Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Recomandare coasa electrica (trimer)

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,114
  • Înscris: 09.01.2007
Am comandat si eu o petarda Breckner TRE 1500 w la priza, imi trebuie ceva usor de folosit pe langa casa, sa vedem daca face fata la iarba simpla. Pentru sarcini mai grele am una pe benzina no-name veche si solida, dar deloc comoda pentru sarcini simple, nu imi vine sa ma inham cu ea pentru a tine iarba din scurt.

Cine are STIHL cu acumulator, cum se prezinta ?

#20
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Sper că nu ai luat de pe eMag, dacă iei direct de la vânzător ieși mult mai ieftin :)

Face față lejer. Am luat acel Raider de 1200w și distruge tot, mai ales dacă ai și un fir calumea

Edited by R10, 07 June 2023 - 16:53.


#21
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Vezi și Hecht 1442 (410 lei la Nordex). E firma Ceheasca, au multe produse bune, și găsești recenzii și în alte țări, spre deosebire de Breckner Germany



#22
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,114
  • Înscris: 09.01.2007
Am montat si testat Breckner, nu e jucarie, la 1500w rupe pentru ce am eu nevoie. In weekend ii dau blana.

#23
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,114
  • Înscris: 09.01.2007
Am facut o curte de 1200 mp cu Breckner, cu fir, iarba fusese cosita grosier si am vrut sa ii dau la ras.
Faza cu discul/ cutitul nu ma incanta, sistemul de prindere mi se pare destul de nesigur sau poate imi scapa ceva.

#24
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Și la Raider era dubios sistemul de prindere. Practic nu se putea folosi, era o oală și un șurub, nu avea o șaibă calumea

I-am făcut o probă în casă și suna a metal pe metal care nu stă bine, nici nu s-a pus problema să o folosesc așa. Îi trebuie o șaibă adevărată

#25
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,114
  • Înscris: 09.01.2007
Pai da, cu ce livreaza ei nu se poate monta discul, clar.

#26
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,114
  • Înscris: 09.01.2007
Revenire, sa nu dam cu pietre in scule. Da, se monteaza discul in siguranta odata ce desfaci mai multe saibe pe acolo, doar ca nu ajuta manualul foarte mult.
Am mai comandat la Nordex niste accesorii, foarte ieftine.

#27
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Îmi faci o poză cu felul în care ai montat? Pentru curiozitatea mea pe viitor, dacă mă voi mai lovi de problemă cândva 😀

Mere scula?

#28
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,114
  • Înscris: 09.01.2007
Vezu daca e clar, discul se pune intre cele 2 saibe sau flanse ce sunt ele, se strange totul cu saiba + piulita din dotare.
Daca nu e clar, zi sa fac foto cu disc montat.

Merge super.

Attached Files



#29
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Se vede suficient încât să îmi dau seama. E ciudate că electrica ce-am comandat-o eu avea o oală care se putea monta într-un singur fel posibil, și nu stătea discul. Și instrucțiuni nema. Poate e mai ok a ta. Văd că nu mai apare deloc pe site-ul Nordex. Iar pe eMag nu mai apare comercializată de Nordex ci de altă firmă din Baia Sprie. Nordex sunt din Baia Mare

#30
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,114
  • Înscris: 09.01.2007

 R10, on 20 iunie 2023 - 15:41, said:

Se vede suficient încât să îmi dau seama. E ciudate că electrica ce-am comandat-o eu avea o oală care se putea monta într-un singur fel posibil, și nu stătea discul. Și instrucțiuni nema. Poate e mai ok a ta. Văd că nu mai apare deloc pe site-ul Nordex. Iar pe eMag nu mai apare comercializată de Nordex ci de altă firmă din Baia Sprie. Nordex sunt din Baia Mare

Poate iti gasesti setul de saibe la Nordex ?

#31
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Dar nu îmi mai trebuie, i-am făcut retur și am luat una pe benzină care are tot ce îi trebuie

#32
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
De Makita UR3000 sau UR3501 ce parere aveti? De tuns in fata gardului cam 100m2 cu totul . A avut tata o chestie care a tinut cativa ani si apoi a luat o petarda la 180 lei care a functionat 10 minute. Acum scoate scantei si iese fum din ea 🤦 dupa 10s de functionare. E iarba amestecata cu trifoi, nu creste foarte mare oricum . Nu vreau sa fie foarte grea ...batranetea isi spune cuvantul :)

#33
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Mie personal mi se par scumpe pentru așa suprafață 😀

Din recenzii pare bună

#34
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,780
  • Înscris: 29.08.2006
Iti recomand Makita DUR192, e cu acumulatori pe 18V. De cat costa varianta pe 40V, iei asta, incarcator dublu si 2 accu de 6Ah care iti ajung linistit ptr ce vrei tu. Pe treapta 1 de turatie cosesti cam 30-40min cu 5Ah. Pe treapta a2a in jur de 15-20min dar e semnificativ mai puternica. Folosesc fir patrat de 2mm. Cosesc cu ea pe langa alei, in jurul casei, sau in rondul de flori.

Edited by l_stoian79, 02 July 2023 - 16:38.


#35
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010

View Postoverseas, on 09 iunie 2023 - 08:43, said:

Am montat si testat Breckner, nu e jucarie, la 1500w rupe pentru ce am eu nevoie. In weekend ii dau blana.

Mai merge bine scula? :))

#36
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,114
  • Înscris: 09.01.2007

View PostR10, on 16 iulie 2023 - 14:37, said:

Mai merge bine scula? Posted Image)

Tocmai ce am bagat-o pe lucru cu disc si a clacat, dar ce anume: vibreaza foarte tare capul ala infipt in tija, de mi-e frica sa lucrez. A fost ok cat am dat cu fir.
Dar cu disc tremura rau tot capul, am tot strans un surubel care de fapt e pt ungere si a cedat. Surubul pt strangere e strans la maxim dar nu ajuta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate