Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Numai aici despre Handbal-feminin și masculin-.

- - - - -
  • Please log in to reply
767 replies to this topic

#703
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,428
  • Înscris: 31.08.2006
Era de asteptat infrangerea. Fetele au facut mare risipa de energie in meciul cu Ungaria. Cum am mai spus, obiectivul fetelor ar trebui sa fie calificarea la un turneu preolimpic, turneu la care vor participa Argentina, Senegal si o echipa din Europa. Daca Romania ar ajunge in turneul cu Argentina si Senegal, eu zic ca va avea sanse mari sa ajunga la Tokyo. Ar fi un dezastru, presupunand ca vom ajunge la acest turneau, sa fim invinsi de Argentina sau Senegal, echipe cu mult chiar si sub valoarea actuala a Nationalei Romaniei.

Edited by fansat, 08 December 2019 - 11:14.


#704
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Nu cred că s-a pus vreo clipa problema sa batem Rusia, la ce handbal jucam, ideea era sa nu luam bătaie la scor, așa cum am luat.

#705
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,428
  • Înscris: 31.08.2006

View PostKres, on 08 decembrie 2019 - 11:19, said:

Nu cred că s-a pus vreo clipa problema sa batem Rusia, la ce handbal jucam, ideea era sa nu luam bătaie la scor, așa cum am luat.

   Ne-am tinut binisor de ele in prima repriza, dar pe urma a urmat caderea. Asta e, deocamdata atat pot fetele noastre.

#706
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,266
  • Înscris: 15.06.2014
meciul din dimineata asta a avut vreo 2, 3 momente psihologice.. de 2 ori le-au jucat arbitrele in defavoarea noastra. Nu spun ca am fi castigat, dar poate exista o sansa. Pe rusoaice, cam ele le-au bagat in joc, dar per total, o victorie meritata a Rusiei.

Edited by Fly_85, 08 December 2019 - 12:51.


#707
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,428
  • Înscris: 31.08.2006
Minutul 4 si 4 - 0 pentru Suedia in meciul cu Romania. Infiorator....

#708
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,428
  • Înscris: 31.08.2006
Un fleac. Ne-au ciuruit suedezele  pana la urma. Mi-e si jena sa scriu scorul.

#709
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 22.09.2013
Îl  scriu eu. Suedia-România 34-22!

#710
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 22.09.2013
România- Japonia a început la ora 11.00. La pauză,  scorul este unul rușinos  : 8-18 !

#711
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 16.08.2008
ROMÂNIA – JAPONIA 20-37

#712
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,428
  • Înscris: 31.08.2006
Doamne, bine ca n-am vazut si aceasta ultima umilinta indurata de fetele noastre.  Si bine ca s-a terminat calvarul. Daca ma gandesc bine, poate era mai bine sa iesim din grupe, ca sa nu ajungem sa fim cea mai slaba echipa din acesta faza a competitiei. Practic, am fost un sac de box pentru cine a vrut si cine n-a vrut. Sper ca Ryde sa dea dovada de onoare si sa nu se mai intoarca in Romania. Sa se duca unde o stii, nene, ca asemenea hal de antrenor n-am mai vazut de pe vremea lui  Daum, antrenorul Nationalei de fotbal a  Romaniei. Doua catastrofe amandoi. Si fetele noastre au fost lamentabile, evoluand intr-o echipa facuta in graba, dar si antrenorul a fost vai de mamitica lui....Singura de care imi pare rau e Cristina Neagu care pe langa ca nu a fost refacuta complet dupa accidentare, a fost pusa si intr-o situatie jenanta de colegele ei, incapabile sa faca fata unei asemenea competitii.

Edited by fansat, 11 December 2019 - 13:55.


#713
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
România e rușinea Europei. După ce le-am pus pe chituci pe toate (ex. gimnastica) acu a venit și vremea handbalului feminin.

#714
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 22.09.2013
Încheiem pe locul 12 acest Campionat Mondial. 0 (Zero!) puncte în grupa principală, 3 înfrângeri toate la scor! Pe scurt, un CM rușinos.  Am început cu o înfrângere la scor ( 16-31 cu Spania ) și l-am încheiat în același stil (20-37 cu Japonia!!! )
3 victorii (una normală  cu Senegal și 2 chinuite : una cu Ungaria, care ne-a condus 99% din meci și pe care le-am bătut la ultima fază din 7 metri , și una cu Kazahstan, la doar 2 goluri avans), o înfrângere la limită cu Muntenegru și în rest,  numai înfrângeri  la scor.

Edited by Marin2514, 11 December 2019 - 14:28.


#715
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,428
  • Înscris: 31.08.2006

View PostKres, on 11 decembrie 2019 - 14:00, said:

România e rușinea Europei. După ce le-am pus pe chituci pe toate (ex. gimnastica) acu a venit și vremea handbalului feminin.

    Imaginea neputintei cu Cristina Neagu pe banca de rezerve, spune totul....

#716
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Haosul handbalului românesc "pleacă" de la Federație.
Dedu, când a intrat în sistem, prima dată că președinte al Ligii, venise cu totul felul de promisiuni și după o mică perioadă a spus că nu poate face nimic din fruntea Ligii și doar ca președinte al federației poate să reconstruiască handbalul românesc. A ajuns președinte și ...nimic. Puteau impune, fără a încălca regulamentele europene, anumite reguli în liga națională ca să avantajeze și jucătoarele românce. Sau cum a spus Voinea, echipa care a câștigat campionatul la junioare să fie înscrisă în campionat și astfel acele tinere să aibă ritm de joc și să nu frece banca de rezerve la echipele de "top" din România. Multe dintre ele s-au pierdut pe drum. Sau pute impune o regulă, că la fotbal. 2 jucătoare sub 21,22 sau 23 de ani în echipă, indiferent de naționalitate. Iar pe teren să fie tot timpul minim o jucătoare, cu excepția anumitor situații excepționale ( eliminări, accidentări și să nu și cu cine să înlocuiești), sau să joace 50%+1 din timpul unei partide. Se putea face.
In campionat, primele 3-4 echipe au foarte puține românce, restul fiind străine. Cam aceeași treabă și la masculin.
Neapărat un antrenor român, cu "ouțe", și susținut 100% de federație indiferent de măsurile pe care le va lua! :) Ambros era foarte bun, dar nu a mai stat și nu a mai venit nici la CSM pentru că nu era lăsat să se impună în vestiar. Conducerea nu-l susținea în caz de ceva clinciuri cu anumite jucătoare.
Ambros, când a ajuns la Gyor, a avut susținere totală și de aceea a făcut performanță. În primele meciuri nu a folosit 2 sau chiar 3 vedete, care-l sfidase în timpul antrenamentelor sau la meciuri. Atunci, Ambros le-a transmis pe bancă și au rămas puțin, pentru că și-au dat seama că șefii echipei îl susțin pe antrenor, nu pe jucătoare. Au tras la antrenamente, pe teren au jucat unde antrenorul le-a spus și au câștigat multe trofee.
PS: Antrenori români buni avem și din noua generație, dar și din vechea generație care ar putea face treabă, dar să aibă mână liberă.
Exemple: Ștefan, de la Dinamo, Mihăilă de la Buzău, Gal, de la Turda, Târcă, Tadici, care a plecat pentru că nu avea mână liberă, Crăciun, etc

Edited by matyred, 12 December 2019 - 15:35.


#717
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 22.09.2013
Olanda este prima finalistă  a Mondialului din Japonia,  după un dramatic 33-32 în semifinală cu Rusia. Adversara Olandei din finală se va stabili dintre învingătoarea din meciul  Norvegia- Spania, de la 13:30.

Edited by Marin2514, 13 December 2019 - 13:02.


#718
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 22.09.2013
Spania - Norvegia 28-22 în a doua semifinală.
Finala mare: Olanda-Spania
Finala mică  : Rusia -Norvegia

Edited by Marin2514, 13 December 2019 - 15:10.


#719
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 22.09.2013
Rusia - Norvegia 33-28 în finala  mică.  Rusia  obține medaliile de bronz. Norvegia locul 4.
Urmează de la 13:30 Finala mare : Spania - Olanda

#720
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 22.09.2013
Olanda noua campioană mondială. 30-29 cu Spania.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate