Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Allview P7 Pro

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
300 răspunsuri în acest subiect

#181
edgars

edgars

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 15.02.2018

 MadK9, on 23 februarie 2018 - 10:17, said:

Bravo omule!
Cum se face ca a mers de data asta???

Sa dai ceva detalii si despre cum merge bateria... Ma indoiesc ca sunt singurul care are belele cu autonomia dupa acest update!!!
Mai nedumerit sunt de faptul ca oamenii nu reactioneaza... personal am sesizat Allview cu niste vorbe de duh pe langa aceasta plangere.

Da, partea cu bateria o confirm si eu. E nostima treaba, seara daca am sub 30%, dimineata ma trezesc cu el descarcat :D. Inca nici nu am avut timp sa verific ce anume papa atata curent.

#182
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 319
  • Înscris: 13.03.2006

 MadK9, on 23 februarie 2018 - 10:17, said:

Bravo omule!
Cum se face ca a mers de data asta???

Sa dai ceva detalii si despre cum merge bateria... Ma indoiesc ca sunt singurul care are belele cu autonomia dupa acest update!!!
Mai nedumerit sunt de faptul ca oamenii nu reactioneaza... personal am sesizat Allview cu niste vorbe de duh pe langa aceasta plangere.

Se spune că " Nu trebuie să te bucuri dacă ceva merge din prima, pentru că va apărea cel puțin o problema" ! Posted Image ..la mine a mers din mai multe încercari...Acum l-am pus deoparte și ma împrietenesc cu P9 Life.
Despre baterie as sugera sa actualizati in magazin play toate aplicatiile pe care le are ;  neactualizate sau inghetate, sistemul este conceput ca in permanenta sa caute actualizari pentru ele ... iar cel mai mult papa netul...eu intram de cateva ori pe zi si citeam mesajele, in rest mergea pe extrem mode si ma tinea cam 3 zile cu un singur SIM !

Editat de gigiones, 23 februarie 2018 - 11:47.


#183
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.103
  • Înscris: 31.08.2007
Am facut update. Toate bune si frumoase pana ma suna cineva si nu imi apare numele salvat din agenda. Dupa vreo 3 apeluri mi-am dat seama ca telefonul nu mai afisa decat numarul persoanei care ma suna, nu si numele.
S-a rezolvat cu un reset...

#184
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.103
  • Înscris: 31.08.2007
Tot vad ca se plangea cineva de baterie. Eu unul sunt chiar multumit. Ma tine o zi si jumatate. Folosesc in el 2 cartele, nu ma joc/internet prea mult. Cu 2 conturi de exchange pe el.
Telefonul a fost castigat la promotia Pepsi. Posted Image

#185
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 369
  • Înscris: 10.10.2007
Si eu am 2 simuri... Telefonul are un an si 3 luni. Il folosesc la fel de putin si inainte de update, cu  economizorul mediu activat, noaptea mod avion si utilizare moderata spre putin (citire mailuri, stiri, cateva telefoane, whatsapp, cam 2-3 ore ecran aprins) ma tinea putin peste 1 zi.
Acum, dupa update, bateria se descarca singura, pe mod avion, economizor activat, fara wifi... pur simplu, se descarca singura... 25% in 6 ore??? Pentru Dzeu!
Am vrut sa restaurez un backup facut inainte de update dar acum da TWRP o erroare 255 si am ramas blocat cu rahatul asta de firmware. Fac un factory restore si sa vad cum merge, insa ma nedumireste eroarea din twrp... pe google nu vad nimic concret, fiecare rezolva in felul lui... insa la mine nu vrea deloc.

#186
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 319
  • Înscris: 13.03.2006
Salutare !   Ce program folositi pentru dezinstalarea aplicatiilor nedorite ?

#187
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 369
  • Înscris: 10.10.2007
Salve. Root explorer. Delete direct!

#188
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 369
  • Înscris: 10.10.2007
Al dracului de telefon, ma dispera!!! Degeaba am resetat la factory, bateria tot moare repede si stand degeaba! Si ca o ironie, backupurile mele anterioare acestui update fermecat se pare ca sunt corupte... Twrp imi da o eroare 255 la restaurare, orice as face. Imi trebuie doar un backup la partitia SYSTEM inainte de update.

@edgars:
Un screenshot de la gsam battery monitor arata ca vinovatul e kernelul android, sistemul de operare in sine.
E prost optimizat ce sa mai discutam... Dezastru de update!

Fișiere atașate


Editat de MadK9, 25 februarie 2018 - 06:54.


#189
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 319
  • Înscris: 13.03.2006
Eu am avut dauna totala pe el !...dupa ce m-am jucat cu root explorer si alte nebunii am incercat unroot cu supersu ...rezultatul a fost mort total !
L-am readus la viata flashuind  cu spflashtool, romul urcat de tine
Spre mirarea mea imeiurile au ramas la locul lor...asa ca il voi lasa cum l-a facut ma-sa ! :)

#190
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 369
  • Înscris: 10.10.2007

 gigiones, on 25 februarie 2018 - 09:23, said:

Eu am avut dauna totala pe el !...dupa ce m-am jucat cu root explorer si alte nebunii am incercat unroot cu supersu ...rezultatul a fost mort total !
L-am readus la viata flashuind  cu spflashtool, romul urcat de tine
Spre mirarea mea imeiurile au ramas la locul lor...asa ca il voi lasa cum l-a facut ma-sa ! Posted Image
Pesemne era o buba la una din partitii, scrierea cu flash tools a formatat-o si a pus lucrurile la locul lor... Ma bucur ca e ok telefonul!

#191
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 369
  • Înscris: 10.10.2007
Am descoperit cauza pentru care toate back-upurile mele au probleme. Se pare ca adaptorul OTG pe care il foloseam nu era asa ok. Ce ironie insa... tot ce inseamna back-up (inainte de acest update adica...) este busit, desi la momentul in care am facut back-upurile nu am primit nicio eroare in TWRP!
Cat de aiurea...

#192
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 369
  • Înscris: 10.10.2007
Salve oameni buni.
Se pare ca avem un factory rom pe need rom:
https://www.needrom....-pro-stock-rom/
O fi pe bune?

#193
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 319
  • Înscris: 13.03.2006
Acum il dau si eu jos...sa nu fie cel pus de tine la #137 ! Posted Image ...sa vedem daca raspunde la intrebarea pe acare ai adresat-o ?

Merita sa incercam...am observat ca acesta este mai mare (2,71 gb)

Editat de gigiones, 27 februarie 2018 - 12:37.


#194
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 369
  • Înscris: 10.10.2007
Salve gigiones.
Da, ramane de vazut, si eu l-am dat jos insa nu stiu cand il voi proba.
Pe seara trebuie sa ma lupt cu niste zapada si cred ca o sa cad rupt... Posted Image

P.S. Am deschis tichet la allview cu bateria despre ultimul update si cum era de asteptat, ei nu au mai primit sesizari privind acest aspect deci sigur este un caz izolat si solutia lor este sa le trimit telefonul in service... Poate ca asa e, daca nimeni nu se plange catre ei, nici ei nu au de unde stii. Insa eu am sesizat asta pe pagina produsului dar nu mi-au pus review-ul ca i-am facut de cacao!

Editat de MadK9, 27 februarie 2018 - 12:49.


#195
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 319
  • Înscris: 13.03.2006
care ar fi cea mai buna metoda de flashuit ?  spflshtool cu optiunea download !?

Pune-i stockul si trimite-l la ei

Editat de gigiones, 27 februarie 2018 - 13:13.


#196
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 369
  • Înscris: 10.10.2007

 gigiones, on 27 februarie 2018 - 13:09, said:

care ar fi cea mai buna metoda de flashuit ?  spflshtool cu optiunea download !?

Pune-i stockul si trimite-l la ei

Exact! Nimic altceva!

Nu pot sa-l dau in service ca am capacul spate spart si imi anuleaza garantia!
E crapat plasticul transparent...

#197
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 319
  • Înscris: 13.03.2006
Dupa flashuire pot confirma ca e rom stock...l-am instalat si chiar upgrad OTA la volte !...succes, in functie de ce va doriti !

#198
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 369
  • Înscris: 10.10.2007

 gigiones, on 27 februarie 2018 - 17:46, said:

Dupa flashuire pot confirma ca e rom stock...l-am instalat si chiar upgrad OTA la volte !...succes, in functie de ce va doriti !

Te rugam sa ne impartasesti si experienta de utilizare dar mai important stare bateriei dupa cateva zile de functionare cu upgrade-ul asta.
Personal vreau sa vad daca sunt doar eu singurul cu telefonul problema... Asa cum zice allview... Adica priblema la mine s-a manifestat brusc dupa upgrade, deci este exclusa din punctul meu de vedere varianta unui caz izolat de baterie problema.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate