Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Voi cum ati reactiona?

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#55
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View Post41ex, on 15 iulie 2016 - 18:06, said:

sa stie lumea ca inseala

Da' de unde stii tu ca l-a inselat? :huh:

#56
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Am aflat lucruri noi. Dacă mi se lărgesc/strâmtează chiloții inseamnă că i-a purtat altcineva, nu că eu am slăbit sau m-am îngrășat ca un bou Posted Image

Către inițiator: Mai bine lărgită dar cinstită decât .... Posted Image Posted Image

Edited by Rhesus, 15 July 2016 - 19:07.


#57
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005

View PostAndrei91_, on 15 iulie 2016 - 16:21, said:

Avem amandoi sub 25...foloseam metoda calendarului/retragerea la timp.
asta cu retragerea este un mit

View PostMichidoo, on 15 iulie 2016 - 16:16, said:

Te doare pierderea copilului sau faptul ca ea nu ti-a spus ca e insarcinata si va face avort?
din cate inteleg am inteles eu il doar mai mult avortul, desi in primul post zice despre cum l-a tinut neinformat.

#58
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015
Relatie fara comunicare nu exista. Tu n-ai nicio relatie. Aveai doar una care statea cu tine pentru sex. Cam atat.

#59
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View PostAbc2001ro, on 16 iulie 2016 - 00:33, said:

Relatie fara comunicare nu exista. Tu n-ai nicio relatie. Aveai doar una care statea cu tine pentru sex. Cam atat.
Pentru " imagine " !

#60
lsllyxs

lsllyxs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 28.10.2015
Iubirea nu are nici o treaba cu copiii , unii oamen chiar nu isi doresc - niciodata sau  intr-un anume moment.
Fata a zis ca nu vrea copii, deci e numai decizia ei daca il face sau nu, nu trebie sa ceara parerea nimanui pentru avort. Cum spunea cineva mai sus, el se poate supara si isi ia catrafusele si ea ramane cu un copil. Daca nu e ajutata de nimeni , asta cam inseamna adio medicina, adio cariera . Ca sa nu mai spunem cati "cavaleri" se speie cand aud ca o femeie are copil si fug manacand pamantil.
Cat despre alte postari ale initiatorului  - orgasmul e de mai multe tipuri , dc tu numai clitoridian poti oferi - trist : http://www.csid.ro/s.../;Â Â vaginul nu se largeste dc ai contacte sexuale cu un armasar mai dotat sau in fiecare zi , mai da si tu un google sau du-te la un doctor si intreaba .
Eu sper ca fetei ii vine mintea la cap si te lasa ca dupa ce postari ai pe forum legate e viata voastra intima ( ca sa nu mai zic de vorbitul cu "prieteni") cam lasi de dorit la capitolul comunicare si incredere .

Edited by lsllyxs, 16 July 2016 - 05:25.


#61
Andrei91_

Andrei91_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 30.06.2016
-nu e numai decizia ei, doar nu a ajutat la conceperea copilulului aluia de una singura
-corect,multi fug mancand pamantul cand aud de implicarea unui bebel, insa gresit in ceea ce ma priveste. Pana si mama abia asteapta sa aiba un nepotel
-vii si ma contrazici cu linkuri de pe NET? Penibil.Pai afla tu ca pe net exista fel si fel de aberatii scrise si din pacate multi sunt cei care le iau de-a gata. Realitatea este insa cu totul alta... Nu mai luati de-a buna ce scriu toti diletantii astia si incercati sa experimentati voi insiva si abia apoi formati-va o imagine de ansamblu.

#62
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
de parca o sa inventeze ceva in medicina, pff. viseaza sa si-o traga cu doctorii talentati.

#63
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
daca nu te superi, ne spui si noua cate femei ai avut pana acum?

#64
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostAndrei91_, on 16 iulie 2016 - 10:22, said:

-corect,multi fug mancand pamantul cand aud de implicarea unui bebel, insa gresit in ceea ce ma priveste. Pana si mama abia asteapta sa aiba un nepotel
Ești dispus să renunți la facultate? Să începi să cauți un apartament cu chirie și să-ți speli singur rufele? Să-ți plătești singur facturile? Ori să-i convingi pe ai tăi să-ți dea bani ca să stai acasă și să îngrijești un bebeluș 24 de ore pe zi? Dacă răspunzi „da” la toate întrebările astea, ești pregătit să faci un copil. Dacă ai răspuns „nu” la una singură, înseamnă că te aștepți de la iubita ta să facă mai mult decât ai face tu însuți. Caz în care decizia ei a fost corectă, atunci când a hotărât să nu îți spună de sarcină. Știa cum o să reacționezi și se aștepta să îi ceri ei să facă toate sacrificiile astea, dintre care unele au efect pe viață, nu doar pentru următorii 2-3 ani.

#65
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
patenteaza-ti genele si data viitoare cand una iti mai arunca la gunoi patentul(daca e al tau!), sau invers, il pastreaza fara sa ceara voie, o dai in judecata. te faci de "pensie patentara" pe viata. Posted Image

Edited by 41ex, 16 July 2016 - 19:53.


#66
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Dupa cum pui problema, ba ca e larga, ba ca are burta inseamna ca nu o iubesti cu adevarat si fata te-a simtit si si-a dat seama ca nu se poate baza pe tine. Odata o sa ti se para ca are nasul prea lung si buzele prea subtiri, ca e blonda si nu roscata si o vei lasa balta. Pai cum sa faca un copil, sa-si rateze cariera pentru cineva pe care nu e sigur? Sa ramana sa-si creasca singura copilul si sa renunte la cariera? Tu ai face asa ceva? Tu stii ce inseamna sa cresti un copil?

#67
lsllyxs

lsllyxs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 28.10.2015

View PostAndrei91_, on 16 iulie 2016 - 10:22, said:

-nu e numai decizia ei, doar nu a ajutat la conceperea copilulului aluia de una singura
-corect,multi fug mancand pamantul cand aud de implicarea unui bebel, insa gresit in ceea ce ma priveste. Pana si mama abia asteapta sa aiba un nepotel
-vii si ma contrazici cu linkuri de pe NET? Penibil.Pai afla tu ca pe net exista fel si fel de aberatii scrise si din pacate multi sunt cei care le iau de-a gata. Realitatea este insa cu totul alta... Nu mai luati de-a buna ce scriu toti diletantii astia si incercati sa experimentati voi insiva si abia apoi formati-va o imagine de ansamblu.

E decizia ei pentru ca nu e maritata cu tine si nici de incredere nu pari; e viata si corpil ei , nu al tau.
Ce treaba are mama ta in toata povestea asta ? Ca nu ar fi fost copilul ei ! Iar tu la cate "bube" ii gasesti fetei nu prea pari asa de incredere , plus ca dc o critici si in fata e clar .
Da, linkuri de pe net...pfff.. ideea in toate e acelasi lucru: sunt mai multe tipuri de orgasme ale femeii , dar daca tu nu pot sa le oferi nu inseamna ca nu exista.
Tu ai venit aici  pe forum sa gasesti persoane care sunt de acord cu tine, nu argumete pro /contra.

#68
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View PostMichidoo, on 15 iulie 2016 - 16:16, said:

Da, pentru ca el e handicapat si nu poate sa-si puna singur un prezervativ. Tot treaba femeii e.

Ete caca, cand esti intr-o relatie cu cineva decizi impreuna cu ala care va fi metoda de protectie. Daca alegeti prezervativul, e treaba ta sa-l ai si a ei sa refuze daca nu il ai si nu vrea surprize. Daca alegeti anticonceptionalele, e treaba ei sa le foloseasca si a ta sa te rogi sa fi ales o femeie de incredere. Fiecare are responsabilitatile lui.

View PostFAP, on 15 iulie 2016 - 17:24, said:

Aia cu "dreptul" e discutabila ! Pentru tine e ceva de genul...eee ne descurcam noi ! Pentru cine nu stie cum se creste un copil in postura de studenta (care vrea si sa invete) ...poate deveni dramatic ! Nu recomand nici dusmanilor ! Iar ea prin copil e obligata sa-si schimbe viata ! Poate nici tu inca nu reprezinti o garantie....se poate gandi ca tu poti sa-ti pui palma in fund...daca nu-ti convine ceva...iar pe ea o lasi toata viata cu un copil ! Iar postura de mama singura e nasoala din foarte multe puncte de vedere !
Sau ea considera ca tu inca nu ai "logistica necesara" inca in viata...casa , masina , o rezerva...o cariera !
Treaba cu ne descurcam noi.................... , nu e de ajuns pentru cresterea unui copil ! Din cate inteleg nici macar nu sunteti casatoriti !

Complet de acord ca atat timp cat viata femeii este cea care se schimba radical cand apare bebe, ea are primul cuvant de spus in problema. Dar sa-i ascunzi tatalui si sa iei decizia si pentru el mi se pare de rahat. Mai ales cand vine vorba de o relatie serioasa. Nu e vorba de copil sau job sau mai stiu eu ce, intr-o relatie serioasa nu tii secrete majore fata de celalalt si nu ii ascunzi lucruri care au potentialul de a va schimba viata. Asta e prima problema, tema pe care s-au tinut secrete e irelevanta.

Apoi din cate stiu copilul ala nu l-a facut singura. Mda, stiu, corpul ei, viata ei bla bla. Asta cu treaba mea, viata mea e valabila cand apare copilul cu un oarecare, nu cand apare intr-un cuplu stabil. Asta e, viata e de cacat, il faceti impreuna, e al vostru, aveti amandoi drepturi asupra lui si apoi tu ca femeie stai si tragi greul. De-aia tu ca femeie tre sa fii prima care sa fie atenta (si fie ca se folosesc prezervative sau anticonceptionale, tu ca femeie chiar ai posibilitatea sa te asiguri ca esti protejata). Daca esti proasta si ramai insarcinata cand tu nu vrei nici in ruptul capului, macar ai tupeul sa-ti asumi responsabilitatea si sa il intrebi si pe boul ala care a fost langa tine cand a aparut copilul ce parere are. N-o sa aiba cum sa te oblige sa faci un bebe pe care nu ti-l doresti, da-n pana mea, spune-i si lui si vezi ce crede ca e al tau, nu e x-lescu de pe strada.

Concluzia e ca oricum ai da-o si indiferent ce motive "inteligente" a avut, relatia aia era demult rupta si defecta si mai bine fugi mancand pamantul decat sa stai sa mai plangi dupa o femeie care nu te iubeste si nu te respecta.

#69
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

View PostAndrei91_, on 15 iulie 2016 - 15:20, said:

Salut tuturor.am o intrebare pt voi.
Daca ati afla ca prietena voastra a facut avort fara sa va consulte in aceasta problema,fara sa va spuna ca era insarcinata,cum ati reactiona?copilul fiind al tau. Adica sa zicem ca tu poate voiai sa il pastrezi si ca nu esti de acord cu asa ceva.
Ati considera ca ati scapat de o grija imensa(cresterea unui copil fiind o responsabilitate foarte mare)sau ati considera-o criminala pe mama copilului tau nenascut? Mai ales faptul ca ti-a ascuns ca era gravida si a facut asta pe la spatele tau

As considera ca e fata desteapta si a luat cea mai buna decizie in acest moment.

M-as bucura ca o am langa mine,si ma pot baza pe ea si pe judecata ei.


Apropo, eu m-as feri de expresii gen "criminala", criminal e tunisianul din Nisa. Folosirea acestui gen de expresii e revoltatoare si total nedreapta, e timpul pentru maturizare.

#70
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,537
  • Înscris: 21.04.2014

View PostAndrei91_, on 15 iulie 2016 - 16:21, said:

Avem amandoi sub 25...foloseam metoda calendarului/retragerea la timp.

Da am discutat,iar eu am zis ca orice ar fi vreau sa il pastram. La inceput ea s-a eschivat, spunand ca fiind studenta nu are timp de cresterea unui copil, intai vrea sa isi termine studiile etc dar pana la urma am "convins-o" cel putin aparent sa il pastram daca e sa fie.

Pur si simplu nu mi-am dat seama decat de faptul ca era mai...larga de la un timp. Se pare ca din aceasta cauza. Noi nu locuim impreuna;cumva a reusit sa tina foarte bine ascuns lucrul asta pana cand sa descopar eu printr-o "neatentie" o reteta pt tratament postchiuretaj...


Faptul ca nu ti-a spus despre avort, se poate datora si unei predispozitii la pierderi de sarcina. Si in cazul asta a fost nevoita sa faca un chiuretaj.
Oricum reactia ta e nejustificata si nu inteleg de ce te dai lovit in aripa. Practic, nici tu nu i-ai cerut voie sa o faci mamica dupa 5' de zbenguiala. Cind ai lasat-o insarcinata, stiai ca nu-si doreste deocamdata un copil, ci sa-si termine studiile.
Altadata tine-ti jucaria in pantaloni sau pune-i casca de protectie, sa nu mai dai cu oistea-n gard ! Posted Image

#71
Loewe35

Loewe35

    supergirl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,515
  • Înscris: 28.04.2016
Dizzy, mi se pare ca esti nejustificat de dura si cam pe langa subiect.
Despre care cuplu  stabil  vorbesti, cand ea locuieste in camin iar el e bine mersi langa mamica, si o mai suspecteaza si de niste chestii?
Au avut o discutie (interesant de aflat daca nu in urma cu vreo 5 luni cand ea era insarcinata) care s-a terminat asa cum a vrut el - ca daca e sa fie, facem,  dregem si vedem, adica nimic concret si care sa-i asigure  o stabilitate
Fata nu e pe picioarele ei, depinde de parinti care probabil se spetesc s-o tina in facultate si s-o vada realizata inainte de a-si dori nepoti.  Ei sunt primii pe care nu trebuie sa-i dezamageasca, nu Andrei care, uite, ieri a iubit-o si  azi i-a intors spatele, in loc sa-si dea cu capul de pereti ca nu a ascultat-o suficient, nu a inteles-o si nu i-a fost alaturi cand a avut cea mai mare nevoie. Vorbesti de lipsa de responsabilitate desi e limpede ca ea si-a asumat greseala si a rezolvat singura problema.
E tanara si nu le stie pe toate , dar inteleg ca macar are idee ce vrea de la viata. Si poate ca merita un barbat mai matur si care sa stie cand e cazul sa ridice pretentii. Acum nu e!

Edited by Loewe35, 17 July 2016 - 10:57.


#72
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
whoa, in camin?! e clar, era copilul caminului. sigur iesea hibrid..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate