Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Pe ce ruta ies mai rapid din Bucuresti spre A1 vinerea?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Ca să ajungi la Roșu trebuie să treci pe Uverturii unde e jale. Nu e indicată acea rută vinerea.

Asta e cea mai elegantă rută, pe care o folosesc și eu mereu.
O să fie puțin aglomerat pe Șoseaua Chitilei, de la Leroy și până la centură dar nu se compară cu Iuliu Maniu.
Ieși direct la kilometrul 23, fără niciun stres.

PS: Fă excepție de Lebario Ro ăla dar așa mă duce nebunul ăsta de google.

Edited by ammazon, 25 July 2016 - 20:45.


#20
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008
mda. exista posibilitatea sa o iei pe orsova, apoi pe ajustorului, nu stiu cat se sta acolo la cedeaza

#21
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View Postammazon, on 25 iulie 2016 - 20:24, said:

Asta e cea mai elegantă rută, pe care o folosesc și eu mereu.

Misto traseu...
Doar ca ruta lu' Google e de intoarcere, ptr dus da cu virgula...viraj la stanga de  pe pasaj basarab  pe calea  grivitei?

#22
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
pe precizie nu este bine de loc pentru ca poti sa faci de la kaufland pana treci de trecerea de pietoni metrou - westgate si jumate de ora bara in bara daca prinzi ora de aur 17.30-18.30.
iar apoi la intrare pe maniu din preciziei au pus stalpi si trebuie sa te intorci spre paci vreo 50m, sa faci stanga imprejur pe interzis pe la capatul trolebuzelor. iar acolo vineri dupa masa mai sta politia si te pune sa mergi pana aproapre de praktiker ca sa intorci.

#23
marrrius

marrrius

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 22.06.2016
e interesanta varianta prin Chitila, poate cu trecere pe la gara de nord

View Postkiwy, on 25 iulie 2016 - 21:30, said:

iar acolo vineri dupa masa mai sta politia si te pune sa mergi pana aproapre de praktiker ca sa intorci.
e mereu politie acolo dar nu stiam ca e interzisa intoarcerea, toata lumea intoarce unde zici tu ca sa ajunga rapid la autostrada

#24
Kalos14

Kalos14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 23.07.2016

View Post_Smiley_, on 25 iulie 2016 - 18:53, said:


probleme pot fi pe prelungirea ghencea, pana la domnesti, mai ales in zona Cartierului Latin.
Acolo m-am referit la iesirea spre Domnesti.

#25
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Depinde la ce ora pleci, secretul e sa nu te apuci sa iesi din B dupa ora 16. Dimineata, chiar daca e ora de varf, spre iesire din B e mai liber, atunci multi vin in B, nu pleaca.

#26
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006

View PostKalos14, on 25 iulie 2016 - 22:38, said:

Acolo m-am referit la iesirea spre Domnesti.
ok. oficial capatul traseului este sub pod, unde virezi stanga si intri pe autostrada, d'asta nu intelegeam la ce probleme "la capat" te referi .

#27
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007

View Postipopovici11, on 25 iulie 2016 - 21:13, said:

Misto traseu...
Doar ca ruta lu' Google e de intoarcere, ptr dus da cu virgula...viraj la stanga de  pe pasaj basarab  pe calea  grivitei?

Acolo m-a zăpăcit puțin google și nu am mai stat să corectez. Ruta reală e Splai - Regie - Petre Popovăț până la Crângași - podul Grant - Grivița - Șoseaua Chitilei.
Mai exact mergi pe lângă Dâmbovița până în Regie, faci drepta pe Popovăț și iar dreapta la Crângași pe Virtuții spre podul Grant.

Edited by ammazon, 26 July 2016 - 15:38.


#28
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,396
  • Înscris: 29.11.2001
Unirii - Calea Rahovei - Alexandriei - Bragadiru - dreapta spre Domnesti  - Ciorogarla - dreapta spre A1 sau stanga spre Bolintin - A1 (as prefera a doua varianta).

#29
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
Morarilor - Delfinului - Doamna Ghica - Petricani - Tunari apoi pe centura pana la Dragomiresti, dreapta spre Joita si iesire pe la Bolintin Deal.
La ora de varf este cel mai rapid traseu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate