Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 

Imprimanta laser SH?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
87 răspunsuri în acest subiect

#73
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.557
  • Înscris: 21.01.2013
Am mai gasit ceva interesant si ieftin de la Samsung https://www.interlin...usb-p17892.html sau https://www.interlin...dpi-p10911.html

#74
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Imi poate spune si mie cineva unde pot vedea nivelul de toner din cartus pentru imprimanta de mai jos?I-am instalat si drivere dar nu reusesc sa vad nivelul absolut deloc.

https://www.interlin...usb-p13630.html

#75
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.557
  • Înscris: 21.01.2013
Salut vladcosmin,
Pe imprimanta trebuie sa existe un buton marcat (I) Info apesi pe acel buton si va scoate automat o pagina care va contine informatii despre cantitatea de cartus disponibila,informatii despre model,serie,etc.
Sau daca nu reusesti asa,incearca cu aplicatia Brother de mobil (android) de regula au si optiunea de verificare status cartus.
Eu la epson verific din aplicatia de mobil,dar asta in cazul in care imprimanta e online (conectata la retea).
Ii poti intreba si pe cei de la interlink ca sigur te ajuta.

#76
crystiii

crystiii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 52
  • Înscris: 05.07.2009
O imprimanta laser cu cat are mai multe pagini printate cu atat mai mult este praful pe care il "scapa" in incapere. De aceea nu este recomandata imprimanta laser mai ales acasa(in dormitor alaturi de copiii). Va recomand ca dupa folosirea imprimantei laser sa aerisiti bine incaperea.

Editat de crystiii, 03 noiembrie 2016 - 21:16.


#77
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 571
  • Înscris: 14.03.2007

View PostVladutzU2013, on 02 noiembrie 2016 - 21:27, said:

Salut vladcosmin,
Pe imprimanta trebuie sa existe un buton marcat (I) Info apesi pe acel buton si va scoate automat o pagina care va contine informatii despre cantitatea de cartus disponibila,informatii despre model,serie,etc.
Sau daca nu reusesti asa,incearca cu aplicatia Brother de mobil (android) de regula au si optiunea de verificare status cartus.
Eu la epson verific din aplicatia de mobil,dar asta in cazul in care imprimanta e online (conectata la retea).
Ii poti intreba si pe cei de la interlink ca sigur te ajuta.

Merci, am sa incerc cum zici tu.In alta ordine de idei, cred ca am primit o imprimanta defecta, in sensul a imi sifoneaza foaia in partea dreapta, face o cuta de sus in jos si o sifoneaza, prima data am crezut ca e de la hartie pt ca era hartia subtire, am pus hartie groasa si tot la fel face.Mai am hartie Xerox in casa, am sa incerc si cu aceea dar cred ca imprimanta mea este defecta (nu scoate toate foile cutate, dar scoate destule).Ce sa aiba, s-o trimit la garantie?

#78
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.557
  • Înscris: 21.01.2013
vladcosmin-Trimite-o la garantie sa o verifice cei de acolo.
Cu siguranta are o problema daca scoate foaia cu probleme.

#79
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Am trimis-o vineri la garantie, acum sa vedem ce o sa-i faca, sper s-o repare si sa nu ma prinda black-friday cu ea pe acolo. :(

#80
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 571
  • Înscris: 14.03.2007
A venit azi inapoi cu aceeasi problema si fara vreo explicatie ce s-a reparat la ea.I-am sunat si mi-au promisc ca o sa-mi trimita alta s-o dau la schimb la curier, sper sa se tina de cuvant.

#81
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.557
  • Înscris: 21.01.2013
De unde ai cumparat-o? Ce service se ocupa de ea?

Editat de VladutzU2013, 23 noiembrie 2016 - 13:51.


#82
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 571
  • Înscris: 14.03.2007
De la Interlink, am primit alta la schimb iar totul s-a rezolvat, momentan.

#83
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Revin, nici asta nu e mai stralucita.Scoate niste puncte de la bun inceput (pe aceeasi linie verticata)+partea din stanga uneori (mai mereu) e stearsa, cred ca are cilindrul obosit.In concluzie nu stiu ce afacere faci cu imprimantele astea, avand in vedere ca sunt la a 3-a si deja si asta e "obosita".Oare acopera garantia, sau sa imi dea alt model ca deja m-am saturat sa le tot plimb pe la curieri.

#84
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.557
  • Înscris: 21.01.2013
Intreaba magazinul daca se poate repara pe baza garantiei.

Editat de VladutzU2013, 21 ianuarie 2017 - 21:31.


#85
Luminita_x2001

Luminita_x2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 202
  • Înscris: 20.08.2006
Buna,
Ce imprimanta laser sh imi recomandati? Xerox workcenter, konica minolta sau canon?
M-ar interesa atat partea de mentenanta cat si cea legata de consumabile.
[ http://www.jtfbus.com/resources/graphics/item//ACF41E3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.office.xerox.com/assets/images/1200_layout/products/hardware/WCP123_WCP128/hero-640x440.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://cdn1.shopmania.biz/files/s1/129531631/p/l/2/copiator-konica-minolta-bizhub-250~3442442.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de Luminita_x2001, 22 ianuarie 2017 - 10:29.


#86
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 4.052
  • Înscris: 25.10.2014
Konica-Xerox-Canon , cam in aceasta ordine . Depinde ce doresti sa faci cu el, vad ca mergi pe clasa pro de numar mare de printuri eventual si A3 , fiecare firma are serii bune si proaste , trebuie sa te documentezi bine inainte in legatura cu seria si dupa achizitionat avand in vedere pretul mare . Cel mai bine cunosc aceasta problema cei care le repara nu cei care le vand ...atentie de cine intrebi.

#87
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.557
  • Înscris: 21.01.2013
Eu de ceva timp folosesc un EPSON si merge destul de ok.

#88
unix_programmer

unix_programmer

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 23.08.2016
Eu recent mi-am achizitionat o imprimanta laserjet de la HP. Am tot oscilat intre cele cu laser si cele basic, inca sunt convins ca am facut alegerea cea mai buna. Estimez sa printez in jur de 100.000 de pagini pe luna, deocamdata isi face treaba foarte bine, am garantie un an, timp in care sigur isi va scoate investitia ~400 de euro.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate