Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Care e valoarea unui taximetrist roman?

- - - - -
  • Please log in to reply
508 replies to this topic

#397
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Sa injuri un taximetrist in bariera selari nu e ceva neobisnuit.
Toti teparii se aduna acolo ca mustele la..

Edited by don_dannielo, 17 December 2016 - 09:24.


#398
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Am scris foarte clar ca era la comanda , despre ce teapa vorbim ?
Am scris fara sa vreau in chineza ?

#399
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Da sigur, mai ai multe povesti din astea pescărești?? Amenda pt injurii lol

La Bariera v-aș desființa oprirea, stați acolo ca gândacii pe 17 rânduri și încurcați tot. E suficienta stația de taxi din fata magazinului Unirii.

#400
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Cita dreptate ai, daca nu mai stau taxiuri in Bariera nu iti mai fac preturi.

#401
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
„- Bă, mi-ai dat decât 15 lei!...” Antidot contra taximetriștilor care îți cer pe o cursă dublu față de cât face

#402
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
La alegerile viitoare, nu-l mai avem pe Soros ca tap ispasitor, vom avea un taximetrist :D.

#403
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Îmi propun sa fac un jurnal cu toate experientele directe sau indirecte cu galbejitii. Astăzi episodul 1.

A plecat fata de la mine. Am dat cauta taxi pe aplicație pana mi s-a consumat bateria. Pana la urma a catadicsit un dubios sa preia comanda. Când a ajuns, înainte s-a oprit în colt sa se pise pe un gard, practic ca un câine.  Wtf nu au auzit de benzinării?

Cică s-a făcut taximetrist ca a pierdut nu știu cate sute de milioane la păcănele.

#404
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,515
  • Înscris: 06.01.2012

View PostFlat, on 03 ianuarie 2017 - 00:25, said:

Cică s-a făcut taximetrist ca a pierdut nu știu cate sute de milioane la păcănele.
Toti sunt fosti directori ajunsi in mizerie, se stie.

#405
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Mie majoritatea imi zic ca au ales aceasta meserie pentru ca voiau sa fie proprii lor sefi.
Altii, ca au ajuns in mizerie din cauza provincialilor care le-au luat joburile.

#406
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Am văzut ţigănia care a fost în Bucureşti cu taxi-urile, aşa ceva nu am mai văzut în alte părţi, mi s-o întâmplat doar într-o noapte când eram 5 persoane şi nu voia să rişte taximetristul să ne ia, de fapt erau toţi vorbiţi cu chestia asta ca să meargă grupurile de 5 persoane cu 2 taxi-uri.
Dacă îi spuneam să nu pună aparatul, atunci nu îi mai era frică să rişte, cum vrem şi noi, clienţii să primim o reducere cum le e frică să rişte.

#407
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,315
  • Înscris: 12.07.2010

View Postdon_dannielo, on 02 ianuarie 2017 - 11:09, said:


50 de ani, chel, fata catranita.. Oare o fi vreun personaj cunoscut?

View PostVelaxa, on 03 ianuarie 2017 - 13:42, said:

Am văzut ţigănia care a fost în Bucureşti cu taxi-urile, aşa ceva nu am mai văzut în alte părţi, mi s-o întâmplat doar într-o noapte când eram 5 persoane şi nu voia să rişte taximetristul să ne ia, de fapt erau toţi vorbiţi cu chestia asta ca să meargă grupurile de 5 persoane cu 2 taxi-uri.
Dacă îi spuneam să nu pună aparatul, atunci nu îi mai era frică să rişte, cum vrem şi noi, clienţii să primim o reducere cum le e frică să rişte.

Aici nu mai sunt de acord. Nici eu nu as baga atatia oameni in masina mea, si in al doilea rand, nici nu e legal sa transporti 5 pasageri.

#408
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostVelaxa, on 03 ianuarie 2017 - 13:42, said:

Am văzut ţigănia care a fost în Bucureşti cu taxi-urile, aşa ceva nu am mai văzut în alte părţi, mi s-o întâmplat doar într-o noapte când eram 5 persoane şi nu voia să rişte taximetristul să ne ia, de fapt erau toţi vorbiţi cu chestia asta ca să meargă grupurile de 5 persoane cu 2 taxi-uri.
Dacă îi spuneam să nu pună aparatul, atunci nu îi mai era frică să rişte, cum vrem şi noi, clienţii să primim o reducere cum le e frică să rişte.
Da' de ce-ar risca cineva (necunoscut) o amenda + puncte penalizare pt tine ?  Si asta fara nici o "recompensa" suplimentara...
Nu voiati sa va dea si 50 de lei, pt onoarea de a va duce acasa ?

Edited by Barboso, 03 January 2017 - 14:15.


#409
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 11.04.2006
In iasi a fost o vreme cand parca se purtau mai politicos. Acum iar deraiaza. Nu toti, sunt si oameni normali, care intra in vorba, discuta omeneste, nu tre sa se slugareasca, in 99% din cazuri oricum las bacsis, ca prin magie se schimba atitudinea morocanosilor :-)

#410
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View PostBarboso, on 03 ianuarie 2017 - 14:15, said:

Da' de ce-ar risca cineva (necunoscut) o amenda + puncte penalizare pt tine ?  Si asta fara nici o "recompensa" suplimentara...
Nu voiati sa va dea si 50 de lei, pt onoarea de a va duce acasa ?

Tu oricum tot timpul eşti special în orice opinie pe care o emani. Crezi că eu nu ştiam că e ilegal şi crezi că nu am întrebat de la început?
Dar să rişte să te ducă fără aparat nu le este aiurea? Atunci nu mai iau amenzi şi penalizări?

Şi îmi place minciuna asta cu riscatul, de parcă ei nu ştiu când stau poliţiştii la pândă, să meargă fără centură, să se bage pe interzis, să meargă fără aparat şi alte mizerii dinastea nu le e frică să facă, să ia 5 tineri în maşină le e aiurea

#411
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

Quote

Tu oricum tot timpul eşti special în orice opinie pe care o emani.
Scriu si eu cand am ceva de comentat, nu ca sa zic "Da, asa e".


ON:
Daca te duce fara aparat, de la cursa aia de 25 lei ii raman 20, nu 5, cum i-ar ramane cu aparat.  Cifrele-s ipotetice.
Tot risca, dar pt mai multi bani.

P.S.  Vezi ca, daca au clienti in masina, nu-s obligati sa poarte centura.

#412
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostVelaxa, on 03 ianuarie 2017 - 15:01, said:



Tu oricum tot timpul ești special Ăźn orice opinie pe care o emani. Crezi că eu nu știam că e ilegal și crezi că nu am Ăźntrebat de la Ăźnceput?
Dar să riște să te ducă fără aparat nu le este aiurea? Atunci nu mai iau amenzi și penalizări?

Și Ăźmi place minciuna asta cu riscatul, de parcă ei nu știu cĂąnd stau polițiștii la pĂąndă, să meargă fără centură, să se bage pe interzis, să meargă fără aparat și alte mizerii dinastea nu le e frică să facă, să ia 5 tineri Ăźn mașină le e aiurea
Eu si multi colegi nu luam 5 persoane in masina.
1. E ilegal si nu risc.
2. Parca ma simt luat de fraer.
Ideal ar fi sa folosesti 2 taxiuri sau metroul . La faza cu facut pret nu am ce comenta deoarece eu nu fac preturi si deci nu e problema mea ce fac altii.

#413
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
valoarea unui taximetrist newyorkez va scadea la zero in viitor:

http://www.digitaltr...nyc-ride-share/

#414
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Lectura!

Attached Files


Edited by AndyM, 28 January 2017 - 23:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate