Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Samsung S8 - discutii generale

* * * * * 14 votes
  • Please log in to reply
15768 replies to this topic

#12727
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007

 Poll77, on 17 iunie 2018 - 23:13, said:



Nu ma intereseaza SOT , sa fie si de 2-3 ore , dar sa ma tina toata ziua.
Actualul ma tine cam 2 ore sot si e mort , deci undeva pe la 4 ore cam asa.
Te tine " o zi" si 4 ore de SOT. Prin zi a NU se intelege 24 de ore ! Intra pe topicul de autonomie sa iti faci o idee.
Pe de alta parte daca iti place sa porti telefonul fara huse butucanoase si suferi de teama de a-l sparge, iti recomand sa NU il iei. Daca nu esti setat pe samsung , poate gasesti ceva cu un grip mai bun,  asta zici ca tii sapunul ud in mana dupa ce te-ai dat cu crema solara pe maini.

#12728
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016

 M0sGerila, on 18 iunie 2018 - 05:48, said:


Avand in vedere ca din septembrie reincepe facultatea , am nevoie de telefon de la 8 dimineata pana pe la 4-5 cam asa , pana ajung acasa.
Nu ma prea joc, poate 5 minute un meci pe Clash Royale , nu prea folosesc nici youtube.
Am nevoie de whatsapp , si camera.

Sunt axat pe Samsung , am folosit un S6E care m-a tinut destul de bine incluzand cazaturi pe gresie si pe beton.
Husa alcantara am sa folosesc , in rest nu prea ,a incanta nimic.

#12729
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 16.05.2007
tare asta, meriti like.Nu am mai auzit de necesitatea asta.

Edited by liberlamare, 18 June 2018 - 12:50.


#12730
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016

 MusafirulCreativ, on 17 iunie 2018 - 23:37, said:


Cum am mai precizat , camera/snapchat/whatsapp si date mobile cam 5-6 ore pe zi , il tin pe 3G deoarece imi ajunge.
Nu trec de 2 ore jumate cu asta nici pe Wi-Fi.

M-am gandit si la S8+ , insa mi-e frica sa nu fie prea mare si incomod.
Am butonat un Note 8 si dupa circa 5-6 minute nu mai puteam sa-l tin ca ma dureau degetele.
Amprenta nu era o problema nici la note8 , ajung lejer.

#12731
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Intrebare: Stiu ca unii s-au confruntat cu battery drain ref la cell stand by la trecerea pe Oreo... cum ati remediat? Aceeași probleme se intampla si pe S7 după update la Oreo

#12732
tank

tank

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 07.09.2006
Daca e cineva interesat de un s8 il dau pe al meu. Full box cu folie fata/spate din prima zi. Garantie 1 an si 4 luni. Trec pe ios ca nu am folosit niciodata si vreau sa vad cum e :)). Va astept in privat.

#12733
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018

 Poll77, on 18 iunie 2018 - 12:49, said:

Cum am mai precizat , camera/snapchat/whatsapp si date mobile cam 5-6 ore pe zi , il tin pe 3G deoarece imi ajunge.
Nu trec de 2 ore jumate cu asta nici pe Wi-Fi.

M-am gandit si la S8+ , insa mi-e frica sa nu fie prea mare si incomod.
Am butonat un Note 8 si dupa circa 5-6 minute nu mai puteam sa-l tin ca ma dureau degetele.
Amprenta nu era o problema nici la note8 , ajung lejer.

Vezi ca pe 3G consuma mult mai multa baterie decat pe 4G. De aia probabil te tine 4 ore incarcat.

S8+ e putin mai comod decat Note, avand colturile rotunjite. Si mie mi s-a parut mare la inceput, dar in maxim 2 zile te obisnuiesti. Cand pui mana apoi pe un S8 normal ti se pare ca e prea mic. Acum depinde si cat de mari ai palmele Posted Image

 Tomaz2015, on 18 iunie 2018 - 14:24, said:

Intrebare: Stiu ca unii s-au confruntat cu battery drain ref la cell stand by la trecerea pe Oreo... cum ati remediat? Aceeași probleme se intampla si pe S7 după update la Oreo

Factory reset dupa update sau pui direct Oreo cu Odin "pe curat". Eu am folosit a doua varianta si n-am avut probleme. Asta pe S8. Daca vorbim de S7, eu as astepta urmatorul build inainte sa bag biscuiti in el :)

Edited by MusafirulCreativ, 18 June 2018 - 16:16.


#12734
gabidiesel

gabidiesel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.07.2009
Salut...am un s8 updatat la OREO CRED...și am blocată posibilitatea de a activa OEM..pentru a pune recovery sau un custom ROM...ce pot face in cazul asta...as incerca un flash stock CRED cu Odin...dar mie că îl bricuiesc...cava sfaturi??
Menționez că sunt pe Stock ROM, rootat și am și TWRP instalat.

Edited by gabidiesel, 18 June 2018 - 20:07.


#12735
Anbu24

Anbu24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 25.02.2016

 IrrelevantWhiteMan, on 18 iunie 2018 - 00:40, said:

Salutare baieti. Vreau ceva recomandari pentru folie sticlă s8 sa nu prindă aer pe margini/sa nu se deslipeasca.
Salut eu iti recomand aceasta folie de sticla https://24gsm.ro/pro...y-s8-full-glue/ parerea mea este ca e ceea mai buna folie de sticla posibila pentru S8, si am testat 4 folii pana acum pe banii mei, pacat ca nu am stiut din prima zi de cand am luat telefonul de acest produs, si se poate folosi si cu huse gen Spigen UAG etc

#12736
valeone5

valeone5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 18.09.2007

 Tomaz2015, on 18 iunie 2018 - 14:24, said:

Intrebare: Stiu ca unii s-au confruntat cu battery drain ref la cell stand by la trecerea pe Oreo... cum ati remediat? Aceeași probleme se intampla si pe S7 după update la Oreo

Am sunat la Samsung Romania pentru aceasta problema (standby batery drain) si pentru problema cu mutatul jocurilor pe cardul de memorie (nu se muta efectiv: de. exemplu pentru Asphalt 8 cei 3 Gb sunt pe memoria interna si nu pe card)
Astazi au intrat de la Samsung cu Smart tutor pe telefonul meu si au facut niste teste.
Astept raspuns de la ei despre solutionare probleme ..

#12737
mircea_aq

mircea_aq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 09.07.2008
S8 e mic. Pot sa spun linistit treaba asta folosind in acelasi timp un s8+ si un x. Mai depinde si ce telefon ai avut inainte. Posibil ca daca ai avut un s7 simplu sa fie in regula si s8-ul.
Altfel mergi pe plus cu incredere, diferenta dintre 5.8 si 6.2 se simte mai mult decat o spun cifrele, mai ales cand vine vorba de surfing pe net.
SOT e cel mai celebru inutil indicator. Sigur, o baterie mai mare ajuta cauza, dar baterie o zi sau 22-24 de ore presupune nu numai o eficienta hardware ci si o optimizare software pe masura, iar androidul momentan e in mare deficit la capitolul asta.

Sunt destule teste pe youtube in care telefoanele incarcate la 100% sunt apoi descarcate ruland fie jocuri, fie benchmark-uri, fie filme. Marea majoritate mi se par facute in spiritul corectitudinii, si desi relevanta lor e diferita pentru fiecare utilizator in parte, iti faci o idee despre ceea ce poate telefonul respectiv proaspat scos din priza si forjat pana moare.

In cazul s8+ scoti 5-6-7 ore de utilizare continua la acest gen de test. Daca as naviga pe internet pe wi-fi-ul de acasa as scoate 10+ ore SOT. Relevanta ? Mica spre deloc, pentru ca pattern-ul de utilizare presupune perioade mai scurte sau mai lungi de stand-by intre sesiunile de utilizare, ori fix aici e problema androidului, si asa ajungi ca dintr-un potential de 6-7 ore de SOT sa ai in practica 2-3-4 ore.




#12738
Tatarul

Tatarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 25.11.2012
Guys, o mica intrebare am si eu:

Voi ati dat disable la optiunea de fast charge?

Am observat optiunea de a face asta si m-am informat de ce e o posibilitate, ca sa descopar ca aparent fast charge-ul degradeaza mult mai repede bateria

Deci, voi cum si in ce circumstante il folositi?
Ati observat ceva diferente ? Sau stiti povesti in care fast charge-ul chiar a daunat mult?

Edited by Tatarul, 19 June 2018 - 00:13.


#12739
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016

 Tatarul, on 19 iunie 2018 - 00:05, said:


Am distrus bateria unui S6E cu FC.

In 9 luni parca , s-a degradat foarte mult. L-am si schimbat dupa aia.

Iar intr-un an , incarcat fara FC noaptea si ziua la nevoie cu FC pot sa zic ca tine cu o idee mai bine.

Degradeaza , destul de binisor. Insa daca ai nevoie de baterie , da-i in freza oricum acumulatorul se schimba.

#12740
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013
Eu de 1 an de zile tot cu FC l-am incarcat si tine la fel...pana se duce bateria apare s11 si s8 o sa il folositi pe post de gps/camera de bord etc 😂

#12741
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
Eu folosesc fast charge pe cablu doar cand sunt pe fuga si am nevoie de maximum de incarcare in cel mai scurt timp. In rest, incarcare standard. Am observat ca dupa o incarcare pe fast charge bateria se descarca la fel de repede cum se incarca Posted Image Pe standard tine simtitor mai mult de la o incarcare la alta. Deci nu e doar chestie de degradat acumulatorul, ci chiar si de autonomie.

Edited by MusafirulCreativ, 19 June 2018 - 12:28.


#12742
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 04.11.2014
Daca il incarci de 2 ori pe zi e normal sa distrugi bateria mult mai rpd decat daca il incarci o data la o zi sau doua.
La mine dupa 6 luni mi se pare ca tine chiar mai bine bateria deoarece soft-ul este mult mai bun decat pe nougat.

#12743
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
Recent am pus si eu mana pe un Dex Pad la reducere, cu incarcator si cablu HDMI inclus. Foarte misto pentru vazut filme/poze/youtube pe TV sau stat pe net si putin office unde nu ai alta varianta si/sau nu vrei sa cari un laptop dupa tine (camere de hotel de exemplu). Voi ce alte chestii cool faceti cu Dex-ul? Ceva sugestii de aplicatii faine?

#12744
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Apropo de filme si youtube pe tembelizor: vedeti ca surprinzator de multe televizoare sint acum smart sau oareascum smart - in fine poti sa faci cast screen (inclusiv audio) pe ele! Dati in youtube sau ce player aveti acolo si s-ar putea sa aveti o surpriza sa gasiti mai multe televizoare pe acolo :-) Si chiar daca nu exista din prima cautati modelul televizorului sa vedeti poate are totusi wifi dar nu-i configurat. Variantele astea-s mult preferabile ca nu trebuie sa stai legat cu telefonul de televizor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate