Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Allview P7 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#1
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014
salut colegii,o rugaminte ,daca a achizitionat cineva acest model de telefon Allview P7 Pro,si vrea sa ma informeze si pe mine cum functioneaza pe youtube,filme online,semnal,baterie,muzica,camera,claritate convorbire,sonerie de apel etc... ms!


#2
xdream

xdream

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 27.08.2006
si eu as vrea sa l cumpar in rate de la digi , dar probabil nu e ok telefonul ?

#3
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

 xdream, on 07 noiembrie 2016 - 10:00, said:

si eu as vrea sa l cumpar in rate de la digi , dar probabil nu e ok telefonul ?

mai asteptam poate intervine cineva cu detalii...

#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Livrarile au inceput abia vineri. Cred ca mai trebuie cateva zile de asteptare pana ajung ceva concluzii.

#5
spirit75

spirit75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 24.07.2014
Deocamdata am gasit  ca e Gionee P7 Pioneer pe parte de hardware si cu aspect preluat de la P7 Max dar cu cva modificari  facute de Alview so baterie mult mai mica.L-am comandat deja la Digi,dar pina soseste poate cumpara direct cineva si ne ajuta

#6
xdream

xdream

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 27.08.2006
l-am luat eu , am platit 250 lei si am avut un voucher de 250 lei de la digi  , e decent pt 250 lei , dar nu merita 500 lei , mai bine iei xiaomi

#7
DragonRSR

DragonRSR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.11.2016
Salut. Am o întrebare. Nu de mult am cumpărat telefonul Allview P7 Pro. Funcționează bine dar nu știu cum sau unde pot să pun un card micro SD în el. Am căutat peste tot dar nimic. Și pe orice forum sau pagina scrie că suportă card micro SD. Vă mulțumesc.

#8
irynel90

irynel90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.03.2012
@DragonRSR - Slotul pentru card este deasupra slotului SIM 1.L-am achizitionat si eu, dar cred ca are o problema cu bateria.Nu duce mai mult de 7 ore in conditii de utilizare normala.La tine cat tine bateria?

#9
DragonRSR

DragonRSR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.11.2016
Mulțumesc :) Nici mie nu-mi merge mai mult de vrea 5-6 ore. Numai că eu nu folosesc telefonul prea mult și nu mă deranjează.
Mai am o întrebare. Există o modalitate de root pentru acest telefon? Eu am încercat tot dar fără succes. Am încercat cu Kingroot, Kingoroot, iRoot, și altele. Dar sincer iRoot mi se pare un fel de virus sau nu știu ce. La alte persoane instalează aplicații chinezești dar probabil că e numai o reclamă pentru acele aplicații. Mulțumesc încă o data. :)

#10
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Lansat in septembrie 2016
165g greutate, 9mm grosime
sistem de operare: Android 6.0
2 GB RAM
16GB storage, cu slot pentru card microSD
Display: 5 inch, IPS LCD 720x1280
camera foto: 8 MP, cu led flash
camera foto frontala: 5 MP
beterie:   2300 mAh
cpu: Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53
gpu: Mali-T720MP2

Mai multe detalii http://www.gsmarena....p7_pro-8371.php

In prezent (26.11.2016) modelul acesta costa 500 lei la Digi
http://www.rcs-rds.r...tim_2#abonament
700 lei la Altex
http://altex.ro/smar...-quad-core-grey

Attached Files


Edited by danzi23, 26 November 2016 - 19:58.


#11
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Am butonat acest telefon la un prieten si am ramas placut surprins de el. Se misca foarte rapid si cu un android fara prea mult bloatware. Camera ,avand in vedere pretul de 500 ron de la RDS, este chiar OK . Buba este bateria cam mica pentru un telefon cu 4G ,dar nu le putem avea pe toate :))

#12
andreyi

andreyi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 18.04.2007
Va salut, vreau sa achizitionez de la RDS un Allview P7 Pro sau un Philips s326. Tind spre Allview, avand in vedere faptul ca sotia are un V1 Viper si e ok, plus de asta are 2 gb ram fata de 1 gb cat are Philips, dar o baterie mai mica. Aveti ceva recomandari, si-a mai cumparat cineva de curand? Nu ma intereseaza sa exceleze la performante, camera, display, doar sa fie 100% functional (sa nu se blocheze, sa nu se restarteze, sa nu se inchida, sa aibe semnal, sa tine macar o zi bateria, chestii uzuale).
Daca ar fi mai bun Philipsul din punctele astea de vedere l-as lua p-ala, dar arata mai bine Allview, si e mai raspandit.

#13
DragonRSR

DragonRSR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.11.2016
Salut Andreyi! Daca doresti un telefon care tine macar o zi (adica bateria) atunci ar fi bine sa nu iti iei allview P7 Pro ca nu tine mai mult de vreo 5-6 ore. Problema este ori cu bateria sau telefonul are un consum mare. Telefonul Philips s326 nu stiu cum e. Poate alti utilizatori stiu. Sau cauta un forum despre telefonul ala. :)

#14
andreyi

andreyi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 18.04.2007
Ok, multumesc. Cred ca o sa merg pe Philips (daca-l gasesc in stoc la RDS) ca are bateria mai mare si am gasit cateva pareri pozitive.

#15
irynel90

irynel90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.03.2012
Personal dupa o saptamana de la achizitionare am trimis telefonul meu, Allview P7 Pro, in service, datorita faptului ca bateria tinea putin. Aproximativ 6-8 ore.Sper sa se remedieze problema pentru ca nu e totusi o baterie cu o capacitate asa mica (2300 mah).

Edited by irynel90, 29 November 2016 - 18:44.


#16
DragonRSR

DragonRSR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.11.2016
Cum am spus si mai sus. Poate ca telefonul are un consum mare de energie. Din cauza asta caut o metoda de root pentru el , sa sterg toate aplicatiile bloatwear. Inca mai astept raspunsuri dace cineva stie deja o metoda. :)

#17
natzy85

natzy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.10.2013
Foarte ciudată alegerea lor cu 2300 Mah. Chiar aș vrea și eu să știu cum stă la capitolul ăsta, 8h e prea puțin pt un telefon.

#18
natzy85

natzy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.10.2013
De asemenea valoarea SAR pare foarte mare, aproape de limită.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate