Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Radioamatori

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
In/amice, lasa-l pe Oprea, pt ca si-a pus pe prea multi in cap si pana la urma va platii, macar simbolic, ca sa scape restul clasei puli_tice...
Acum daca ii esti ruda sau amic si vrei sa stai langa el, in celula, sau ca sa te apleci in locul lui, cand ii cade sapunul la dus, eu nu ma opun..Nu e treaba mea si fiecare cu gustul lui.
On topic..
Talica te faci in continuare de  ras, tanand steagul sus. Senzatia mea de om trecut prin viata e ca de fapt vrei sa prinzi un accident cu morti si apoi sa vinzi inregistrarea unor latrine, irealitaiti si alte asemenea scursuri..
Buba e legala. Prima data dta nu esti radioamator..Deci OUT..
Si chiar daca te-ar duce capul sa iei examenul, dupa cum s-a mai zis:
Art. 23 – (1) Interceptarea intenţionată a mesajelor transmise de staţii aparţinând altor servicii decât cel de radioamator este interzisă.
(2) În cazul în care interceptarea are loc în mod accidental, radioamatorii sunt obligaţi să nu divulge existenţa şi conţinutul mesajelor recepţionate, să nu le publice şi să nu le folosească sub nici o formă...

Deci cum o dai, nefiind radioamator, nu ai voie. Si chiar daca esti nu ai voie sa spui..
Asa ca las-o jos ca macane..Si eu nu ii suport sau hiene sau pe necrofili.
Adminule dormi?

Legile de pe vremea lui Stalin. WAUUU M-a pufnit rasul. L-ai apucat? Ai trait pe vremea lui? Sincer, nu cred.
Altfel, legile lui Ohm, Kirchoff si altele au fost descoperite prin 1850 si dupa, dar se aplica si azi.
A,vai, cum am putut sa uit. Legea graviatiei descoperita de un evreu, spre sfarsitul sec XVII...Adica e si mai batrana.
Hai sa te asezam sub un mar si vedem daca se mai aplica si ea..
Clarificare
Daca omul spunea ca vrea sa asculte/vada statiile de radio/televizunie, saream sa il ajut. E o pasiune normala si legala, de care partial sufar si eu.
Am scris partial, deoarece pe mine nu prea ma intereseaza receptiile tv la mare distanta, si nici a statiilor de radio comerciale..
Eu vreau doar pe ale radioamatorilor..Asta e "gustul" meu..
Dar stiu 2 tipi super pasionati de asa ceva pe care ii respect si admir pt ce stiu si fac. Aia da, chiar sunt sunt amatori de radio..Jos palaria in fata lor..Unul e Zvartoshu din acest forum.

Edited by Prien, 23 September 2016 - 08:31.


#20
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007
jucaria asta e legala sau nu !? Posted Image

Attached File  ic_r9500_front_big.jpg   514.99K   49 downloads

Edited by STARTREK1, 23 September 2016 - 09:41.


#21
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
nu vad clar ce anume e cutia aia, dar cata vreme doar asculti, e super-legala.

Edited by BogzaG, 23 September 2016 - 10:11.


#22
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,551
  • Înscris: 02.09.2006

View Postneagu_laurentiu, on 22 septembrie 2016 - 14:41, said:

Ti se pare ceva neintentionat in postarea in cauza?
Acel accidental nu inseamna sa-ti procuri/construiesti receptoare pe alte frecvente! Intri la intentionat.

Draga, ala este regulamentul pentru statiile de radioamatori, nu au treaba civilii cu el!

Ce ziceti, eu pot trimite un mail unei anumite sotii de radioamator, sa vada cum sotul dinsei pretindea favoruri sexuale de la viitoarele angajate?
Trebuie sa avem grija de morala familiei sau a anumitor institutii!

#23
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007

View PostBogzaG, on 23 septembrie 2016 - 10:10, said:

nu vad clar ce anume e cutia aia, dar cata vreme doar asculti, e super-legala.
doar radioreceptor http://www.icomameri...00/default.aspx

Edited by STARTREK1, 23 September 2016 - 10:39.


#24
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
super-legala, o poate folosi oricine intre 5 si 99 de ani si sa asculte orice prinde cu ea, toata ziua.
nimeni nu-i va putea reprosa nimic.

#25
bobo28s

bobo28s

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.09.2016
Faza cu oprea era o parodie, in sensul ca el a omorat un om (din culpa) si a scapat (inca).  Cineva nu s-a prins!  O sa ma duc la politie si o sa ma autodenunt ca am o statie radio sibascult convorbiri!

#26
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007
nu uita sa ne denunti si pe noi, ca ti-am dat sfaturi! Posted Image Posted Image

Quote

♫♫ La inchisoare, in inchisoare
In lanturi si zavoare... ♫♫ Posted Image
Posted Image

Edited by STARTREK1, 23 September 2016 - 11:35.


#27
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016

View Postbobo28s, on 23 septembrie 2016 - 11:14, said:

Faza cu oprea era o parodie, in sensul ca el a omorat un om (din culpa) si a scapat (inca).  Cineva nu s-a prins!  O sa ma duc la politie si o sa ma autodenunt ca am o statie radio sibascult convorbiri!

mai sunt si radio***tori neb*ni care sufera de conspiratita si te lamuresc ca si daca asculti doar eterul, comiti imediat nushce contraventii si infractiuni foarte grave.

Edited by BogzaG, 23 September 2016 - 11:29.


#28
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View Postbobo28s, on 23 septembrie 2016 - 11:14, said:

.  Cineva nu s-a prins!  O sa ma duc la politie si o sa ma autodenunt ca am o statie radio sibascult convorbiri!
Nici eu nu m-am prins.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oIkps1kSc8Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate