Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

certificat energetic

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
floringhe

floringhe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.05.2016
de cateva zile mi-am cumparat o casa la tara , batraneasca cu prispa , cuptor ...ce sa mai cu tot ce im doream ...rustic " traditional romanesc, acum la notar imi cere certificatul energetic, ce dreacu mai o fi si la ce trebe habar  nu am , da hai sa fie , Cand imi zici un idiot pretul am crezut ca-l lovesc in cap 700 ron (sa faca 5 poze si sa scrie 3-5 randuri,asta la noi in tarnaveni. Rog daca stiti pe cineva cu un pret asa mai rezonabil 150 -hai 200 .

#2
denache

denache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.01.2016

View Postfloringhe, on 13 octombrie 2016 - 20:07, said:

de cateva zile mi-am cumparat o casa la tara , batraneasca cu prispa , cuptor ...ce sa mai cu tot ce im doream ...rustic " traditional romanesc, acum la notar imi cere certificatul energetic, ce dreacu mai o fi si la ce trebe habar  nu am , da hai sa fie , Cand imi zici un idiot pretul am crezut ca-l lovesc in cap 700 ron (sa faca 5 poze si sa scrie 3-5 randuri,asta la noi in tarnaveni. Rog daca stiti pe cineva cu un pret asa mai rezonabil 150 -hai 200 .

Cauta pe net. Nu vine nimeni, doar completezi un chestionar, si te duci sa iei certificatul. In functie de suprafata e cateva milioane (parca 3 am dat la 180mp).

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postfloringhe, on 13 octombrie 2016 - 20:07, said:

de cateva zile mi-am cumparat o casa la tara , batraneasca cu prispa , cuptor ...ce sa mai cu tot ce im doream ...rustic " traditional romanesc, acum la notar imi cere certificatul energetic, ce dreacu mai o fi si la ce trebe habar  nu am , da hai sa fie , Cand imi zici un idiot pretul am crezut ca-l lovesc in cap 700 ron (sa faca 5 poze si sa scrie 3-5 randuri,asta la noi in tarnaveni. Rog daca stiti pe cineva cu un pret asa mai rezonabil 150 -hai 200 .
Abia acum ai aflat ca exista zeci de bresle infiintate de Partid ?

#4
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,806
  • Înscris: 01.10.2004
Uite cam cum merge treaba prin Bucuresti - http://www.certifica...getic-pret.html
Nu iti vine nimeni acasa, doar trebuie date niste caracteristici ale casei.

Vad ca sunt mai multi auditori pentru Tarnaveni. Cere oferta de pret de la toti.

Edited by claudiu1, 13 October 2016 - 20:32.


#5
RCmake

RCmake

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 08.10.2011
Ai cautat pe google "certificat energetic mures" ? Al 3-a link imi apare la 120 RON

#6
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,578
  • Înscris: 30.07.2007
Inteleg ca urmeaza sa o cumperi, adica n-ai facut actele.....
Daca locuinta are mai putin de 50 mp mi se pare ca nu mai e necesar certificatul energetic.

#7
floringhe

floringhe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.05.2016

View Postclaudiu1, on 13 octombrie 2016 - 20:27, said:

Uite cam cum merge treaba prin Bucuresti - http://www.certifica...getic-pret.html
Nu iti vine nimeni acasa, doar trebuie date niste caracteristici ale casei.

Vad ca sunt mai multi auditori pentru Tarnaveni. Cere oferta de pret de la toti.
sunt doi  unu cere 700 ron si unu din bagaci 350-400 ron pe o casa de doua camere din carpici
nici notaru nu cere cat astia
...auzi mai certificat energetic , ce dracu mai inventeaza astia , mi-o mai spus cineva ca ii obligatoriu da am ras

View Postcrocko.dilul, on 13 octombrie 2016 - 20:40, said:

Inteleg ca urmeaza sa o cumperi, adica n-ai facut actele.....
Daca locuinta are mai putin de 50 mp mi se pare ca nu mai e necesar certificatul energetic.

am platito deja de 2 luni urmeaza acum cand avem timp ambele parti sa facem actele

#8
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
Lui nuti udrea sa-i multumesti

#9
floringhe

floringhe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.05.2016
am completat aia apare 120 -150 , tot nu ii 700 , de unde dracu o scos asta de aici 700 habar nu am ,  nici nu stiu daca trebe sa ai facultate sau faci un curs apoi te apuci sa dai hartii cu 700 ron

#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postnicu131, on 13 octombrie 2016 - 20:45, said:

Lui nuti udrea sa-i multumesti
Poti sa argumentezi cum o lege (Legea 159/2013) are legatura cu ce spui tu ?

#11
floringhe

floringhe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.05.2016

View Postfloringhe, on 13 octombrie 2016 - 20:07, said:

de cateva luni mi-am cumparat o casa la tara , batraneasca cu prispa , cuptor ...ce sa mai cu tot ce im doream ...rustic " traditional romanesc, acum la notar imi cere certificatul energetic, ce dreacu mai o fi si la ce trebe habar  nu am , da hai sa fie , Cand imi zici un idiot pretul am crezut ca-l lovesc in cap 700 ron (sa faca 5 poze si sa scrie 3-5 randuri,asta la noi in tarnaveni. Rog daca stiti pe cineva cu un pret asa mai rezonabil 150 -hai 200 .


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate