Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Cancer la ficat si plamani

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View PostYOUR_GOD, on 07 decembrie 2016 - 22:06, said:

Fiecare vede cum vrea lucrurile. Eu iti scriu din proprie experienta si nu din una, din nefericire. Stiu tot ce implica spitale, operatii, terapie de dupa, si toate celelalte. Ideea este ca exista si cazuri fericite. Cancerul nu este neaparat o condamnare la moarte. Si trebuie sa evidentiem asta de cate ori se poate.
Asa este si daca nu se poate cred ca un psihic bun face cat o mie de medicamente.
Mie mi se pare ca am ajuns cu totii sa avem ceva lipsuri la  capitolul  perceperea suferintei celulilalt si  facem din mistouri si  ,,stai ca iti aratam noi,, sport national. Eu cred ca orice om bolnav de o boala cum e cancerul isi doreste sa se trezeasca a doua zi si sa nu mai aiba nimic.Numai ca nu se poate ,nu? Dar poti sa lupti,sasperi ,sa nu cazi prada disperarii si chiar daca nu ai suificiente resurse materiale sa crezi ca  asta e voia lui Dumnezeu indiferent de situatie si chiar daca ai sa traiesti putin sa traiesti fiind viu pentru ca ESTI VIU. Nimeni nu poate garanta ca maine nu ai poarte de un miracol ,nici macar marii savanti nu pot garanta asta cu toata medicina lor avansata. Si daca bolnavul ar  fi pe forum cine suntem noi sa-l judecam ca de ce e aici si nu la spital? Stim noi ce ii alina suferinta?
Eu zic ca un om care renunta la lupta,renunta la viata si  pentru viata merita incercat orice leac fie el de medicina normala sau mai putin normala ,inclusiv o rugaciune inaltata catre Dumnezeu.

#38
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,901
  • Înscris: 15.12.2009

View Postisisceanoua, on 08 decembrie 2016 - 20:46, said:

Asa este si daca nu se poate cred ca un psihic bun face cat o mie de medicamente.
Mie mi se pare ca am ajuns cu totii sa avem ceva lipsuri la  capitolul  perceperea suferintei celulilalt si  facem din mistouri si  ,,stai ca iti aratam noi,, sport national. Eu cred ca orice om bolnav de o boala cum e cancerul isi doreste sa se trezeasca a doua zi si sa nu mai aiba nimic.Numai ca nu se poate ,nu? Dar poti sa lupti,sasperi ,sa nu cazi prada disperarii si chiar daca nu ai suificiente resurse materiale sa crezi ca  asta e voia lui Dumnezeu indiferent de situatie si chiar daca ai sa traiesti putin sa traiesti fiind viu pentru ca ESTI VIU. Nimeni nu poate garanta ca maine nu ai poarte de un miracol ,nici macar marii savanti nu pot garanta asta cu toata medicina lor avansata. Si daca bolnavul ar  fi pe forum cine suntem noi sa-l judecam ca de ce e aici si nu la spital? Stim noi ce ii alina suferinta?
Eu zic ca un om care renunta la lupta,renunta la viata si  pentru viata merita incercat orice leac fie el de medicina normala sau mai putin normala ,inclusiv o rugaciune inaltata catre Dumnezeu.


Vezi? am dat de tine :)

Te rog să mă ierţi că am interpretat greşit gluma ta. Tu ştii mai bine decât alţii că ... :)

#39
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Vad ca ai dat de mine .A fost greu tare:)
Nu Naoto,nu stiu ,daca te referi la cancer  ca nu am avut asa ceva si sper sa nici nu am,dar am vazut ce face cancerul. E o boala grea  dar daca mai si disperi... nu e bine,insa numai cine trece prin asa ceva  stie cu certitudine cum e,restul sunt doar  presupuneri,sau suntem doar simpli spectatori,insa o vorba buna chiar si ca simplu spectator face bine
Eu am o prietena operata de  cancer la san si traieste bine mersi si azi si e operata de cinci ani.Mama nu a avut norocul ei...fiecare are o cruce de dus...
Daca te referi  la altceva, despre acel subiect chiar nu stiu nimic decat ce imi spune mie intuitia care e destul de subiectiva:) Si nu mai vreau un motiv de stres cu analize in seara asta ca si asa sunt olecuta stresata ca cel mic al meu e la balul bobocilor si pana ajunge acasa eu fac zambre.Mama nebuna:).

Edited by isisceanoua, 09 December 2016 - 18:35.


#40
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Buna ziua, sunt nevoit a ma interesa de ultimele noutati in tratamente in cancerul de ficat
Afara de chimioeterapie am inteles ca mai sunt alte 2 metode de tratament.

- introducerea unor granule ce contin Iod 131 sau ytriu 90 in scopul unor radiatii interne radioactive
- cureti de inalta frecventa sau microunde, ablatie prin hipertermie cu ajutorul unor electrozi

Daca cineva mai stie ai alte metode, inclusiv tara unde se efectueaza tratamentul

Cu multumiri anticipate

#41
someone1

someone1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 22.06.2006
Salut Destini, cum se simte bolnavul? Mai ai ceva noutati, analize? Din ce localitate este? Se poate incerca ceva, fara promisiuni de vindecare, dar o speranta ar fi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate