Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Ce ati alege? Masina SH 8-11000euro

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#19
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View PostwolfydRg, on 31 mai 2016 - 19:18, said:

Si ce are asa naspa o masina cu 100k la bord? Chiar sunt curios....
Chiar vrei sa ti raspund? Aia cu 100k in bord, foarte multe, iar aia cu 100k km reali destul de multe...sau tu nu ai auzit nici de masini de 20k 30k km reali care s au stricat? Bineinteles ca nu toate...dar probabil ca ai inteles ideea.

Edited by alin62, 31 May 2016 - 19:23.


#20
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostwolfydRg, on 31 mai 2016 - 19:18, said:

Si ce are asa naspa o masina cu 100k la bord? Chiar sunt curios....
pai....100K Km...simplu :)

In alta ordine de idei Mazda 6 si Acordul sunt cam in aceeasi clasa, conteaza doar starea masinii daca e sh

#21
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postjericho, on 31 mai 2016 - 19:14, said:

adica asa ceva, dar cred ca se poate gasi si mai bine Posted Image
Trebuie doar sa caute. Posted Image

#22
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
sa vad  daca am inteles, ai bani de o masina noua, dar tu vrei una SH de vreo 5-6 ani cu 100.000 km -pe care tu probabil ii vei face in 4-5 ani si care te astepti ca in perioada urmatoare sa ii pice: turbina, egr-ul, si alte chestii. esti patriot , banul trebuie investit si cei de la service trebuie sa traiasca.

PS alege o masina noua lasa cazaturile altora.

#23
Alexyx

Alexyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 02.05.2016
Ce masina noua?? astra?:) In jumatate de an pierd cateva mii.

@joseph_lacroix Mazda nu cred ca are turbina, egr....

#24
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
Vezi sa nu pierzi câteva mii în prima lună, luând o mașină rulată 100k de km

#25
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
Alfa 159, 1.8 TBi.  Asta as alege eu. Sau o Brera.

#26
Alexyx

Alexyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 02.05.2016
@jericho e adevarat si asta. Nu stiu la ce masina noua va referiti voi la banii astia. Logan? Sandero? Am vazut ca VW are in programul rabla Jetta la 12000, dar 1.2 tsi (pe un sedan?).

O masina noua rezonabila o iei cu 20k euro. Nu stiu...ptr ca daca stiam nu intrebam:)

#27
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
Eu vb strict intre golf 6 rulat și astra j noua. Mașini din aceeași clasă și generație.

#28
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View PostAlexyx, on 31 mai 2016 - 20:28, said:

Ce masina noua?? astra?Posted Image In jumatate de an pierd cateva mii.

@joseph_lacroix Mazda nu cred ca are turbina, egr....
Si la golf u ala vechi de 5 6 ani, cu 100k km in bord si .....reali, cat crezi ca o sa pierzi daca ii pica turbina, volanta, injectorul...? Si pe langa astea, crezi ca golf ul ala o sa si mentina pretul avand in vedere ca autovit ul si olx ul este plin de golf 6? Sau ai impresia ca golf ul ala este vreun extraterestru pe langa astra?
Plus ca de ce ai vinde o masina noua dupa jumatate de an??

Si daca nu ar avea turbina mazda, unde ar fi problema? Nu mai ai in ce sa bagi bani?

Eu unu m as gandi ori la o astra J noua ori la o mazda 6 sau Honda accord 2.0 benzina ambele, an cat mai nou, luata de noua din romania si ceva garantie cum ti a pus exemplul mai sus.

Edited by alin62, 31 May 2016 - 20:52.


#29
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
variante sunt f multe in pretul ala , daca te duci la orice dealer, mai primesti intre 350 si 850 euro reducere, daca esti interesat. eu iti dau doar 2 variante, mai aveam o oferta de ma Mazda 3 primita in urma cu o una, pretul era bomba. undeva la 13100 euro TVA inclus, si cel mai important e noua.

PS verifcati si ofertele last Minute la Toyota,  13800 euro Corolla 1.3 VVT

Attached Files


Edited by joseph_lacroix, 31 May 2016 - 21:29.


#30
StefanVasile

StefanVasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 20.10.2008
http://autovit.ro/an...html#da9694416c

:D

#31
aSD_

aSD_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.07.2010
http://autovit.ro/an...html#fb6589e55e

http://autovit.ro/an...html#fb6589e55e

Le-am gasit asa in 5 secunde fara sa caut, te duci frumos la reprezentata cu proprietarul, costa 100 lei o verificare de istoric la BMW, daca au km reali si totul ii in regula o sa fie o alegere foarte buna. Nu te mai lasa influentat de toti de pe forum, aici e un fan club japoneze-chineze-coreene pentru ca asta detin ei. Eu nu am E90, nici macar BMW dar oricat de subiectiv esti nu poti sa-mi zici ca Mazda 6 din perioada aia sau Accordurile alea stau pe acelasi nivel cu e90. Cat despre N47, cazurile de rupere de lant se intampla la mult peste 200k km. Cu 2500-3000 lei schimbi si lantul, s-a umplut de serviceuri care fac operatiunea asta, inainte costa in jur de 4000 lei pentru ca erau putini care se bagau la schimbat lant la N47. Daca vrei doar o masina care sa te duca unde ai nevoie, da, poti sa mergi pe japoneze pentru ca o sa gasesti cu siguranta cu km mult mai putini. Dar daca vrei sa simti placere de fiecare data cand conduci si abia sa astepti sa faci o excursie cu masina, atunci as merge pe e90 din lista propusa de tine. Eu m-as mai uita si la Passat CC in locul tau. Bafta.

#32
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,037
  • Înscris: 20.06.2005
Bun asa, sa-mi vand Accordul, care are in jur de 100k, ca sa nu mai fiu "flagelat". Si sa ma las dezmierdat de o trompeta de astra. Meserie.

#33
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
BMW rulzzzzzz....btw sigur au km reali toate...problema e sa descoperi tu cat inseamna asta Posted Image

#34
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,200
  • Înscris: 13.07.2005
Io zic asa: uita-te si la Accordul asta !
Mie mi se pare o oferta foarte buna ( 2012, 85k km, 2.0 i-VTEC, bine echipata ).

#35
aSD_

aSD_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.07.2010
Se pot verifica, una dintre masinile din link are 130k si una 170k, eu nu am zis ca-s reali, dar se gasesc cu siguranta si cu km reali, trebuie doar sa verifici. Am fost recent la reprezentanta cu un E90 din 2005, avea 188k km reali cu ultima intrare in reprezentanta cu 2 luni in urma, deci nu e imposibil. Accordurile alea, hai sa fim seriosi, inafara de km putini nu iti ofera absolut nimic, doar cand vezi bordu ala din plastic te ia cu piele de gaina. Sa nu mai zic ce senzatie de low-cost ofera tot ansamblul. Sa dai 11-12 mii de euro pe un Accord din 2012 si sa iti ofere acelasi confort cu un Focus sau Golf.. de ce ai face asta ? Si colac peste pupaza ii mai recomandati-i si 2.0 i-Vtec care are un cuplu ucigator de 190 newtoni si atinge 100 km/h in 10.1 secunde. Bun asa, uitasem ca fan clubul de recomandari masini japoneze mai au o obsesie, motoare pe benzina(pentru ca nah, nemtii au inventat dieselul si voi urati tot ce tine de masinile nemtesti, va inteleg). Tineti-o tot asa baieti poate prostiti 2-3 de pe forumu asta ca trebuie neaparat sa-si ia japoneza si ca nemtoaicele is pline de tepe, dar initiatorul vrea sa cumpere O MASINA, nu un kilometraj, asta sa nu uitati.

#36
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
sa intelegem ca "O MASINA" e numai aia nemteasca? culmea ironiei, tot tu vorbesti de "fan cluburi"...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate