Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Chiosc cu sucuri naturale

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Sfat, dacă vrei în Sibiu, du-te cât mai departe de Piața Mare unde e The Refresh care te mâncă cu fulgi cu tot la categoria asta. :D

#20
Radu2016

Radu2016

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 22.02.2016

 argentum, on 31 mai 2016 - 22:45, said:

E o afacere foarte riscanta. Iti trebuie un vad comercial extrem de bun, deoarece te adresezi unui grup de cumparatori extrem de mic.
Am vazut asta prin multe locuri. Calitati variate. Multi baga umplutura ca sa salveze la pret. Sucuri pre-imbuteliate mai mult sau mai putin naturale. Sucul de mere e rege la umpluturi. Apoi fructe congelate si banane
Eu nu m,as baga in asa ceva daca nu as avea locatia extrem de buna. Si de as avea locatia, mai degraba as face altceva. Singurul avantaj de il vad e ca poti funtiona in 10mpsau mai putin
deci ma gandesc ca fix pe centru ar fi trecere,si plus de asta nu mi-ar trebui 10mp deoarece nu vreau sa fac si terasa...un simplu "chiosc"

#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,692
  • Înscris: 07.02.2003

 Radu2016, on 31 mai 2016 - 21:55, said:

la ce te referi cand spui"cele clasice"?
Cu 20 sau maxim 50% fruct si procesate, clasic adica cele uzuale comerciale.

#22
andrei_nitu25

andrei_nitu25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 04.05.2012
Salut, pretul chiriei pentru domeniul public Sibiu este (inca) 2 RON/mp/zi. Autorizatie pentru stand nu poti obtine (cel putin pentru in 2016). Ideea este una proastra (din punctul meu de vedere).Cunosc bine piata gastronomica din Sibiu (detin un restaurant de top) . Daca ai nelamuriri te pot ajuta (in limita timpului disponibil...). Succes!

#23
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

 Radu2016, on 31 mai 2016 - 23:19, said:


deci ma gandesc ca fix pe centru ar fi trecere,si plus de asta nu mi-ar trebui 10mp deoarece nu vreau sa fac si terasa...un simplu "chiosc"

Nu,s ce sa zic.nu te uita numai la cat trafic ai, ci si ce fel de trafic.
Locatia extrem de buna nu inseamna numai multi trecatori. E posibil ca o locatie intr,un mall bun, cu magaxine bune, magazine ce fsc vanzare sa fie o locatie mult mai buna dedi traficul e mai mic si chirii mai mari. Clientela e deja selevtata, plus ca nu conteaza prea mult cate grade sau ce luna a anului esti.
Eu cred ca iesi mai in castig daca te apuci de inghetata si vata pe bat, decat sa vinzi sucuri naturale.


#24
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,281
  • Înscris: 05.06.2002
lucrezi cu marfa perisabila...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate