Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Allview P7 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#289
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 10.10.2007
Allview astia sunt chiar nesimtiti...
Nicio miscare cu telefonul asta!
Sigur moare cu Android 6.
Abia astept sa reinnoiesc contractul... am pus ochii pe Xiaomi. Luat cadou la nevasta un Redmi 5. Face pishu pe bisnitzarii Allview!!! Big time.
Poate in iarna ma lipesc de un Redmi 5 plus sau un S2... modeste insa nu se compara... sa ai la 600 ron (610 la oferta al nevestei...) 5,7 inch, 3gb ram, 32gb stocare, snapdragon 450 care nu se incalzeste ca mediatekul, amprenta, senzor infrasu telecomanda si restul... nu e full hd dar restul e prea bine inchegat si optimizat... un telefon budget, echilibrat...
PA-PA ALLVIEW!!!

#290
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006
Cred ca ne-a spus allview PA-PA !, cam de mult :)

#291
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 10.10.2007
Asa e, da-i in kko... am incercat sa fac recenzie pe pagina produsului, sunt deja la a 3a... mi s-au cenzurat toate...
Niste tarabagii si nimic altceva...

Attached Files



#292
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Eu l-am arucat intr-un sertar. Avem pe piata multe optiuni mult mai bune la bani decenti. Pana si Samsung are niste oferte foarte bune.

#293
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
120 de lei via Telekom cu abonament de 5 euro liber de contract(se poate rezilia oricând)
https://www.telekom....m-gri/20347258/

#294
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.05.2006
Oare pe cand o să vă treacă mâncărimea din fund? Aveți limbrici? Nu v-ați săturat de probleme? :)

#295
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 10.10.2007

View Postvaler, on 21 ianuarie 2019 - 11:55, said:

Oare pe cand o să vă treacă mâncărimea din fund? Aveți limbrici? Nu v-ați săturat de probleme? :)
������
Exact, pe forumul asta doar socializam, cat despre telefon, e bun de telefon si atat...
Fara Allview va rog!
Faceti si o petitie...

#296
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006
Dupa atătea petiții a apărut P10 life !...iți dai seama ce progres dupa ce patronul galbejit a bagat compania in faliment pierzănd o avere la păcănele ! :) ...dar nu contează !, suntem romani patrioți si salvarea vine din Brașov ! :)

#297
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.05.2006
Tot nu ai auzit...! Allview nu mai are contract cu Gionee!

#298
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 10.10.2007

View Postgigiones, on 16 februarie 2019 - 20:32, said:

Dupa atătea petiții a apărut P10 life !...iți dai seama ce progres dupa ce patronul galbejit a bagat compania in faliment pierzănd o avere la păcănele ! Posted Image ...dar nu contează !, suntem romani patrioți si salvarea vine din Brașov ! Posted Image
Wow, ce telefon!!! WTF???
Salvarea, de la Brasov? Patriotism, la Allview??? Pai astora le-a pierit patriotismul de cand au inceput sa rebranduiasca! Aici e vorba doar de malai, pishtari, nicidecum de interesul pentru clienti... nu le pasa sunt destul de saraci romanii ca sa cumpere calitate... iar eu, unul din saracii astia de romani, m-am lecuit de Allview!!!
Mi-am tras un Xiaomi Redmi Note 5 de 64 gb si gata cu Allview... sa-i muta cainii de prosti. Degeaba vin ei cu nu stiu ce tehnologii fantastice care colcaie prin China de ani buni daca RESPECTUL LOR FATA DE CLIENTI E ZEROOO!!!

#299
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

View Postvaler, on 17 februarie 2019 - 07:52, said:

Tot nu ai auzit...! Allview nu mai are contract cu Gionee!
Ai dreptate, contractul a fost cu SRI !

#300
the123zed

the123zed

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.03.2020
Buna, As dori sa aflu daca m-ar putea ajuta cineva cu o problema legata de Allview P7 pro. As avea nevoie de acest telefon sa mearga cat de cat dar nu am pretentii mari de la el. De cateva zile incoace la restart imi apare "android is starting apps" si "android is optimizing apps" care dureaza de la 2-3 minute pana la 30 de minute in functie de ce am instalat pe telefon. Telefonul nu e rootat. Am incercat wipe cache, factory reset dar tot degeaba. La inceput scrie cel putin starting apps apoi daca fac updateuri de baza incepe sa le optimizeze. Asta fara sa instalez nimic ce nu e in programele de baza.
Am incercat sa schimb programul sa il flashuiesc cu "SP_Flash_Tool_v5.1924_Win" si am folosit stock room-ul "Allview_P7_Pro_MT6737T_20170212_6.0" care l-am gasit pe net. Tin sa mentionez ca nu l-am rootat, doar am instalat driverele de USB pe PC(WIN) -> SP flash tool (stock rom plus scatter) -> download. La restart imi spunea ca decrytion unsuccesful. Ceva a facut pentru ca dupa aceea aveam posibilitatea de update OTA. Intrebarea mea ar fi, trebuie sa il rootez inainte de operatia care am facut-o? m-am gandit ca din moment ce instalez stock rom nu e necesar.  Multumesc!

#301
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 10.10.2007

View Postthe123zed, on 25 martie 2020 - 10:42, said:

Buna, As dori sa aflu daca m-ar putea ajuta cineva cu o problema legata de Allview P7 pro. As avea nevoie de acest telefon sa mearga cat de cat dar nu am pretentii mari de la el. De cateva zile incoace la restart imi apare "android is starting apps" si "android is optimizing apps" care dureaza de la 2-3 minute pana la 30 de minute in functie de ce am instalat pe telefon. Telefonul nu e rootat. Am incercat wipe cache, factory reset dar tot degeaba. La inceput scrie cel putin starting apps apoi daca fac updateuri de baza incepe sa le optimizeze. Asta fara sa instalez nimic ce nu e in programele de baza.
Am incercat sa schimb programul sa il flashuiesc cu "SP_Flash_Tool_v5.1924_Win" si am folosit stock room-ul "Allview_P7_Pro_MT6737T_20170212_6.0" care l-am gasit pe net. Tin sa mentionez ca nu l-am rootat, doar am instalat driverele de USB pe PC(WIN) -> SP flash tool (stock rom plus scatter) -> download. La restart imi spunea ca decrytion unsuccesful. Ceva a facut pentru ca dupa aceea aveam posibilitatea de update OTA. Intrebarea mea ar fi, trebuie sa il rootez inainte de operatia care am facut-o? m-am gandit ca din moment ce instalez stock rom nu e necesar.  Multumesc!
Salut.
Ai nevoie neaparat de root, altfel nu poti instala niciun rom!
Refa cu atentie toata procedura insa instaleaza stock rom si nu il updata in veci!!! Update-urile ce le-au facut idiotii l-au ingropat! Iti moare bateria in 6 ore!
Eu l-am pastrat cu stock rom, i-am mai sters din system ceva aplicatii si merge. Il foloseste de fapt soacra, eu am Xiaomi, 3 bucati in casa, sa nu mai aud de allview!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate