth Taylor sau Vaclav Havel .   Sau  anii  2001-2003 (9/11, razboiul din Irak) sau 2008 (criza economica, multi ajunsi in strada, companii falimentate, concedieri in masa, multi  afaceristi si speculanti care s-au sinucis).
Pana la urma, nu traim in anul 1916 (cand Europa era in plin razboi si sute de mii de soldati mureau ciuruiti in transeele de la Verdun) sau 1929 (marea depresiune) sau anul 1942 (Stalingrad, bataliile din Pacific, ocupatia nazista la apogeu in Europa) sau anii critici ai  Razboiului Rece.  

Sunt 16 motive pentru  care anul 2016 nu a fost un an asa de rau:

Some Good News: 16 Ways 2016 Is Not a Total Dumpster Fire - YouTube


De fapt,   anul 2016 a fost un an mai bun decat credem  si am putea  sa spunem cu optimism :

    "BUN VENIT 2017 SI LA MULTI ANI !" Posted ImagePosted ImagePosted Image Posted ImagePosted Image

Edited by rolexbrolex, 28 December 2016 - 01:14.


#2
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Pai mai e pana la urările de noul an......nu?

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,352
  • Înscris: 01.12.2001
Cel mai bun: çel ce a trecut

Cel mai rau: cel ce vine.
Si tot asa.

#4
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,965
  • Înscris: 24.01.2012
2016

#5
rolexbrolex

rolexbrolex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 28.12.2016

 LouisCyphre, on 28 decembrie 2016 - 01:14, said:

2016
E bine sa si argumentati de ce....

#6
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006
Iaca si cutremur acuma :))

#7
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Cel mai prost... nu pot să zic. Probabil ăia în care am avut depresii nasoale.
Cel mai bun... au fost mai mulţi.

#8
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009

 Daniellone, on 28 decembrie 2016 - 01:23, said:

Iaca si cutremur acuma Posted Image)

L-ai simtit si tu?

#9
rolexbrolex

rolexbrolex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 28.12.2016

 djl, on 28 decembrie 2016 - 01:23, said:

Cel mai prost... nu pot să zic. Probabil ăia în care am avut depresii nasoale.
Cel mai bun... au fost mai mulţi.
Nu ma pot decide: 2010, 2012 sau 2015?

Evident, depresii din cauza dragostei....

 Daniellone, on 28 decembrie 2016 - 01:23, said:

Iaca si cutremur acuma Posted Image)
In 2017 se implinesc 40 de ani de la cutremurul ala mare......deci vigilenta maxima!

Sincer, dupa faza cu cutremurul,   cred ca era mai bine daca deschideam topicul pe 31 ianuarie....

#10
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007

 rolexbrolex, on 28 decembrie 2016 - 01:53, said:




In 2017 se implinesc 40 de ani de la cutremurul ala mare......deci vigilenta maxima!


Sa stam ca Mos Teaca treji si cu sabia in mana ca sa prindem epizootia cand intra in sat ?

LE. Intrebarea mea nu se adreseaza celor care au dat bacul recent sau se pregatesc pentru asta.

Edited by Kokoshmare, 28 December 2016 - 02:02.


#11
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,470
  • Înscris: 17.04.2006

 djl, on 28 decembrie 2016 - 01:23, said:

Cel mai prost... nu pot să zic. Probabil ăia în care am avut depresii nasoale.
Cel mai bun... au fost mai mulţi.

Si toti incep cu 19

2016 a fost petntru mine cel mai frumos. Cel mai urat a fost 2016.

#12
rolexbrolex

rolexbrolex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 28.12.2016

 Kokoshmare, on 28 decembrie 2016 - 02:01, said:

Sa stam ca Mos Teaca treji si cu sabia in mana ca sa prindem epizootia cand intra in sat ?

Cand spuneam vigilenta, ma refeream la a ne muta la casa......ca la bloc comunist din oras n-ai nicio sansa in caz de cutremur mare , oricat de bine ai fi de pregatit.

#13
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
2006

#14
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

 Kokoshmare, on 28 decembrie 2016 - 02:01, said:

Sa stam ca Mos Teaca treji si cu sabia in mana ca sa prindem epizootia cand intra in sat ?

LE. Intrebarea mea nu se adreseaza celor care au dat bacul recent sau se pregatesc pentru asta.

pai si cum o recunoastem?

#15
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
2015-2016 = probleme serioase de sanatate, decese.

2016 = bebe + cumparat casa mea.

#16
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

 dorin_2k, on 28 decembrie 2016 - 01:09, said:

Cel mai bun: çel ce a trecut

Cel mai rau: cel ce vine.
Si tot asa.

Adica din rau in mai rau ?

#17
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Ptr. mine nu a fost nici frumos si nici urat.......

#18
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
2009

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate