Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...
 La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 

Înregistrare pe usb hdd cu Sony și Smartcam DIGI

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
aind

aind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 19.10.2007
Salut, am abonamentul cu toate HBO-urile și Cinemax-urile cu un Smartcam DIGI inserat în CI-ul televizorului Sony R450C:
  • Dacă încerc să înregistrez pe hdd-ul conectat pe usb programele.. îmi face fișiere la dimensiune zero..
  • Dacă scot smartcam-ul pot înregistra fără probleme posturile necriptate dar.. nu mai am acces la cele HD..
Se pare că e o problemă de autentificare între televizor și smartcam la momentul înregistrării și nu reușesc să-i dau de cap. Sub opțiunile CAM-ului mai am una "CA module PIN" unde pot salva PIN-ul smartcam-ului în TV pentru înregistrări. Îmi spune așa: "CA Module PIN will be stored in TV in case it is required during recording. Please enter CA Module PIN".

Problema e că PIN-ul Smartcam-ului e din 4 cifre iar opțiunea din TV îmi cere 8. Am încercat și 0000 (codul Smartcam-ului) și 00000000 și la ambele îmi spune că "Entered PIN stored in TV but could not be verified as PIN may not be configured in CA Module. Recordings may fail if stored PIN is not verified at the time of recording"...

Aveți vreo idee cum pot să-i dau de cap? Presupun că nu pot dezactiva PIN-ul Smartcam-ului..

Mersi !

Edited by aind, 11 May 2016 - 18:30.


#2
Toxic00

Toxic00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 18.03.2007
De obicei PIN-ul este necesar numai pentru programele incluse in controlul parental. Dezactiveaza controlul parental din meniul CAM-ului si incearca din nou. La mine (pe Samsung) functioneaza inregistrarea HBO HD pe HDD fara nici o problema si fara a-mi cere vreun PIN (chiar si cu Controlul Parental activat).

Edited by Toxic00, 11 May 2016 - 19:54.


#3
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009

 aind, on 11 mai 2016 - 18:30, said:

(...)
  • Dacă scot smartcam-ul pot înregistra fără probleme posturile necriptate dar.. nu mai am acces la cele HD..
Se pare că e o problemă de autentificare între televizor și smartcam la momentul înregistrării și nu reușesc să-i dau de cap. (...)
Cum adică „nu mai ai acces la cele HD”??? Exceptînd cele cinci canale HD criptate (Digi Film HD, HBO HD, HBO 3 HD, Cinemax HD și SuperOne HD), toate celelalte HD-uri sînt necriptate! Cum adică nu mai ai acces la ele dacă scoți CAM-ul? Ce are de-a face CAM-ul cu recepția canalelor digitale? Televizorul asigură recepția, prin tunerul DVB-C, CAM-ul (cu smartcard-ul din interior) face doar decriptarea canalelor criptate, atît!
Fă o revenire la setările din fabrică și apoi o rescanare a canalelor digitale, apoi verifică funcția de înregistrare.

#4
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 06.03.2005
CI+ are protectie la copiere. Asta-i una din diferentele fata de standardul CI.

#5
Radudanutu

Radudanutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.01.2016
Salutare! Nu mi mai vede HDD pe laptop după ce l am formatat pe un tv Panasonic pentru înregistrare...l am folosit la campionatul european...cum sa procedez pt a l folosi din nou pe laptop?

#6
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,445
  • Înscris: 29.04.2010
Trebuie formatat din nou din My Computer _> Manage Devices... pe NTFS. O sa il.vada din nou apoi.

#7
Radudanutu

Radudanutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.01.2016

 dincadan78, on 26 februarie 2017 - 21:19, said:

Trebuie formatat din nou din My Computer _> Manage Devices... pe NTFS. O sa il.vada din nou apoi.
Am rezolvat...Multumesc!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate