Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Samsung S8 - discutii generale

* * * * * 14 votes
  • Please log in to reply
15768 replies to this topic

#12709
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Salut!
Am primit o oferta de la vodafone cu 1100 lei pentru S8 si as avea doua intrebari:
1. As vrea sa tin telefonul minim  2 ani de zile. Credeti ca mai tine atat timp (ca hardware si suport software)?
2. Cat de mult tine bateria de 3000 mAh? Eu il cam folosesc destul de intens.

Multumesc/!

#12710
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 04.11.2014
Ce abonament? 1100 lei + un abonament de maxim 24 de euro as zice ca mai merita S8-ul. ( Eu l-am prins acum jumatate de an la Orange la portare - ~500 lei + abonament de 31 euro )
De tinut mai tine, inca se misca bine, iar update-ul la Android P o sa apara si aici, doar ca ala o sa fie si ultimul update major.
Bateria tine cam la fel ca la orice alt telefon cu baterie de 3000mAh. Nu sunt diferente majore.

Edited by uNNNk, 16 June 2018 - 20:20.


#12711
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Abonament de 18 euro. Mi-au oferit și P20 la 1300 lei

#12712
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 04.11.2014
Pretul pare destul de bun, mai ales daca abonamentul acela este cel principal.

Acum depinde si de preferintele tale. Daca iti place design-ul de la S8 / P20, soft-ul etc.
Pe S8 nu poti pune folie de sticla fara sa arunci gramezi de bani, nu se mai stie daca mai primeste ceva dupa Android P, are autonomia mai mica decat P20, iar senzorul de amprenta, cel putin pt mine, se misca destul de greu. Pe Moto G5s si Mate 10 Pro merg mult mai bine senzorii de amprenta. S8-ul inca exceleaza la calitatea ecranului, mult mult mai bun decat Mate 10 Pro si probabil si P20, luminozitate mult mai mare. La design la S8 mai intra si camera care nu e iesita in relief deloc, doar are un "scut" de protectie in jurul ei. Soft-ul mi se pare mai frumos pe S8, Huawei au un skin mai invechit, cu multe imprumuturi de la iOS - care nu arata chiar atat de bine.

Edited by uNNNk, 16 June 2018 - 21:27.


#12713
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007

View PostuNNNk, on 16 iunie 2018 - 20:18, said:

Ce abonament? 1100 lei + un abonament de maxim 24 de euro as zice ca mai merita S8-ul. ( Eu l-am prins acum jumatate de an la Orange la portare - ~500 lei + abonament de 31 euro )
De tinut mai tine, inca se misca bine, iar update-ul la Android P o sa apara si aici, doar ca ala o sa fie si ultimul update major.
Bateria tine cam la fel ca la orice alt telefon cu baterie de 3000mAh. Nu sunt diferente majore.
Cam exagerat, in Decembrie am dat 150 de euro si am abo de 25, redus de la 31 , tot la portare.

#12714
valeone5

valeone5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 18.09.2007

View PostuNNNk, on 16 iunie 2018 - 18:25, said:

Ai formatat cardul pt a fi memorie interna? Daca nu, atunci aia e problema.
Si de ce ai vrea sa muti jocurile de pe o memorie foarte rapida pe un card inferior? Nu mai bine muti poze, muzica etc.?
Ai atatea jocuri incat sa ocupi 45 GB?
Unde e optiunea de formatare card ca memorie interna ?

#12715
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 04.11.2014
^ Daca nu e la stocare, atunci inseamna ca au dezactivat-o cei de la Samsung.
Cred ca se mai poate rezolva cumva prin ADB, dar nu are rost.

#12716
valeone5

valeone5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 18.09.2007
Nu mai este. Dar la aplicatie spune ca aplicatia e mutata pe cardul extern !!! Si nu este !

#12717
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 04.11.2014
Nu mai incerca, daca ti-am spus ca nu se pot muta fara a "transforma" cardul in memorie interna atunci asa e. (Stiu despre ce vorbesc deoarece m-am confruntat si eu cu problema asta pe device-uri cu memorie interna foarte mica, gen 8GB)
Optiunea de mutare pe card (fara a transforma cardul) este extrem de veche pe Android si nu a mers niciodata bine. Aplicatia trebuie sa fie compatibila cu aceasta mutare (nu prea e niciuna compatibila). Oricum, se mutau doar cateva fisiere, deci cel mult scapai de 20-30% dintr-o aplicatie.

Edited by uNNNk, 17 June 2018 - 19:47.


#12718
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
Eu vad ca inca exista optiunea de a formata cardul de memorie. S8+ cu CRED. Sau voi va refereati la altceva?

LE Da, va refereati la altceva. Bad post.

Attached Files


Edited by MusafirulCreativ, 17 June 2018 - 20:43.


#12719
valeone5

valeone5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 18.09.2007

View PostMusafirulCreativ, on 17 iunie 2018 - 20:41, said:

Eu vad ca inca exista optiunea de a formata cardul de memorie. S8+ cu CRED. Sau voi va refereati la altceva?

LE Da, va refereati la altceva. Bad post.
Se poate formata ca memorie interna ? Asta era intrebarea !

#12720
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018

View Postvaleone5, on 17 iunie 2018 - 20:46, said:


Am inteles. Eu nu stiu sa fi vazut optiunea asta la samsung pana acum (incepand cu S3).

#12721
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 04.11.2014
Optiunea de formatare card SD ca memorie interna a aparut pe Android 6 Marshmallow, dar Samsung nu a introdusa pe S-uri deoarece au spus ca nu e nevoie. (Memorie interna fiind mult mai rapida si destul de spatioasa pt aplicatii) (Cred ca Samsung nu a introdus optiunea pe nicio serie)
Optiunea asta de formatare card sd ca spatiu de stocare interna a fost introdusa tocmai pt a inlocui cealalta mutare care nu facea mare lucru.

Cealalta optiune (de mutat aplicatiile fara formatare) cred ca o aveam si pe un HTC cu android 2.3.4.(sau ce versiune era atunci)

@MusafirulCreativ - Optiunea aia e pt a formata(sterge) datele de pe card. Aia ar trebui sa fi fost pe toate Androidurile sub un nume asemanator. (Poate nu chiar in acelasi loc)

Edited by uNNNk, 17 June 2018 - 21:39.


#12722
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Salut,

Am mai postat pe topicul acesta , dupa multe luni de calculat si gandit , m-am decis ca insfarsit o sa-mi schimbi actualul S6E cu S8.

Insa , am niste intrebari..

Mai merita in 2018? Sau sa ma gandesc la un eventual S9?

Nu sunt heavy user , whatsapp 80% din zi , restul de aplicatii facebook/insta/snap/youtube 20%.
Nu am cerinte mari , vreau pur si simplu un telefon care cu aplicatiile astea , sa ma duca o zi intreaga , actualul telefon il incarc de 2 ori pe zi sa ma tina pana seara.
Datele active cam de la 5 dupa-masa pana pe la 10-11 seara.
Camera are potratit mode? Am vazut niste poze foarte faine cu optiunea respectiva si chiar sunt curios daca se poate si pe S8.

Va multumesc.

#12723
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Zii cate ore de sot ai nevoie!
De meritat, parerea mea este ca merita....e 1700 de lei sigilat pe olx , fata de 3400 cat era acum 6 luni in magazin!
9-le numai daca e 2000 lei merita, altfel nu e mare diferenta !

#12724
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016

View PostM0sGerila, on 17 iunie 2018 - 22:42, said:


Nu ma intereseaza SOT , sa fie si de 2-3 ore , dar sa ma tina toata ziua.
Actualul ma tine cam 2 ore sot si e mort , deci undeva pe la 4 ore cam asa.

#12725
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
@Poll77, la S8+ nu te-ai gandit? Eu am trecut de la S6E la S8+ si a fost (si este) cea mai buna alegere. Bateria e mai mare decat la S8 si fata de S6 pe care il incarcam si de doua ori pe zi, pe asta il incarc la doua zile utilizare normala si o data pe zi cu heavy use. Plus ca ecranul mai mare e superb. Dar da, inca merita, indiferent pe care il alegi. Telefonul merge fluid, camera mi se pare foarte buna, totul merge asa cum ar trebui.

#12726
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Salutare baieti. Vreau ceva recomandari pentru folie sticlă s8 sa nu prindă aer pe margini/sa nu se deslipeasca.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate