Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Transpiratie sub braț

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Daca faci efort cum vrei sa nu transpiri ? Sau , daca te imbraci mai gros cand iesi afara si cand intri intr-o incinta unde e cald , e normal sa transpiri . Nu inteleg ce inseamna mai mult , la tine ?! Altii de exemplu nu merg la sala , nu fac efort si deci nu transpira ca porcul .
Daca nu pute dupa tine care e problema de fapt ? Toti transpiram ca e iarna ca e vara . Transpiri in plastice ( imbracaminte ) mult mai mult decat in bumbac .
Repet , toti transpiram dar asta nu ne impiedica sa mai facem cate un dus suplimentar ( nu toti fac asta clar , unii prefera sa ramana imputiti , ca e la moda .. ) .
Si cand manci o ciorba fierbinte , transpiri ..

Edited by cobi1, 12 November 2016 - 23:19.


#20
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Nu stiu in ce situatie este colegul dar iti spun din punctul de vedere al unuia care a suferit de hiperhidroza.

Mie totul mi s-a dereglat dupa 20 de zile in care am fost plecat pe la inceputul verii intr-o tara mai racoroasa , multttt mai.
Revenit in tara am inceput sa transpir ca naiba.

Mergeam nitel prin soare dupa 15 minute incepeam sa transpir si in jumatate de ora tricoul era lipit de mine si la fel si pantalonii.

Medicul de familie mi-a zis ca exagerez. I-am zis sa stea nitel in birou sa astepte 10 minute. M-am dus afara in soare si apoi am intrat inapoi in cabinet , mi-am scos tricoul si a ramas si el blocat pentru ca se vedeau picaturile de transpiratie cum se formau pe spatele meu , si nu una doua ci cu zecile si totul dura minute in sir.

Si transpiratia mea nu mirosea deloc , nici nu pata lucrurile cand se usca. Dar venea in cantitati uriase.

Odabanul m-a scapat de ea , adica a reds-o la valori normale.

#21
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 Neaceasca85, on 12 noiembrie 2016 - 20:30, said:

Si Bodo de la Proconsul. Posted Image
visul oricarei femei

Posted Image

#22
Konatau

Konatau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 18.03.2012
Din cate stiu, daca te dai cu lamaie nu mai transpiri o vreme, si profa mea de biologie din liceu spunea ca sarea de lamaie opreste transpiratia, incearca-le pe amandoua.

#23
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015
Am niște întrebări. Văd când mă gândesc să dau comandă de Odaban dar pana atunci încerc cu lămâia.
După ce mă spăl iau o felie de lămâie și mă dau cu ea pe sub braț? După ce se usucă mă mai dau cu deodorant?
La fel și cu Odaban. După ce mă dau cu el și se usucă pielea folosesc deodorant în zilele următoare?

#24
Konatau

Konatau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 18.03.2012
Te dai dupa ce te speli, o tipa de pe YouTube zice ca nu impiedica transpiratia, doar mirosul, deci nu te mai da cu deodorant. Sa nu te dai dupa ce te razi.

#25
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Te dai cu el noaptea inainte sa te culci. Niciodata ziua cand deja e cald sau incepi sa transpiri.
Pielea sa fie curata (dupa baie) si bine uscata.
Nu te razi inainte sau dupa 24 de ore.
Se aplica de 1-2 pe saptamana , in functie de gravitate. La mine am dat de 3.

Cand ti-am zis ca e scump  , ma refeream la faptul ca are 30 de ml (cand il scoti din cutiuta o sa tragi o injuratura) si eu aveam nevoie pentru tot spatele , nu doar sub brat.
Te tine unul cateva fasuri :).

#26
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015
Apoi se mai merită așa ceva? Nu știu ce să zic. Cred că mai bine mai bine mai iau ceva pe dedesubt la flanea iarna și vara poate o să încerc..Dacă mă ține câteva fâsuri

#27
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Incearca versiunea mai ieftina. Transpiblock. Nu e la fel de eficient ca odabanul adica la mine abia s-a simtit dar la tine nu cred ca e un caz grav , mai ales ca transpiri doar sub umar.

Are aceasi metoda de utilizare. Si te tine sigur mai mult. Cantitatea e dubla si la un pret de 1/3 parca.

#28
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015
Și to așa se folosește și ăla? Seara?
Și dimineața dacă mă spăl și mă dau cu deodorant? Că nu am eu încrede că blochează mirosul și transpirația

#29
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

 Marius1789, on 14 noiembrie 2016 - 09:33, said:

Și to așa se folosește și ăla? Seara?
Și dimineața dacă mă spăl și mă dau cu deodorant? Că nu am eu încredere că blochează mirosul și transpirația
Deci si pute !

#30
TotoA

TotoA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.12.2014

 Marius1789, on 12 noiembrie 2016 - 20:24, said:

Tu chiar așa mă crezi? Eu zic că e de ajuns să mă spăl în fiecare dimineață, după ce termin antrenamentul la sală și în fiecare seară...
Te asigur eu că nu am nici măcar un "floc"
Și piatra de alaun nu cumva doar îndepărtează mirosul? Transpiri și mai puțin? Știam că e doar pentru miros
In primul rand indeparteaza mirosul neplacut, dar opreste si transpiratia abundenta. As putea zice ca o tine sub control. Poti sa incerci alaunul pentru ca natural, spre deosebire de acele produse foarte scumpe. Eu am dat 14 lei pe un stick. deci ai iesi destul de ieftin.

#31
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015

 cobi1, on 14 noiembrie 2016 - 09:38, said:


Deci si pute !
Când nu te dai cu deodorant normal că pute...dar na. Nu se poate comunica cu toți oamenii.
Și cred că o să încerc alaunul ăla..

#32
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

 Marius1789, on 14 noiembrie 2016 - 09:33, said:

Și to așa se folosește și ăla? Seara?
Și dimineața dacă mă spăl și mă dau cu deodorant? Că nu am eu încrede că blochează mirosul și transpirația

Aceeași metoda de aplicare ca si odabanul de mai sus.
Blocheaza in limite acceptabile.
http://forum.softped...at-de-puternic/
Pareri impartite

#33
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015
Și dacă seara mă dau cu transpiblock, dimineața mă spăl și mă dau cu un stick cu alaun?

#34
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,491
  • Înscris: 17.04.2006

 Marius1789, on 14 noiembrie 2016 - 13:57, said:

Când nu te dai cu deodorant normal că pute...dar na. Nu se poate comunica cu toți oamenii.
Și cred că o să încerc alaunul ăla..

Nu e prea normal. Nici sa opresti transpiratia nu e prea normal daca nu ai o afectiune iar daca o ai trebuie vizitat un medic.
Incearca Mitchum pana una alta. Dupa ce dai stai cu mainile departate de corp/ridicate pana se usuca.

#35
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015
Și azi la școală am transpirat la sub braț..degeaba folosesc și transpiblock. Toate parcă sunt inutile. M-am și săturat

#36
RussianTsunnami

RussianTsunnami

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.02.2017
http://www.xovain.co...il-as-deodorant

Uită-te în josul paginii la primul coment , care completează ideea uleiului de cocos cu o combinație între ulei de cocos și celelalte substanțe pentru absorbție.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate